אמונה וביטחון

לא תאמינו: כך הגיב האדם שאיבד 7 מיליון ש’’ח בשריפה בירושלים

השריפה המשתוללת בהרי ירושלים הציתה שטחים נרחבים של יער וחורש. בנוסף, היא כילתה עד היסוד את ''יקב המצודה'' שבגבעת יערים. כיצד הגיב בעל היקב כשנודע לו על שריפת היקב ועל מפעל חייו שירד לטימיון?


17/08/21 | ט' אלול התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

שריפת הענק בהרי ירושלים שמשתוללת בימים האחרונים גרמה לשריפת היקב הוותיק "המצודה", הממוקם בגבעת יערים בניהולו של איש העסקים ר' אליהו בש. כאשר נודע לו גודל האסון, והעובדה שהוא איבד כ-7 מיליון שקלים, הגיב אליהו בש ואמר: "חייב אדם לברך על הרעה כשם שהוא מברך על הטובה", והצדיק עליו את הדין.

בראיון לכלי התקשורת הצדיק עליו ר' אליהו בש את הדין ותיאר את מה שאירע: "באמצע היום ראינו שמים מוזרים. החשמל ביקב כבה, והלהבות החלו להתקרב אלינו. בחוץ היה ריח חריף של עשן, אני ועובדי היקב נכנסנו לרכבים ונמלטנו מיד מהמקום. אחרי רבע שעה, ניסינו לתצפת על היקב ממקום רחוק, וראינו את היקב עולה בלהבות ושמענו את הדי הפיצוץ של בקבוקי היין שביקב".

"אין לי ביטוח על היקב", מוסיף בש ואומר כי מדובר על נזק בסדר גודל של כ-7 מיליון שקלים. "אני התחזקתי באמונה ומקווה שמעז יצא מתוק, ואני מאמין שהכל מאיתו יתברך", הוא אומר.

"אין לי מושג באמת איך נתאושש, אבל האמונה שלי התחזקה מאוד ברגעים אלו", אומר ר' אליהו. "שמעתי מכמה תושבים מהאזור, שבגלל היקב האש נעצרה וזה מה שגרם שבתים אחרים ביישוב לא יישרפו, זה גם מחזק אותי".

עוד הוא מוסיף: "אני אומר לעצמי, הנזק קרה באמצע חודש אלול, ובזמן שהסתכלנו מרחוק איך הרוח מכלה את היקב, נזכרתי בתפילות הימים הנוראים, שם אנו אומרים, 'מי באש; מי ינוח ומי ינוע', במידה והקב"ה החליט שהיקב יישרף, לא יעזור, לא מטוס ולא כבאיות, ראינו בחוש, שכך הקב"ה רצה. האמונה בכך שמה שה' רוצה זה מה שקורה בעולם - זה מה שמעודד אותנו".

יקב "המצוד" ששכן בגבעת יערים הוקם בשנת 2011 ומייצר כ-40,000 בקבוקי יין בשנה, בשנים האחרונות הוא נחשב כאחד מיקבי הבוטיק המעולים בעולם, והיינות שיוצרו ביקב הופצו למקומות רבים ברחבי הארץ ובעולם. בעקבות השריפה, כאמור, הוא נשרף עד היסוד.

 

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות