בורא עולם נתן לך כלים לבנות את הבית שלך

כשתגיע למעלה אחרי ימים טובים ושנים בריאות תקבל את המפתח לבית שאתה בנית לעצמך

23/12/19 | כ"ה כסלו התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

למלך מצרים היה עוזר נאמן, כל דבר שהמלך ביקש ממנו הוא עשה בחשק, בהתלהבות ועל הצד הטוב ביותר. חלפו השנים והעוזר התבגר, הוא פנה אל המלך ואמר:

"אני כבר מבוגר, קשה עליי העבודה, ברצוני להתפטר מתפקידי".

הקשיב המלך לדבריו וביקש: "לפני שאשחרר אותך לחיים טובים אני רוצה לבקש ממך בקשה אחת אחרונה - אני רוצה שתבנה לי בית אחד נוסף, גדול ומפואר, בית שלא נראה כמותו בממלכה. אספק לך את החומרים והפועלים, וכשתסיים אשחרר אותך לדרכך".

עוזרו של המלך היה עייף אחרי שנות עבודה רבות שעבד אצל המלך, כוחותיו לא היו כמו פעם, הוא ניגש לבנות את הבית בעצלות רבה, התרשל ביסודות, ולא השקיע את מיטב המוחות בבית. גם הפועלים התעצלו והבית נראה בהתאם. בחלוף שנתיים סיים העוזר את בניית הבית, ניגש אל המלך ונתן לו את המפתחות. חייך המלך, הודה לעוזר והושיט לו את המפתחות בחזרה.

תמה העוזר והמלך אמר: "קח את המפתחות, הבית שבנית הוא מתנת פרידה ממני על נאמנותך ושרותך זה עשרות שנים, הבית הזה הוא שלך".

באותו הרגע החל העוזר לבכות ואמר: "אילו הייתי יודע שהבית הזה יהיה שלי הייתי משקיע בו הרבה יותר, אף על פי שאין כוחי במותניי..."


"וַיִּתֵּן בְּיַד עֲבָדָיו עֵדֶר עֵדֶר לְבַדּוֹ וַיֹּאמֶר אֶל עֲבָדָיו עִבְרוּ לְפָנַי וְרֶוַח תָּשִׂימוּ בֵּין עֵדֶר וּבֵין עֵדֶר" (בראשית לב', יז') כתב רש"י: עדר לפני חברו - מלא העין, כדי להשביע עינו של אותו רשע, ולתווהו על ריבוי הדורון..."

הרב יחזקאל לוינשטיין אמר: "בא ונראה מה השביע את עינו של אותו רשע, כלום! אוויר - רווח! אותו הרווח בין עדר לעדר. כך כל תאוות העולם, הן רק דמיון כאילו יש להן ממשות, ובאמת כלום אין בהן!"

העולם הזה דומה לנחל שוצף, למדבר, מלא בעיות ותלאות, עמוס בתאוות המביאות לאדם ערגה, ועונג רגעי המסיתות אותו ממטרתו. מה יעשה האדם שיזכה להינצל מיצרו המתגבר עליו? יחשוב על סוף הדרך, על הימים האחרונים, ימים שאין בהם ממש, וכל מה שעבר התכלא כלא היה, כל הנאותיו נמוגו, ומה שנשאר לו הם רק מעשיו הטובים. כך יוכל האדם ואפילו במעט לדכא את יצרו, לעבור את הקשיים הזמניים, לעסוק בבניית ביתו העתידי ולא ישקיע את כל מהוויו בעולם הזמני הזה...

בורא עולם נתן לך כלים לבנות את הבית שלך, אתה יכול לבנות בית מפואר, בית חלומות, אך לעיתים אתה מתעצל, לא משקיע, ומבזבז את כוחותיך על העולם הזה. כשתגיע למעלה אחרי ימים טובים ושנים בריאות תקבל את המפתח לבית שאתה בנית לעצמך, כמה חבל שתקבל בית ללא יסודות, רעוע, ללא צבע ומלא סדקים. אל תתפתה לתאוות הנראות גדולות, המשביעות את עינייך, נסה להסירן מעל סדר יומך, ועל ידי כך תקדיש עוד מספר דקות ביום לבניית ביתך הקבוע, עשה את המצוות ביתר התלהבות ושמחה ותזכה לבית מלכים, לבית שישמש אותך לנצח.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנחנו אחראים על עצמנו

אב מגלה כי בנו נפל לבור עמוק שאינו מצליח להיחלץ ממנו, מה עליו לעשות? לרדת עמו לבור? להושיט לו יד? לקרוא לעזרה?

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה נגד מלשינים

סגולה נגד מלשינים לומר תהילים פרק ק"מ שחיבר דוד המלך על המלשינים, בפרט על דואג שהיה ראש הקושרים

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |