שלום בית

הרב ישראל אברג'יל שליט"א: "לא להגיע ליום השחור הזה"

הרב ישראל אברג'יל שליט"א בסיפור מרומז על שלום בית ועל הדרך למנוע התפרקות בית, אל תפספסו את מילותיו


02/06/21 | כ"ב סיון התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

מדברי הרב בסרטון:

 

הייתי אברך צעיר והייתי ראש כולל, היו שנים שישב אצלי בכולל פרופסור שלמד אצלנו כ-3 שנים. אמצתי אותו חברותא, אדם מאוד חכם, היו לו כלים מאוד יפים, מאוד רחבים, הספקתי המון אתו. מאוד צעיר, עם כל המרץ, הספקנו המון. הערכתי יום אחד שמשהו בבית לא טוב, הגענו לסוגיא מסוימת, מתוך הגמרא יצאתי למשהו בהמון כבוד, כי באמת אהבתי אותו. אמרתי לו, שמע פלוני אתה מאוד מצליח באחת, שתים, שלוש, נראה לי בזה אתה צריך לשים לב. שאל למה אני מתכוון, השבתי לו ברחל בתך הקטנה, בצורה פשוטה ומכובדת, אתה יודע שלא פספסתי שום מילה, קלעתי למטרה אחד על אחד. והוא אמר לי, לא האמנתי שמישהו ידע הכל, מה קורה אצלי בבית. השבתי לו, לא יודע, ככה הרגשתי. והוא ענה, זה מדויק, יותר ממאה אחוז ושאל מה עושים. אמרתי לו: אחת, שתיים, שלוש והוספתי: "ותזהר, כי בנפשך הדבר". השיב לי: "בסדר".
 

הוא יצא מהדלת של הכולל, "בְּחַצְרוֹת אֱלֹהֵינוּ יַפְרִיחוּ" (תהילים, צב, יד),לא עשה כלום. אחרי שבועיים הרגשתי עוד פעם משהו, אמרתי לו שזה שיקול שלו אבל חבל על הבית. הוא השיב לי: "לא, אתה לא יודע כלום. אתה הולך רחוק, אתה פסימי". אמרתי לו: "אני לא פסימי, אני אופטימי יותר ממך ויותר מאבותיך, אבל אני מכיר את המציאות". יום אחד, הבית עלה על שרטון והתפרק. יעידו עלי שמים ליד ההיכל הזה, יותר מ-40 פעם הזהרתי אותו. כמו לדבר לקיר, היה אומר "כן, כן", מגיע הביתה, הפוך. עבר שבע שנים שגיהנום, סוכריה לידם. היה משווע להחזיר, כלום. אבא שלי התערב, לא עזר כלום. היה תיק שהרב עובדיה התערב, לא עזר כלום. הרב מרדכי אליהו התערב, לא עזר כלום. כל מי שיכול להיות כח השפעה התערב, כלום. 

ראיתי כמה כאלו, לא יאומן. לכן, לא להגיע ליום השחור הזה. איך עושים? סדר עדיפויות, זה לפני הכל!

 

רוצים להחזיר את השלום והאהבה הביתה? זה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות! היכנסו מכאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא שלום בית

X
  • © כל הזכויות שמורות