כוחו של וויתור: מה ביקש ר’ חיים קנייבסקי מהאישה לכתוב, ואיך הפתק הזה הציל את חיי בעלה?

לרגל יום פטירת רחל אימנו, י''א בחשוון, קבלו סיפור מרגש ועוצמתי על כוחו של וויתור שהעלים את המחלה הנוראה

25/10/20 | ז' חשון התשפ"א

 

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ, ואתם מוזמנים לשתיהן! לחצו כאן - תהילים יומי בווטסאפ וגם כאן הסגולה/התפילה היומית.

י''א בחשוון, יום פטירת רחל אימנו מעורר אצל כולנו רצון להתקרב לדמות המופת הזו שנקראת ''אמא רחל'', הקבורה בבית לחם, על אם הדרך. 

במדרש מובא, שכאשר באו בני ישראל לפני הקב''ה וביקשו ממנו שיגאלם בזכות אברהם - לא עזר להם, בזכות יצחק - לא עזר, בזכות יעקב ואפילו בזכות משה רבינו - לא עזר להם. ביקשו שיוציאם בזכות רחל אימנו  - ושמע את תפילתם. על זה אמר הקב''ה: מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה ושבו בנים לגבולם''.

 

הזכות הגדולה של רחל אימנו

בספרים הקדושים מובא מדוע זכתה דווקא רחל אימנו שתפילתה תשמע יותר מתפילתם של האבות הקדושים. התשובה לכך היא בזכות הויתור שלה בזמן שהייתה אמורה להינשא ליעקב אבינו ובמקום זה ויתר ללאה אחותה בשביל שלא תתבייש. בזכות הויתור העצום והגדול הזה, עם ישראל נגאל ויגאל בשנית בעז''ה. ביום זה, עלינו לדבוק במידותיה הטובות של רחל אימנו וללמד את עצמינו לוותר יותר, כי מי שמוותר זוכה לראות ישועות גדולות ומעל הטבע, כמו שתקראו בסיפור שלפניכם:

הרב הגאון ר' חיים קנייבסקי שליט''א, ידוע לכל בשמירה על סדר יומו הקפדני, הכולל לימוד תורה וזיכוי הרבים בכל רגע ורגע. באחד הימים, ביקש הרב מנהגו להסיע אותו לכתובת מסויימת. כשהגיעו למקום, עלה הרב במדרגות הבניין ונקש באחת הדלתות. כשנפתחה הדלת, התפלא בעל הבית והתרגש מאד לראות את גדול הדור אצלו בבית. הכניס היהודי את הרב לביתו ושאלו לפשר הביקור המיוחד לו זכה. ענה לו הרב: ''לפני זמן מה, יהודי אחד שאני מכיר פגע באישתך והיא נפגעה מכל מאד. אף על פי כן, אני מבקש שתמחל לו ותסלח לו בלב שלם''. הרב הוציא פנקס מכיסו והגיש ליהודי, ''הנה'', ביקש הרב, ''מסור את הפתק הזה לאישתך שתכתוב כאן שהיא מוחלת''. היהודי ניגש לאישתו, אך היא אמרה שהיא כותבת זאת רק משום כבודו של הרב, אבל היא לא סולחת לאדם הזה באמת בלב שלם. 

הרב אמר לבעלה שישאיר את הפתק אצלה, עד שתמחל בלב שלם ואז ביקש ממנו שישלח לו את הפתק בשני עותקים. הבעל הצליח לאחר מספר ימים לשכנע את אישתו למחול, ואכן לאחר כמה ימים כתבה האישה את פתק המחילה בלב שלם ומסרה אותו לרב קנייבסקי בשני העתקים.

חלף זמן, ובעלה של אותה אישה חלה במחלה הנוראית רח''ל. באחד הימים הוא החליט לנסוע יחד עם חבריו לקברי צדיקים להתפלל לישועה. לפני שיצא לדרך נכנס אל הצדיק הרב חיים קנייבסקי שליט''א וביקש את ברכתו. הרב קנייבסקי מסר לו את פתק המחילה שכתבה איתו לפני זמן מה ואמר לו לקרוא אותו על קברו של ר' שמעון בר יוחאי ולבקש ממנו שיתפלל עליו בזכות הויתור של אישתו.

ואכן, כך היה. אותו יהודי הגיע לקברו של רשב''י, השתטח והתפלל מעומק הלב וביקש רחמים בזכות מעשה הויתור של רעייתו. בבדיקות שנערכו כמה ימים לאחר מכן, התגלה הנס הגדול, המחלה נעלמה כלא הייתה. זהו כוחו המיוחד של הוויתור.

 

מעלת הוויתור, צפו:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


בזכות רחל אימנו - סגולה גדולה לישועה

דורות רבים נהגו עם ישראל לפקוד את קברה של רחל אימנו בכל עת שנזקקו לישועה ולרחמים, סגולה מוכחת וידועה עוברת מפה לאוזן כבר שנים רבות ואנו מעלים אותה עבורכם על הכתב

תפילה לקבר רחל אמנו - נוסח מרגש מכל הלב

הִנְנִי בָּאתִי הַיּוֹם לְהִשְׁתַּטֵּחַ עַל קֶבֶר רָחֵל אִמֵּנוּ, שֶׁתְּזַכֵּנִי בִּזְכוּת מַעֲשֶׂיהָ הַטּוֹבִים שֶׁעָשְׂתָה כָּל יָמֶיהָ, וּלְמַעַן זְכוּתָהּ וְצִדְקָתָה וּתְפִלָּתָהּ שֶׁזָּכַרְתָּ לָהּ בֶּהֱיוֹתָה עֲקָרָה וַתִפְתַּח אֵת רַחְמָה

סגולות נבחרות


סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |