אסור ליהודי לדאוג אף דאגה בחייו, מלבד דאגה אחת – מהי?

הדאגה היא ההפך מהאמונה, וכשאדם דואג סרה ממנו ההשגחה הפרטית. לכן הדאגה היחידה שצריכים לדאוג היא – למה אני דואג? למה אין לי אמונה?

11/02/19 | ו' אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בשל מצבו הכלכלי הקשה, ביקש בחור צעיר את עזרתו של רבי מנחם מנדל מקוצק. אמר לו הרבי: "התפלל לבורא עולם שישלח לך פרנסה". השיב לו הבחור: "רבי, איני יודע כיצד להתפלל..." "אם כך", אמר הרבי מקוצק, "יש לך בעיה גדולה אף יותר. עליך להתחיל לדאוג תחילה לצרה זו – שאינך יודע להתפלל".

 

דאגות רבות מציפות את חיינו, דואגים מה יהיה מחר, מה יהיה עם הילדים, עם העבודה, עם הפרנסה ועוד. לא תמיד ניתן לשלוט על הדאגות, הן מציפות את מוחנו ללא רצוננו. כדי להסיר את הדאגה צריך אמונה חזקה, אמיתית וכנה במלך העולם המנווט אותנו אל המקומות הטובים ביותר בשבילנו.

 

אך גם אם האמונה רופפת, לא נעמיס עלינו דאגות רבות ומשונות, נדאג למה שצריך לדאוג כעת. מחר? מחר נדאג לבעיות של מחר. עלינו לדאוג לבעיות הקורות היום ולא לדאוג לבעיות שייתכן שכלל לא יצוצו, וזהו רק מוחנו המושך אותנו שולל, לא מרפה והורס לנו את הימים.

 

נהיה חזקים באמונה, נשריש אותה לחיינו, וכך נוכל למזער נזקים, לדאוג פחות, להאמין יותר וכלל לא לפחד. (רונן קרתא)

 

רבי מרדכי מלכוביץ זצ"ל היה אומר שאסור ליהודי לדאוג שום דאגה בחייו, מלבד דאגה אחת שהיא מותרת. ומהי אותה דאגה המותרת? מותר לנו לדאוג מדוע אנחנו דואגים...

 

הדאגה היא ההפך מהאמונה, וכשאדם דואג, סרה ממנו ההשגחה הפרטית, ולכן הדאגה היחידה שצריכים לדאוג היא – למה אני דואג? למה אין לי אמונה?

 

דאגות? הן הבחירה שלך אם לתת להן במה או להסירן כלא היו.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (88 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

סגולה מיוחדת לזרע של קיימא

בהקדמתו של "זרע שמשון" לפירוש לחומש, הוא כותב בצורה מפורשת שכל מי שילמד מספריו לעילוי נשמתו - הצדיק יתפלל לישועתו, במיוחד זרע קודש של קיימא

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

סגולה לעזור לאדם קרוב

'מי שיש לו אוהב או קרוב באיזה צרה אף שהוא רחוק ממנו ולא יכול לעזור לו, יעשה זו התפלה בכוונה עליו':- תהילים פרק כ'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |