אמונה וביטחון

הרב יאשיהו פינטו: צריך אומץ לפחד

צריך אומץ לפחד אך לא שב ואל תעשה. העולם משתנה והולך ונהיה עולם אחר, רק התורה הקדושה מבטיחה לאדם שיהיה לו טוב תמיד.


03/08/21 | כ"ה אב התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

מדברי הרב בסרטון:


צריך אומץ לפחד

יש אנשים שאין להם אומץ לפחד. צריך אומץ לפחד, כי ברגע שאדם נהיה פחדן אז כל החיים שלו מתבררים. אבל ברגע שאדם נהיה פזיז ועושה דברים בפזיזות, אז הוא גם מאבד את החיים שלו. החיים בפזיזות הם חיים מסוכנים. אז פחד שהוא פחד ששומר לא לעשות שטויות, הוא פחד טוב. אבל פחד שהוא משתק, הוא פחד רע, פחד לא טוב, פחד מסוכן.


שב ואל תעשה?

פחד כשאדם פוחד ואז הוא לא יעשה את זה, לא יעשה את זה... כל החיים ישב ויפחד מזה ומזה, מה יהיה עם אותו אדם? לא יעשה כלום בחיים. ישב בבית. יצא מהבית? ייפול עליו משהו על הראש, אז הוא לא יצא. כמה אנשים בשנה נופל עליהם קוקוס על הראש ומתים? 160 אנשים בשנה. אנשים כל כך בלי שכל שנופל עליהם קוקוס על הראש ומתים. 160 אנשים בכל כדור הארץ.  אז אדם לא יצא מהבית ויגיד: "אולי אני אחד מאותם 160 אנשים". 


לכמה עוד אנשים לא תהיה פרנסה?

אדם צריך לצאת, אדם צריך ללכת לעבוד. בכל המגיפה, כמה אנשים מתו? כמה מתים אנשים בתאונות דרכים בשנה? פחות ממיליון. אז נסגור את כל המכוניות?  ראינו כמה אנשים במוכנית שנוסעת בלי נהג. כמה נהגי מוניות יש בעולם? כמה מיליונים הולכים להיות מפוטרים? מה יהיה עם העולם? כמה דברים היו פעם לאנשים ואין. חנויות? אין חנויות, הכל קונים במחשב. תראו איך העולם משתנה. אז מה יהיה בעולם? לכמה אנשים עוד, לא תהיה פרנסה? כמה אנשים עוד הולכים לצאת לרחוב, לא תהיה להם פרנסה. כמה נהגי מוניות? כמה אנשים שעובדים בחנויות? הכל קונים היום במחשב. כמה העולם עוד הולך ומשתנה, והולך ונהיה עולם אחר. לכן הגמרא אומרת, אין לנו אומנות יותר טובה מהתורה. רבי מאיר אומר, מניח אני כל האומנויות שבעולם ואיני מלמד את בני אלא תורה. כל אומנות, כל מלאכה, יש בה בעיה. התורה הקדושה, שאדם דבוק בתורה, זה תמיד בסוף יהיה לו טוב עם התורה.


אסור לפחד

אדם אסור לו לפחד. אשרי אדם מפחד תמיד, לפחד - להיזהר. לא לפחד ולהיות קשור ולא לעשות כלום. זה פחד לא טוב, זה פחד שהורס את האדם. זה פחד שמכבה את האדם וגורם לאדם חורבן שאין לו שני.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון

X
  • © כל הזכויות שמורות