בימים ההם, בזמן הזה - קבלו כמה רעיונות שיאירו לכם את החג

חג חנוכה חל בתקופה החשוכה ביותר בשנה, כאשר גנרל חורף משרה אווירה של דכדוך ועצבות. דווקא בתקופה זו עשה עמנו השם ניסים נפלאים, שהאירו את חיינו אז וממשיכים להאיר את חיינו גם כיום. חג חנוכה מלא במשמעות ותוכן רוחני, שכדאי לשתף בו את המשפחה. לפניכם כמה רעיונות שיאירו לכם את החג

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

1. חנוכייה לכל ילד – ילדים נהנים להדליק את החנוכייה שהביאו מהגן ומבית הספר. תנו להם להדליק את החנוכייה שלהם בעצמם, ואפשרו להם להרגיש שהם נוטלים חלק במצווה הגדולה הזו ומוסיפים לאור של הבית.
2. זמן איכות – לאחר הדלקת הנרות שבו ליד החנוכייה ונצלו את הזמן לשיר שירי חנוכה. כבו את הניידים ותיהנו מזמן איכות עם הילדים. רגע זה הוא אחד מאותם הרגעים המתוקים שהילדים יזכרו לעד.
3. על הניסים – ספרו על ניסים שאירעו לכם במשפחה או לכם באופן פרטי. אפשר גם לספר על הניסים שאירעו לעם ישראל במשך הדורות. בקשו מהילדים לשתף אתכם בניסים שאירעו להם באופן אישי.
4. שעת משחק – הסביבון, מקורו בימי היוונים, כאשר לימוד תורה היה עבירה על החוק. כדי שהיוונים לא יתפסו את הילדים בזמן לימוד התורה, היו מוציאים הילדים את הסביבונים ומעמידים פנים שהם משחקים. אפשר לשחק בסביבונים או ברביעיות של חנוכה בשיתוף כל בני המשפחה.
5. דמי חנוכה – הידעתם שדמי החנוכה קשורים לכך שהיוונים רצו לטמא את השמנים? הרי הם יכלו לשפוך את השמנים, מדוע הם בחרו דווקא לטמא אותם? התשובה לכך היא מפני שהם רצו להחדיר רוח זרה לחינוך היהודי, לא להרוג אותם כי אם לטמא אותם. נתינת דמי חנוכה מזכירה לנו את חובתנו להשתמש בכספנו לא רק לצורך עצמנו, אלא למטרות צדקה ועזרה. כדי להדגיש זאת, מלמדים את הילדים להפריש מכספם לצדקה.
6. זמן להודות – בחנוכה אנו מודים להשם על ניסיו המופלאים שעשה עמנו. הקדישו ערב אחד מערבי החג, ובו כל אחד מבני המשפחה יודה לשני על מעשה טוב שעשה עמו במשך השנה.
 

הרב משה ארמוני בשיעור מרתק על חנוכה, סגולות ועוד

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

חנוכה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


פרסום הנס: הסגולה שעבדה

הסגולה הזו עוברת מפה לאוזן. נשים רבות מספרות כי זכו לישועה בזכות הסגולה, ואנו שמחים לחלוק אתכם את פרסום הנס של אחת מהן

זאת חנוכה - יום של ישועות

היום הזה מוגדר על ידי גדולי החסידות כיום של יושעות, יום בו אתה יכול לפנות לקב"ה ולבקש כל מה שחפץ לבך

סגולות נבחרות


סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |