לכל דבר גשמי יש תחליף

אמת יש רק אחת, אם ננסה להמיר אותה בדבר הדומה לה, היא כבר לא תהיה אמת

15/01/20 | י"ח טבת התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

חתן אחד נעלם מביתו מיד לאחר שבע הברכות והשאיר את אשתו עגונה. כעבור שנים הגיע לעיר בחור שהיה דומה מאד לחתן, שמע את הסיפור ואמר שהוא בעל העגונה הזאת. ידע הבחור כי אביה עשיר גדול ורצה ליהנות מעושרו.הגיע הבחור לבית הדין, נתן סימנים היכן ומתי הייתה החתונה ועוד סימנים ידועים. בית הדין והאישה היה בספק אם אכן זהו הבחור, מצד אחד דבריו מדויקים, מצד שני מראהו היה מעט שונה. הם ניגשו אל הגאון מוילנא, סיפרו לו את הדבר וזה הציע להם כיצד לברר את האמת: "בשבת תביאו את הבחור לבית הכנסת ותאמרו שיישב במקום שלו, אותו מקום שישב לפני העלמותו".

שבת נכנסה וכולם הגיעו לבית הכנסת, אמרו לבחור שיישב במקומו הקבוע והוא לא ידע היכן, אז הבינו שהבחור רימה אותם. לאחר חקירה התברר שאותו בחור פגש את החתן האמיתי, איים על חייו וסחט ממנו כל הפרטים על ימי חייו. אמר להם הגאון מווילנא: "רמאי דרכו לחשוב על כל דבר רק לא על דברים שבקדושה..." ('באר השבת')

"וַיְדַבְּרוּ אֵלָיו אֵת כָּל דִּבְרֵי יוֹסֵף אֲשֶׁר דִּבֶּר אֲלֵהֶם וַיַּרְא אֶת הָעֲגָלוֹת אֲשֶׁר שָׁלַח יוֹסֵף לָשֵׂאת אֹתוֹ וַתְּחִי רוּחַ יַעֲקֹב אֲבִיהֶם" (בראשית מה', כז') מה גרם לרוחו של יעקב אבינו לחיות?
פירש רש"י: "סימן מסר יוסף ליעקב, במה שעסקו יחדיו כשהלך ממנו - פרשת עגלה ערופה". יוסף שלח לאביו סימן אמיתי, סימן שבקדושה, לא דבר הניתן לחיקוי, "אבא, אתה זוכר שלמדתי איתך את פרשת 'עגלה ערופה'? - מיד שבה רוחו של יעקב לפעם בו, הוא הבין שבנו חי, ולא רק חי, אלא שמר את המסורת שלמד בביתו.

כל דבר אפשר להחליף, להמיר בדבר אחר, לכל דבר גשמי יש תחליף, לכל עובד או מנהל יש מחליף, אבל להחליף את האמת לא ניתן.  אמת יש רק אחת, אם ננסה להמיר אותה בדבר הדומה לה, היא כבר לא תהיה אמת.

יש הרבה דתות, הרבה תורות וכתות, הרבה בילבולים סובבים בעולם, כל כת יכולה להפריך את השנייה, כל תורה יכולה לגבור על תורה אחרת, אך אף אחד לא יכול להפריך או להתכחש לתורת אלוקים, שהרי ממנה קמו כל התורות, היא היסוד, היא הבסיס, באמצעותה אומרים חז"ל נברא העולם. אם נפנים שהתורה שלנו היא לא עוד סיפור מעשיות, היא האמת, היא הדרך, היא תורת הבורא, שום אדם או דבר לא יוכלו להזיז אותנו ממנה, היא תושרש בנו במשך כל חיינו, תנתב אותנו לרכוש מידות טובות, ערכים טובים, ובסופו של יום תמליץ עלינו טוב לפני מלך מלכי המלכים.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנחנו אחראים על עצמנו

אב מגלה כי בנו נפל לבור עמוק שאינו מצליח להיחלץ ממנו, מה עליו לעשות? לרדת עמו לבור? להושיט לו יד? לקרוא לעזרה?

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |