עפיפוני תבערה מן התורה – האומנם?

חכמינו לימדונו שאין דבר בעולם שאין לו רמז בתורה. האם ייתכן כי גם טרור העפיפונים מעזה, שאנו חווים בתקופה האחרונה, מופיע בתורה? רמז מפתיע לכך נמצא בצופן תנכ"י – שיטת דילוג אותיות

26/11/18 | י"ח כסלו התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

תלמיד חכם הבקי בתורת הצופן התנ"כי עלה על תגלית מדהימה בנבכי פסוקי התורה. לדבריו, בתמונה להלן ניתן לראות כי "בדילוגים של 974 מתקבלת הגימטרייה 'עפיפון-תבערה'. בפרשת תולדות, בראשית כו פסוקים יד-טו, מספרת התורה על ה'פלשתים' – אומה שהתגוררה באזור עזה ועל שמם נקראו הפלסטינאים.

"אותם פלישתים קצת קינאו ביצחק אבינו, ומתוך כך פעלו לגרום לו נזקים כלכליים. בפסוק זה, בדיוק במילה פלשתים – בדילוגים מופיעה המילה 'עפיפון', ומשני הצדדים של המילה עפיפון מופיעות בדילוגים המילים 'אש-שדה'. באותו דילוג מופיעה גם המילה 'דרום' שיוצאת מתוך המילה 'שדה'".
 
לא זו בלבד, הוא מוסיף ומגלה כי ליד אותן מילים ישנו מסר לעם ישראל, וחושף את המשפט: "שובו בני אמן אמן". נתן לחוש כאילו בנוסף למסר הזה מעניק לנו הקב"ה באותו מקום גם עצה כיצד לשוב בתשובה. העצה התגלתה על ידו, אף היא בסמיכות, במילים: "צום", "קול" ו"ממון" – הלוא הן דרכי התשובה שמסרו לנו חכמינו: תשובה, תפילה וצדקה.

מה הסבירות שתאריך התחלת טרור העפיפונים יופיע באותו מקטע? תלמיד החכם מפליא בדבריו ומראה אף רמז לתאריך התחלת טרור העפיפונים: "בזוהר הקדוש ובביאור הגאון מווילנה על דברי הזוהר שם – מדברים על כך שיהיו לעם ישראל שנים של צער שמכונים 'חבלי לידה', לפני ביאת המשיח. שנים אלו יהיו בבחינת אות ע' שמתחלקת לשתי אותיות: כ"ן. אות כ"ף = 20, ואות נו"ן = 50, שביחד יוצרות סכום של 70. התאריך שמופיע בצופן, מופיע באופן שאות ע' מתחלקת לאותיות כ"ן, דהיינו שכתוב תשכנ"ח – כלומר תשע"ח".
 

צפו בשיעורו המרתק של הרב זמיר כהן שליט"א בנושא הצופן התנכי


דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |