רחל אימנו

כשרחל אימנו באה להציל את האישה מאוטובוס מלא בערבים - תשובתו המדהימה של הר’ זילברשטיין

מה עשתה אישה כשעלתה לאוטובוס וגילתה שכל יושביו ערבים? מי באה להציל את האישה ומה השיב לה על כך הרב זילברשטיין?


29/10/20 | י"א חשון התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

בשיעורו השבועי סיפר הרב יצחק זילברשטיין, רבה של רמת אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה, על מכתב שקיבל מאישה, בו היא מתארת כי היא ביקשה לנסוע לקבר רחל בבית לחם. האישה עלתה לאוטובוס בירושלים, ושאלה את הנהג אם הוא מגיע לבית לחם. הוא ענה לה שכן והיא עלתה, שילמה והתיישבה.

רק לאחר מכן הבחינה לחרדתה שכל הנוסעים הם ערבים וכיוון הנסיעה כלל לא היה בית לחם.

היא ישבה מפוחדת כולה, ופתאום ראתה כמה ערבים היושבים סביבה מתלחשים בינהם בצורה חשודה. היא החלה לזעוק בליבה לבורא עולם שיושיע אותה מהצרה אליה נקלעה.

והנה, לפתע, ללא כל הודעה מוקדמת, קמה אחת הנוסעות הערביות והחלה לצעוק לעבר הנהג: 'למה אמרת לאשה שאתה נוסע לקבר רחל? אם אינך נוסע לשם, לפחות תיתן לה לרדת!'

הנהג היה המום, והערבייה חזרה על דבריה שוב ושוב, עד שלא היתה לו ברירה והוא פתח את הדלת ואיפשר לנוסעת היהודייה לרדת.

"הרגשתי את הנס באופן הכי-מוחשי שאפשר להעלות על הדעת", מספרת האישה במכתב לרב זילברשטיין, שסיפר את הסיפור, והוסיף בפני קהל שומעיו את המשפט המפתיע הבא: "ואני אישית, לא הייתי מוציא מכלל אפשרות שהיתה זו מאמע-רחל עצמה, אליה נסעה האשה להתפלל, שבאה לעזור לה"...

"האשה מציינת במכתבה, שהיא כבר הודתה להשם יתברך בכל מיני דרכים, אבל היא חשה שלאור הנס הפלאי שהיה לה, לא עשתה מספיק. היא המשיכה ושאלה כיצד להודות לה'.

הרב זילברשטיין מציין כי "בוודאי שגם במקרה זה נאמר שהשם יתברך לא תובע מהאדם את מה שהוא אינו יכול לעשות. כל אחד צריך לעשות ולהודות עד היכן שידו מגעת, ותו לא. וזה כלל גדול בכל פרטי עבודת השם, וצריך לזכור זאת גם במקרה שלנו.

"השאלה הזו, כיצד להודות לבורא עולם לאחר נס גלוי, מגיעה גם ממשפחות שאחד מיקיריהן חלה בקורונה, והיה מורדם ומונשם, ובאופן פלא הצליחו הרופאים לשחררו מהמצב הקשה. ולא עוד, אלא שלאחר השחרור התגלה שלא רק הקורונה חלפה-עברה, אלא גם מחלות אחרות שקיננו בגופו של החולה התרפאו, ויהי לנס.

"לכל השואלים הללו, שהלוואי ויתרבו, אני מספר שגם אצל מרן הרב מבריסק זצ"ל התרחש פעם נס גלוי", אומר הרב זילברשטיין, "לאחר התרחשותו של הנס – כל מי שנכנס אל הרב מבריסק שמע ממנו את סיפור המעשה לפרטיו! גאון הדור לא הרפה ולא התעצל, אלא כל אחד שנכנס לחדרו שמע את הסיפור. הרב מבריסק עצמו הסביר שבגלל ההתרחשות הפלאית - הוא רוצה לצאת בכך ידי חובת 'שיחו בכל נפלאותיו'.

"וזו התשובה שהשבנו גם לשואלים הנ"ל", אומר הרב זילברשטיין, "אם ברצונכם להודות להשם יתברך כמו שצריך, תשתדלו לפרסם את הנס כמה שיותר, ותדברו על כך עם הרבה אנשים, ובוודאי שאפשר גם לפרסם את הנס בעיתון כלשהו, וכך יגיעו הפרטים בבת-אחת לקהל רב".

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא רחל אימנו
X
  • © כל הזכויות שמורות