ראש השנה

מה עושים ביום האחרון של השנה?

יום שישי, כ''ט באלול, הוא היום האחרון של שנת תש''פ. מה עלינו לעשות ביום הזה? כמה נקודות חשובות, רגע לפני השנה החדשה


09/09/20 | כ' אלול התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

ערב ראש השנה, כ''ט באלול, הוא היום האחרון של השנה והוא ההזדמנות האחרונה לעשות תשובה לפני יום הדין. ביום זה כדאי לעשות חשבון נפש על השנה שעברה ולהכין את עצמינו לקראת השנה הבאה עלינו לטובה. גם ברגעים האחרונים של השנה ניתן עדיין לתקן את כל השנה כולה, על ידי עשיית תשובה אמיתית.

 

זמן לעסוק בתורה ולבקש סליחה

 

מצווה לעסוק ביום זה בתורה ובמצוות ולבקש מחילה מקורביו וחבריו על מה דברים שפגע בהם במשך השנה. 

 

מתכוננים לחג

 

בערב ראש השנה מכבסים ומסתפרים לכבוד יום טוב. יש להיזהר להסתפר ולהתגלח לפני חצות היום כדי להראות שאנו בטוחים שהקב''ה יוציא לאור משפטינו. 

 

התרת נדרים

 

בערב ראש השנה נוהגים לערוך ''התרת נדרים'' לאחר הסליחות ולפני התפילה, כי מי שאינו מקיים את נדריו נקרא בנידוי ואין תפילתו מתקבלת עד 40 יום. 

 

התפילה האחרונה של השנה

 

יש להקפיד מאד על תפילת מנחה ביום זה, שהיא התפילה האחרונה שאנו מתפללים בשנה זו, תפילת ערבית כבר תהייה שייכת לשנה החדשה.

 

להתענות עד חצות היום

 

יש הנוהגים לצום בערב ראש השנה עד חצות היום, או עד תפילת מנחה. מי שחושש שהצום יזיק לו - עדיף שלא יתענה. 

 

תפילה על קברי צדיקים

 

נוהגים בער בראש השנה ללכת להתפלל בקברי צדיקים ולתת שם צדקה לעניים. מקום קבורת הצדיקים הוא מקום קדוש והתפילה שם מתקבלת ביותר. כשמתפללים בקברי צדיקים חשוב לזכור לבקש שיעשה הקב''ה חסד איתנו הזכות אותו צדיק הטמון כאן, אבל לא להתפלל אל המתים עצמם, שלא יהיה בכלל ''דורש אל המתים''.

 

הדלקת נרות

 

יש להכין בערב החג שני זוגות של פמוטים, אחד לערב חג הראשון ואחד למחרת, ערב היום השני של ראש השנה. בנוסף, יש להכין נר נשמה ל-48 שעות כדי שיתאפשר לקחת ממנו אש להדלקת הנרות של הערב השני. 

 

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא ראש השנה

X
  • © כל הזכויות שמורות