חדשות יהדות

בוכים וסופדים: אישים מכל רחבי הקשת הפוליטית סופדים לחכם שלום כהן זצ"ל

יצחק הרצוג, בנימין נתניהו, בני גנץ, בצלאל סמוטריץ', יאיר לפיד ועוד אישים רבים בפוליטיקה הישראלית סופדים לחכם שלום כהן זצ"ל שהלך לבית עולמו


22/08/22 | כ"ה אב התשפ"ב
תהילים

עוד לא מחוברים לכל מה שיש לנו להציע? הצטרפו לכל הטוב שהכנו לכם ותישארו תמיד מחוברים! הקליקו כאן עכשיו >>>

בין המנחמים הרבים הכואבים את לכתו של חכם שלום הכהן זצ"ל על פטירתו, ספדו לו גם אישים מכל רחבי הקשת הפוליטית. כך אמרו:

יצחק הרצוג, נשיא המדינה: "אני אבל על לכתו מעימנו של ראש הישיבה הדגול חכם שלום כהן זצ"ל. לצד גדלותו בתורה, הוא היה מנהיג רוחני שהוביל בענווה ובצניעות ציבור גדול וחשוב בישראל ובעולם היהודי. נפגשנו פעמים רבות, וצר לי שהשנה לא אזכה לקיים המסורת ולבקר אותו בסוכתו. ‏בכל מפגש עימו ראיתי את האהבה והקשר העמוק שלו לירושלים, וכיצד הוא מקפיד להציב לנגד עיניו כל העת את העם והאדם. תנחומי לבני משפחתו, למפלגת ש"ס, לאוהביו ותלמידיו. יהי זכרו ברוך".

יאיר לפיד, ראש הממשלה הנוכחי: "‏המנהיג הרוחני חכם שלום כהן הלך הלילה לעולמו. בשם ממשלת ישראל ועם ישראל כולו, אני שולח תנחומים למשפחתו, לתלמידיו ולכל מוקרי זכרו. כוחנו באחדות עם ישראל. "בַּעַל הָרַחֲמִים יַסְתִּירֵהוּ בְּסֵתֶר כְּנָפָיו לְעוֹלָמִים, וְיִצְרֹר בִּצְרוֹר הַחַיִּים אֶת נִשְׁמָתוֹ" יהי זכרו ברוך".

בנימין נתניהו: "אני דואב עמוקות עם המוני בית ישראל על פטירתו של נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון חכם שלום כהן זכר צדיק לברכה. הרב כהן היה מענקי התורה של דורנו. הייתה בו בקיאות אדירה בעולם התורה, לצד מנהיגות תורנית וחברתית שהשפיעה על המוני יהודים וישראלים. לאחר פטירתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל המשיך הרב כהן את דרכו כנשיא מועצת חכמי התורה וכמגדלור הלכתי אליו הכל נשאו את עיניהם. הרב כהן היה תלמיד חכם עצום שלא הפסיק ללמוד וללמד, לשמור ולעשות. אהבת התורה פיעמה בו יחד עם אהבת העם. עם ישראל איבד פוסק הלכה, מורה דרך לרבים ושליח ציבור מן המעלה הראשונה. שר וגדול הסתלק מאיתנו. אני מוסר את תנחומיי הכנים למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

בני גנץ, שר הביטחון: "נִצְּחוּ אֶרְאֶלִּים אֶת הַמְּצוּקִים. צער עמוק על מותו של חכם שלום כהן זצוק"ל, נשיא מועצת חכמי התורה. משתתף יחד עם כל אזרחי ישראל בצער משפחתו, אוהביו ומאמיניו. כל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף השם".

מרב מיכאלי: "‏פטירתו של חכם שלום כהן היא אבדן גדול מאוד לקהל שנשא עיניים אל הרב, שהיה עבורם מנהיג, מורה דרך והלכה. בשעה קשה זו אני משתתפת בצער המשפחה ובצערם של רבות ורבים בציבור החרדי. משרד התחבורה נערך לשינויי התנועה בעקבות הלוויה כדי לאפשר הגעה ולחלוק כבוד אחרון לרב. יהי זכרו ברוך".

תנועת 'דגל התורה': "יחד עם כל בית ישראל, מבכה את פטירתו של הגאון הגדול רבי חכם שלום כהן זצ"ל, ראש ישיבת פורת יוסף, ונשיא מועצת חכמי התורה. ומשתתפת בצערם של בני משפחתו הרוממה, תלמידיו הרבים ומוקירי זכרו. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ומן השמיים תנוחמו".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳: "מצטער לפתוח את הבוקר עם הידיעה על הסתלקותו של ראש הישיבה חכם חיים שלום כהן זצוק"ל. לא זכיתי להכיר את הרב באופן אישי, אבל בשנים האחרונות שמעתי לא מעט מאריה דרעי על גדלותו בתורה, הרבצת התורה, הקפדתו על קלה כחמורה ומידותיו המיוחדות. משתתף בצערם של אלפי תלמידיו ושל חבריי בתנועת ש"ס".

חבר כנסת ישראל אייכלר: "יחד עם כל העולם היהודי אנו המומים וכואבים על הסתלקותו של מרן ראש הישיבה, חכם שלום כהן זצ"ל, פאר יהדות ספרד, מעתיק השמועה ומורה דרכה של תנועת ש"ס. חכם שלום כהן זצ"ל היה קשור בקשרי אהבה והערכה עם יבדלחט"א כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א, ונהג להשתתף בשמחות נישואי צאצאיו. מה נעים היה המראה עת ישבו יחד גדולי הדור כשהם מביעים הערכה ואחדות איש לרעהו, בהארת פנים לבבית. עוד מימי נעוריו בישיבת "פורת יוסף" בעיר העתיקה, שקדנותו הייתה מופת לרבים, וסללה דרך ונתיבות בעולם התורה הספרדי שצעד לאורו. משמת חכם שלום בטלה השקדנות. מי יתן לנו תמורתו.

משה ליאון, ראש העיר ירושלים: "יחד עם כל בית ישראל אני מבכה את הסתלקותו של גדול הדור מרן חכם שלום כהן זכר צדיק לברכה אשר הנחה את דרכה של תנועת שס במשך שנים, והאיר את עולם התורה בשקדנותו ולמדנותו. זכיתי להיכנס לביתו פעמים רבות כדי להתייעץ ולהתברך בנושאים העומדים על הפרק ולקבל את עצותיו החכמות שניתנו תמיד במאור פנים. זכיתי גם לקבל את תמיכתו במערכות הבחירות בהם התמודדתי ודמותו וזכרו לא ימושו מליבי ומלב ירושלים כולה לעולם. ציון במר תבכה, ירושלים תיתן קולה, אוי מי ייתן לנו תמורתו".

 

מחוברים רק לקבוצת ווטסאפ אחת מבית מוקד תהילים ארצי? יש לנו 4! לחצו על אחת מהן להצטרפות:
פרק תהילים יומי | הסגולה היומית | הלכה יומית לנשים | החיזוק היומי המעוצב

תפילות נוספות מומלצות

זקוקים לרפואה? פרקי תהילים לרפואה

רוצים להודות לה'? קראו מזמור לתודה

מייחלים להצלחה? תהילים להצלחה

תהילים להצלחה בניתוח

מכירים אדם יקר שחלה במחלה? סגולת הרב כדורי זצ"ל למחלת הסרטן

הפרנסה לוחצת? פרקי תהילים לפרנסה וגם פרשת המן

תפילה עוצמתית וסגולתית - נשמת כל חי וגם פיטום הקטורת וגם התיקון הכללי

אדם יקר לכם הלך לעולמו? תפילה לעילוי נשמת נפטר

סגולה גדולה לכל דבר - תהילים קי"ט

חוששים מעין הרע? תפילה נגד עין הרע

חדשות יהדות

מצמרר: "נתן את נשמתו כדי שהקדוש ברוך הוא ישחרר את הבן שלו"

חדשות יהדות

בזכות התפילות: הילד נדרס עקב טעות אנוש, נפצע קשה והתעורר בנס

חדשות יהדות

איך המלחמה תסתיים תוך שלושה ימים? הרב ראובן אלבז בסגולה מופלאה

חדשות יהדות

יוזמה מרגשת: הנחת תפילין עבור החטופים בשבי על ידי מי שעד היום לא הניח תפילין

חדשות יהדות

עדות מצמררת של החטופה לשעבר: "המטרה שלהם, בראש ובראשונה, זה לשבור אותך"

חדשות יהדות

בחפירות בוורשה: התגלו למעלה מ-5000 פריטים יהודיים עתיקים!

חדשות יהדות

מצמרר: החטופה שנרצחה באה לחייל בחלום ואמרה לו: "אני אתן לך את הסימנים להגיע אליי"

חדשות יהדות

המכתב המצמרר שהתגלה מימי השואה ורלוונטי לימינו: "שה' יעשה את הנדרש שתהיה שליח טוב מפדיון שבויים"

חדשות יהדות

לאחר המבצע המורכב הלוחמים מספרים: "זכות גדולה להשיב גופות הביתה לקבורה בישראל"

חדשות יהדות

מה גרם לבכיר בהונגריה לחגוג בר מצווה והוא בן 63? גם אתם תתרגשו!

חדשות יהדות

האם האיש שרוקד 70 שנים במירון עלה לשם השנה בל"ג בעומר?

חדשות יהדות

"התחלתי לכתוב הספד ואז הוצאתי את זה מהראש": קרובי המשפחה של החטופים שגופותיהם הוחזרו - מספרים

חדשות יהדות

מזעזע: בית המשפט קבע להוציא להורג את הצעיר היהודי מאיראן. קראו כעת תהילים עבורו!

חדשות יהדות

"לבכות לה' יתברך בכל הכוח": הרב יעקב עדס במסר לעם ישראל

חדשות יהדות

נשיא ארגנטינה בפה מלא מול כל העולם: "עם שהשיג את החיבור בין הרוחני לגשמי"

עוד מאמרי תוכן בנושא חדשות יהדות
X
  • © כל הזכויות שמורות