הטעות שכולם עושים בשלום בית

הרב שלום ארוש מסביר מהי הטעות שכל מי שרוצה לשמור על שלום בית עושה ואיך ניתן לתקן אותה

20/12/20 | ה' טבת התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדברי הרב בסרטון:

 

מלך - עושה את אשתו מלכה

בעל חזר מרופא השיניים ואמר לאשתו: "כפרה על הרופא שלי, גם הוא חושב שאני צריך כתר, הוא יודע שאני מלך". אם הוא מלך, הוא צריך לעשות את אישתו מלכה. זה העבודה. העבודה של כל אחד, היא לכבד את השני.
 

מיהו אדם מכובד?

איזה אדם הוא מכובד? מה היית אומר? אחד שמכבדים אותו כולם. לא. "איזהו מכובד? המכבד את הבריות", מי שיודע לכבד - הוא המכובד.  כי הוא יודע כמה חשוב העניין של לכבד את השני. אדם מתנהג ממש לפי מה שהוא. לכן, אדם שמבין כמה הכבוד חשוב, לא אדם שאוהב כבוד. אדם כזה מבין שיש לכבד את האחר, בפרט בין איש לאישתו.

 

למה כתוב שהבעל יכבד את אשתו

מה כתוב תמיד? שהבעל יכבד את אישתו. כי זו המציאות. האישה ממש זקוקה לך, היא זקוקה לכבוד שלך, לחום שלך, לאהבה שלך, זקוקה לך. היא צריכה אותך. לכן צריך לעבוד על זה.

לעבוד על זה פירושו, להתפלל על זה: "ריבונו של עולם, אבא שבשמיים, תעזור לי, תרחם עלי, תזכה אותי לשמח את אישתי, לכבד אותה". תתפלל על זה יום יום, זה דבר שצריך הרבה תפילה. שהחיבור יעזור לך. 

 

מה הטעות של האנשים?

הטעות של האנשים היא שהם חושבים: מה אעשה? נכון, אתה לא יכול לעשות כלום, אבל לבקש מהמלך שיעזור לך, זה כן אתה יכול לעשות. זה מה שחסר לאנשים, לבקש. כל דבר, אדרבא, העניין של כבוד האישה מאוד קשה, כי יש יצר הרע שרוצה להרוס את הבתים.

תבקש מהקדוש ברוך הוא, תן לי את הכוח, רק לכבד, רק לשמח, רק לאהוב. ויהי רצון שכולם יזכו לכבד וכל בית יהיה בו כבוד מלכים. אמן!!

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


איך מחמיאים לבעל?

הרב אבנר קוואס במסר מחוייך ומחזק לשלום בית, ובמרכזו הדרך הנכונה להחמיא לבעל

שגרה זה רע?

הרב זמיר כהן בדברי הסבר על השלכות השגרה על חיי הנישואים ובעצות להתמודדות עם השחיקה ולשמירה על שלום הבית, צפו וקראו את דברי הרב

סגולות נבחרות


סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

סגולה לבנים טובים

הרב חיים פוקס - סגולה להריון ולבנים טובים, לזכות בפרי בטן ולראות נחת מהילדים

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן

סגולה לברכה והצלחה

הרב חיים פוקס מביא סגולה לברכה והחלחה מן הספר "שערי מנחם": שלושת הפסוקים הראשונים בפרשת לך לך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |