שליח חב"ד בסין על הקורונה: אל תצאו מהבית

שמעון פרוינדליך, שליח חב"ד בביג'ינג סין, קורא לעם ישראל: לא תצאו מהבית, גם לא להתפלל במניין עם שמירת מרחק. צפו בו וקראו את דבריו

01/04/20 | ז' ניסן התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

עדותו של שמעון פרוינדליך, שליח חב"ד בביג'ינג סין

השם שלי הוא שמעון פרוינדליך, ואני שליח חב"ד בבייג'ינג, סין. הייתי רוצה להסביר לך מעט על וירוס הקורונה ועל הדרך בה הוא מתפשט.

 

יצאתם מהבית? זה מה שעליכם לעשות כדי למנוע את העברת הוירוס

כאשר מישהו משתעל, מתעטש או יורק, הטיפות נשארות באוויר עד ל-60 שניות (דקה אחת), למרחק של מטר אחד. כשאתם הולכים ברחוב, אתם עלולים אפילו לא לדעת כי 60 שניות לפני כן, מישהו השתעל או התעטש במקום הזה. ושעכשיו זה פוגע בידיכם, אפילו אם אתם חובשים כפפות, או בפנים שלכם. זו הסיבה שכשאתם מגיעים הביתה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להוריד את הנעלים שלכם ליד דלת הכניסה, ולהוריד את המעיל ולהניח גם אותו ליד דלת הכניסה לבית. ואז, לפני שאתם נוגעים בדבר מה בבית שלכם, ללכת ישירות אל הכיור ולשטוף את הידיים בסבון, וגם את הפנים. אלו שני האזורים שחשופים מחוץ לבית.

 

מה עם מניינים באוויר הפתוח?

אני אומר את זה משום שהרעיון של מניינים מחוץ לבית הוא רעיון נוראי! זה הורג אנשים! זה מסכן חיים של אנשים . למה?  הסיבה פשוטה, אם בתנאים רגילים בחוץ הוירוס נשאר באוויר עד 60 שניות, דמיינו לעצמכם כמה רחוק הוא יגיע עם מעט רוח...זה לא משנה אם אתם שומרים מרחק של 2 מטרים. אתה נוגע בספר התורה, מישהו נגע בו קודם, והוירוס שהה על הכפפות שלו, עכשיו הוא יהיה גם עליך.

במניין בחוץ בלתי אפשרי לאדם שלא לגעת בפניו (באף, בעיניים, בפה) לאורך הזמן בו הוא שוהה בחוץ, וזו הדרך בה הוירוס נכנס אל הגוף. אני רוצה לדעת: אם זה באמת בסדר לפי המומחים הרפואיים לעשות מניין בחוץ, במרחק של 2 מטרים בן אחד לשני, למה משרד הבריאות הישראלי וארגון הבריאות העולמי לא אומרים שזה בסדר ללכת לים, לפארק, לגן השעשועים, רק תשמרו על מרחק של 2 מטרים בן אחד לשני? למה הם לא שולחים שוטרים למקומות הללו, כדי שיוודאו כי אנשים שומרים על מרחק של 2 מטרים בין אחד לשני, ואז זה יהיה בטוח. הם לא עושים את זה, כי זה לא מעשי!

אם אתם לא רוצים להסתפק במילה שלי, למה רחמנא ליצלן, אתם לא רואים כמה אנשים מתו בשבוע הזה כי הלכו למסיבת פורים, כי מישהו לא נזהר, כי מישהו עשה מניין, כי זה כל כך חשוב. ההלכה כותבת הרבה על חשיבות המניין, לא כשזה מגיע למגפה! לא כשחיים של אנשים נתונים בסכנה. אנשים מתים, אבל עדין יש אנשים שמתעקשים על המניין, ומזיזים הצידה כל דבר אחר.

 

זה פיקוח נפש

פיקוח נפש דוחה הכל, המניין גם כלול בהכל. ולכן אנ מפציר בכם שלא תעשו משהו חסר אחריות, רק בגלל שאתם רוצים ומרגישים שאתם צריכים לעשות את זה.

ה' יכול לעשות הכל, הוא ברא  את העולם יש מאין, הוא חצה את הים, מעמד הר סיני. ה' יכול לטפל במגפה הזו. אבל עלינו להיות אחראים. אנחנו נלחמים באיוב בלתי נראה, זה שאתם לא רואים אותו לא אומר שהוא לא קיים.

אנשים אומרים לי "אבל הרבי שלי אמר שזה בסדר". אני רוצה להגיד לכם משהו, אני לא מפקפק בידע של הרב שלכם או באינטיליגנציה שלו, אבל אני מסתכל בפרשת השבוע: "אם הכהן המשיח יחטא". הכהן הגדול יכול לעשות טעות. התורה הולכת רחוק יותר: "אם כל עדת בני ישראל ישגו" - אם כל בני ישראל יטעו. איך זה ייתכן? רש"י אומר: מה זה כל עדת ישראל? זה הסנהדרין.

דמיינו לעצמכם, אנחנו יודעים כי אחד הסנהדרין שקראנו עליו, מרדכי הצדיק, לפי רש"י, עשה טעות וגרם לכל עם ישראל לטעות.

 

פנייה אישית

לכן אני פונה עכשיו גם לרבנים, דיינים וראשי קהילות, וגם למתפלל הבודד. תבינו דבר אחד, אם אתם רוצים להיות בריאים, אם אתם רוצים לעשות סוף לוירוס הזה, יש רק דרך אחת, תישארו בתוך הבית. כשהייתי בסין כולם שאלו אותי, "איך זה שלא נדבקת?", "איך זה שהקהילה שלך לא נדבקה?" וכולם האמינו לעדות שלי אז. ולא הטילו ספק איך זה אפשרי, כי האמינו לדברי.

אני אומר לכם, אותו שמעון פרוינדליך שאמר לכם את זה אז, אומר לכם את זה כעת. הדרך היחידה בה נצליח להיפטר מוירוס הקורונה היא סגר מוחלט, בו אתם עוזבים את הבית רק לדברים חיוניים.

אנחנו נכנסים עכשיו לשבת הראשונה של חודש ניסן, הלוואי שזה יהיה באמת חודש של ניסי ניסים. תדאגו לעצמכם, לאהובים שלכם, לקהילה שלכם, לעולם, היום! כדי שיוכל להיות לנו עתיד בהיר יותר וטוב יותר. ושנשמע חדשות טובות.

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (21 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


"הפתק הזה מחזיר אותי בתשובה"

מגיפת הקורונה גרמה לכולנו לבחון מחדש את חיינו, גם רגעים שלכאורה לא עצרנו לתת עליהם דעתנו. הרב ישראל קליין שליט"א במכתב קצר אודות רגעי ההודיה היומיים שזימנה לחייו מגיפת הקורונה

מרן קנייבסקי שליט"א : "איסור חמור להכנס לביהכנ"ס להתפלל עם פלאפון שאינו כבוי"

בשעה טובה נפתחים היום בתי הכנסת, עם ישראל ייחל לחזרה לבית הכנסת, לתפילות ולשיעורי התורה. מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א פרסם השבוע מכתב מיוחד לעת זו ובו הוא קורא להקפיד על קדושת בית הכנסת, קראו את לשון המכתב

נגיף הקורונה עדין כאן

עטיית מסיכת פה ואף היא ההגנה החשובה ביותר, המאפשרת את ההקלות. חובה לעטות מסיכה בכל יציאה מהבית למרחב הציבורי ובעבודה! קראו וצפו בהנחיות. ונשמרתם לנפשותיכם

סגולות נבחרות


תפילה סגולית חזקה נגד עין הרע

תפילה נגד עין הרע. מַשְׁבִּיעַ אֲנִי עֲלֵיכֶם כָּל מִין עֵינָא בִישָׁא, עֵינָא אוּכְמָא, עֵינָא צָרוֹבָא, עֵינָא תִכְלְתָא, עֵינָא יָרוֹקָא, עֵינָא אֲרוּכָה, עֵינָא קְצָרָה, עֵינָא רְחָבָה, עֵינָא צָרָה, עֵינָא יְשָׁרָה, עֵינָא עֲקוּמָה

סגולה לבנים טובים

הרב חיים פוקס - סגולה להריון ולבנים טובים, לזכות בפרי בטן ולראות נחת מהילדים

סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |