אל תכפור בקושי שלא תגיע צרה גדולה יותר

בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

שליחת שמות לתפילה וברכה בברכת הכהנים בכותל, חוה"מ סוכות 2021 - בחינם! לחצו כאן


משפחה חכרה טחנת קמח מאדון הכפר, והתפרנסה ברווח. ראה אדון הכפר שפרנסתם גדולה, והכפיל את דמי השכירות. כל תחנוניהם בפני האדון נפלו לשווא. הוסיף האדון וקבע: "אם לא תסכימו לתנאים החדשים, תאלצו לעזוב את המקום".
 
בצר לו פנה החוכר אל הצדיק מלנטשנא זצ"ל, שנודע ברוח קודשו. אמר לו הצדיק: "רואה אני כי שורים עליך דינים במקום הזה, לפיכך באה עליך צרת האדון. אמור לו נחרצות כי אינך מסכים להוספה. אל תוסיף ולו פרוטה אחת! אם שלך הוא - יוותר האדון, ואם לא - הסתלק משם - לטובתך!"
 
שמע אב המשפחה והיסס - לפי חשבונו ירוויח גם אם יסכים להוספה. הלך ושאל את פי השרף מקוצק זצ"ל. אמר לו השרף: "לדעתי, יסכים האדון לפשרה, ותסכים לה גם אתה". תשובה כזו חפץ הוא לשמוע. הלך אב משפחה לאדון והתפשר עימו.
 
כעבור שבוע טיילה אשתו על שפת הנהר, החליקה ושברה את ידיה ורגליה. רץ האיש אל הצדיק מלנטשנא לבקש ברכה. שאלו הצדיק: "הסכמת להוסיף על המחיר?"
"כן" השיב האיש.
אמר לו הצדיק: "הלא הזהרתיך שזה אות לשליטת הדינים - ומה תרצה ממני עתה?!"
 
נבוך האיש פנה אל השרף מקוצק, להשיח את צרתו, הלא בעצתו הסכים להוספה. אמר לו הרבי: "אומר לך מה בלבך - כסבור אתה שהצדיק מלנטשנא חזה הכל ברוח קדשו והזהירך מראש, ואני טעיתי. ובכן, אומר לך, גם אני חזיתי זאת, אך אמרתי לעצמי: הבה נלך צעד אחר צעד. ראשית נבטיח את פרנסתך ועתה אעתיר לרפואת רעייתך ולהמתקת הדינים..."
 
כולנו מחפשים ישועות, פונים לקבל ברכת צדיקים, קונים פתיחת ההיכל, תורמים ועוד. לעיתים כל מה שאנו עושים לא עוזר לנו, הקושי נשאר בעינו, המשבר לא חולף ולעיתים אף מתגבר.
 
דע לך! הקושי והמשבר של עכשיו יכולים להצילך מדבר חמור הרבה יותר מחר, בורא עולם מרחם עליך, לכן שלח לך את הקושי. אם תכפור בקושי, תבוא בטענה כלפי הבורא, הוא בקלות יכול להחליף לך את הקושי במצוקה גדולה יותר...
 
אך אם תקבל את גזירת המלך, תתפלל לישועה עם אמונה וביטחון, תוכל לראות איך הקושי חלף כלא היה. כל קושי הוא ניסיון, ניסיון לבחון אותך כמה אתה מאמין ובוטח.
 
הקושי הוא זמני, הוא קצוב, אל תמיר אותו בקושי רב יותר, קבל אותו בשמחה, הוא יומר בעלייה למקום טוב יותר משהיית.
 
כל קושי הוא מקפצה, כל משבר הוא מדרגה, כל טיפת אמונה היא הכרה במי שאמר והיה העולם...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


מאיפה מגיעות המצוות שלך?

הרב יאישהו פינטו שליט"א מבקש שתבדוק עם עצמך מהיכן מגיעות המצוות שלך, מבאר מהי קליפת נוגה ומדגיש כי על כל אדם להישאר מי שהוא ולא לנסות להיות מישהו אחר

מה התיקון שלי?

הרב יאשיהו פינטו שליט"א על התיקון בימינו ועל כוחה של מילה קטנה אחת

"למה זה קרה לי?"

כולנו עושים טעויות, אומר הרב פנגר, אנחנו רק בני אדם. עלינו לזכור כי בכל פעם שקורה לנו משהו טוב אנחנו עתידים לצמוח ממנו.

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |