שלום בית

הרב אליהו רבי: אהבה אינה ניצול חולשה

מה זו אהבה? מה אינה אהבה? איך יכול אדם לזכות להגיע לאהבה? על כל זאת מדבר הרב אליהו רבי בסרטון הבא


27/05/21 | ט"ז סיון התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

מדברי הרב בסרטון:

 

אהבה אינה ניצול חולשה

ישנם לפעמים בני זוג שמנצלים את החולשה של בן זוגם כדי לרכוש בכוח אהבה. הם יודעים שבן או בת הזוג חוששים להישאר לבד, אז הם מאיימים בכל פעם מחדש: "אני אברח", "אני אלך", "אני לא אחזור הביתה". הם יודעים שבין הזוג חושש מחברים ולכן מאיימים לעשות לו בושות לידם. הם יודעים שבן הזוג חושש מהלחץ מההורים, לכן גבר יאמר לרעייתו: "כבר לידי ההורים שלך אני אשוחח איתך בקול", ואז הוא "זוכה" כביכול לאהבתה של אישתו. מה שקורה כאן זו לא אהבה. זה ניצול שמוביל לאילוף. זו לא אהבה. זו אותה "אהבה" שהייתה ליהודי כאשר שכב מול הגרמני ומילא את רצונו מתוך פחד ואימה. זו פקודה שממלאים בלית ברירה.

 

איך זוכים להגיע לאהבה?

לזה לא קוראים אהבה. יתרה מכך, משם כמעט ואין סיכוי להגיע לעולם לאהבה. אהבה זה משהו שזוכים להגיע אליו על ידי אהבה. תשקיע, תעשה כפי יכולתך בכדי לגרום לאשתך לרצות להשקיע בך. תעשי הכל בכדי לגרום לבעלך לרצות להיות טוב כלפיך, ושם מתחילה לנבוט, הדבר המתאים והנפלאה הזה, אהבה. לנסות להשיג את האהבה בכוח, על ידי איומים, על ידי אילוצים, על ידי כל דבר אחר, זה פשוט להרוס את הבית. אילו הם הבתים שבמקרה הטוב מתגרשים בהם, ובמקרה הגרוע ממשיכים לחיות וסובלים עד גיל 80 ו-90, או עד ההתקף או האירוע המוחי, הקודם מבין השניים.

 

עשרות אלפי אומרי תהילים יתפללו עליך (או על יקירך) לזיווג הגון ולחתונה עוד השנה! 
לפרטים הקליקו כאן.

רוצים להחזיר את השלום והאהבה הביתה? זה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות! היכנסו מכאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא שלום בית

X
  • © כל הזכויות שמורות