המוני מחלימים מעידים: ''זאת הפעולה ששינתה את חיי''

הכומר גילה שהוא יהודי - מרטיט

הטיפ של הרב יגאל כהן לפרנסה בשפע כל החיים

הראשון לציון: לא יהיה מנוס מניהול ספרי יוחסין

איך מבקשים סליחה מאדם שנפטר?

השגחה פרטית

פחד: "מי שמשקר, ימצא את מותו!!"

כשאימו של הנאשם במשפט שתוצאותיו ברורים מראש מציעה עסקה לשופט, והנס לא מאחר להגיע...


04/01/22 | ב' שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יש לך ווטסאפ? הגיע הזמן להצטרף אל קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 

את הסיפור המופלא שלפניכם סיפר הרב נפתלי שמואל רייך שליט"א, משפיע בישיבת "תורת דוד" במונסי, ניו יורק, ששמע את הסיפור מכלי ראשון מפי תלמידו יליד טהרן הר' מתתיהו חדוות, שאביו היה גיבור המעשה.

 

הסיפור התרחש באיראן, בתקופה שלאחר המהפיכה האסלאמית שהתרחשה במדינה לפני כארבעים שנה.

באותם ימים פשטו שמועות טיפין טיפין, כי האייתוללה חומייני יימח שמו וזכרו חולה מאוד. כמובן שאסור היה במדינה כזו לדבר על כך בקול, אך השמועה עברה מפה לאוזן בלחישה... מי שהעז לשוחח בקול אודות מצבו הבריאותי של האייתוללה, מסתכן בחשד בהתנגדות למשטרו של חומייני וצפוי לעונשים קשים וחמורים מאוד. אביו של ר' מתיתיהו חדוות היה בעל חנות אריגים בבירתה של איראן - טהרן.

יום אחד, בעודו שוהה בחנותו ומשרת את לקוחותיו, הגיעה שמועה לאחד מבני משפחתו כי האייתוללה ימ"ש מת ממחלתו, והוא רץ בשמחה לחנותו של רחמים כדי לבשר לו על הבשורה המשמחת. הוא נכנס בסערה לחנות האריגים תוך כדי הכרזה קולנית: "רחמים, חומייני מת!!!!" באותן דקות שהתה בחנות לקוחה מוסלמית, ומיד כששמעה את ההכרזה הנרגשת, פנתה מייד להזעיק את המשטרה.

 

אל החנות פרצו כעבור כמה דקות שוטרים חמושים ועצרו מייד את בעל החנות. לא הועילו כל תחנוניו כי לא הוא הכריז את הידיעה אלא אדם אחר, השוטרים הגויים היו אטומים ולא אבו להקשיב לו. רחמים האומלל הושלך לתא כלא מצחין ושם המתין בתת תנאים למשפטו. כאשר הגיע יום המשפט, התאסף המון רב כדי לחזות בגזר הדין. כולם היו בטוחים בתוצאות המשפט, שהרי משטרו של חומייני לא חפץ בחקר האמת ובמשפט צדק... גזר הדין היה צפוי מראש.

דקות ספורות לפני תחילת המשפט, ניגשה אימו של רחמים לבנה, ושאלה אותו: "אמור נא לי את האמת, האם אתה היית זה שהכריז שחומייני מת?" רחמים הביט בעיניה והשיב לה: "אמא, זה לא הייתי אני, מבטיח לך!!" כעבור דקות אחדות החל המשפט להתנהל.

השופטים האזינו לעדותה של המלשינה, וכצפוי גזר על הנאשם עונש מוות... לאחר מתן גזר הדין פנה אל הנאשם הרועד ושאל אותו מה יש לו לומר להגנתו... אז קמה ממקומה האם בנחישות וביקשה מהשופט את רשות הדיבור. "כבוד השופט, בני הינו אדם הדובר אמת תמיד, והוא הבטיח לי שלא אמר את המשפט שבגינו מתקיים המשפט הזה היום. אני מאמינה לכל מילה שיוצאת מפיו, ולכן, ברשותך אדוני השופט, יש בפי הצעה מעניינת".

 

הס הושלך באולם בית המשפט, כולם היו סקרנים לשמוע את דבריה של האם. "שנינו מגיעים מדתות שונות, אולם עם כל השוני שבינינו, המשותף לנו שאנו מאמינים באלוקים אחד. ההצעה שלי, בואו ניתן לאלוקים להיות השופט!! אם והיה, ובני שיקר בכך שמכחיש את המיוחס לו, נעשה לעצמנו סימן - תוך שבוע מהיום אני אמצא את מותי... אולם, אם בני דובר אמת והגברת העדה היא זו שהוציאה מפיה דבר שקר - תוך שבוע תמצא היא את מותה!!!"

 

השופט האזין לדבריה של האם, ושאל את העדה, "האם את מוכנה לקבל את ההצעה?" "אכן, אני עומדת על שלי ולא חוששת משום דבר", הצהירה המוסלמית.

 

או אז פנה השופט לרחמים ושאלו: "האם אתה מוכן לקחת על עצמך את הסיכון שאמך תמות?", "כן!" ענה רחמים ללא היסוס, "אני דובר אמת, אימי תישאר בחיים!!!" השופט הורה להחזיר את רחמים לתאו למשך שבוע נוסף, וכל הנוכחים התפזרו במתח רב כיצד יתגלגלו הדברים. אולם לא שבוע אחד נאלצו כולם להמתין, כי אם דקות אחדות בלבד...

 

רק יצאה אותה מוסלמית מפתח בית המשפט, עבר במקום אוטובוס ובאורח מוזר הנהג איבד שליטה ועלה על המדרכה שבה צעדה, המוסלמית נדרסה למוות!! כאשר שמע השופט את הדברים, הורה מייד לשחרר את רחמים מכלאו...

לאחר המעשה הזה משפחת חדוות החליטה לעשות הכל כדי לברוח מארץ גזירה, ואכן בתוך זמן לא רב ארזו בני המשפחה מעט מיטלטלין וברחו לווינה, משם חצו את הגבול לארצות הברית וקבעו בה את מושבם.

 

יש לציין, כי בנו של רחמים ציין באוזני משגיחו שסבתו לא הייתה איזו רבנית או מחוללת מופתים, אלא הייתה אישה יהודיה תמימה וכשרה, שהאמונה שלה בבורא עולם הייתה כה עזה, ומכח האמונה היוקדת שלה, יצאה האמת לאור במשפטו של בנה.

יש לך ווטסאפ? הגיע הזמן להצטרף אל קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

השגחה פרטית

"לפתע אירע דבר שאיני יכול להסביר": הקצין הבכיר שראה את יד ה' משחזר

השגחה פרטית

פחד: "מי שמשקר, ימצא את מותו!!"

השגחה פרטית

אתם תגידו: האם היה זה אליהו הנביא?

השגחה פרטית

הגיע בטעות, אבל אז התברר גודל ההשגחה...

השגחה פרטית

מדהים: הפנס שנשאר בטעות ברכב הציל את חייו

השגחה פרטית

כשמשפחת טראמפ החליטה לבנות בית כנסת לניצולי שואה

השגחה פרטית

"הרגע שרשמתי אותם לבית ספר הזה, היה חלום שהתגשם .הרב שלי אמר לי שכל ההשתלשלות היא בגדר נס גלוי" 

השגחה פרטית

"גם כשהיה נדמה לנו שמשהו קשה מאוד, ראינו כיצד הקב"ה מנשק אותנו"

השגחה פרטית

"לא להוריד ציפיות, להמשיך ולבקש, להמשיך ולהתפלל, אם זה משהו שאת או אתה עושים למען בורא עולם, השם יתברך אתכם!"

השגחה פרטית

"נלחמתי על הבית שלי"

השגחה פרטית

השם עשה אתי הרבה ישועות לאורך השנים

השגחה פרטית

"אני מרגישה שיד אלוהים הייתה שם"

השגחה פרטית

החלום שבא לבשר כי התפילות התקבלו

השגחה פרטית

חווית השגחה פרטית מחזקת בעבר? נשמח לשמוע!

השגחה פרטית

הרב יצחק פנגר - השם תמיד אתך

עוד מאמרי תוכן בנושא השגחה פרטית

X
  • © כל הזכויות שמורות