החוסר שלך הוא הצורך של בוראך

החוסר שיש לך, המצוקה, הם רק סימן קטן שבורא עולם אוהב ורוצה אותך לידו, לאדם שהבורא לא רוצה לידו הוא נותן הכל כדי שלא יפנה אליו כלל

20/02/18 | ה' אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


החוסר שלך הוא הצורך של בוראך
 
לאב שהיה עשיר מופלג היו שני בנים, אחד היה נעים הליכות והשני מופרע, ללא דרך ארץ.
בחלוף השנים פנה הבן המופרע אל אביו ואמר: "אבא, אני עומד לבנות את ביתי, התוכל לעזור לי?"
 
"בשמחה אעזור לך בני היקר, אתן לך בית, רכב, ריהוט ומשכורת קבועה תיכנס לבנק שלך בכל חודש" השיב אביו. שמח בנו ויצא.
 
כעבור שנה פנה בנו נעים ההליכות אל אביו ובישר לו שאף הוא עומד להתחתן, "התוכל לעזור לי?" שאל.
 
"בשמחה" השיב אביו, "תשכיר בית ואני אשלם לך את השכירות, תבוא אליי בכל חודש ואתן לך משכורת חודשית, מתי שתצטרך רכב תבוא אליי ותשתמש ברכב שלי".
 
את השיחה הזו שמע חברו הטוב של האב, פנה אליו ושאל: "מחילה מכבודו, אני לא מבין את שיקול הדעת שלך, לבן המופרע קנית בית, רכב, משכורת חודשית שתיכנס לחשבון הבנק שלו מידי חודש, ואילו לבנך השני, זה המכבד אותך ונותן מזמנו בשבילך, השכרת בית, את המשכורת אתה תתן לו רק כשיגיע אליך וברכב שלך הוא ישתמש, מדוע נהגת כך?"
 
השיב האב: "בני הראשון מצער אותי מאד, בכל פעם כשהוא מגיע אני חש כאב וצער גדול ממעשיו, לכן נתתי לו כסף לבית, כסף לרכב משלו ולמשכורת קבועה שתיכנס לבנק שלו והעיקר שלא יגיע אליי, שלא אראה אותו. אולם בני השני משמח אותי בכל פעם, מידותיו ומעשיו מעניקים לי אושר רב, אני רוצה אותו קרוב אליי, לכן אילצתי אותו לבוא אליי כדי לקבל את הרכב ואת המשכורת החודשית..."
 
בורא עולם אוהב כל אחד ואחת מאיתנו, מרוב אהבתו אלינו, הוא משפיע עלינו שפע אדיר. אולם לעיתים הוא ממעיט מהשפע כדי שנפנה אליו, שנבקש, שנהיה מרואי פניו.
 
לו היה הבורא נותן לנו שפע עצום שיספיק לשנה שלמה, בריאות לכל החיים, שלום בית ועוד כהנה וכהנה הטבות לכל חיינו, ספק אם היינו פונים אליו, ספק אם היינו מודים על כך.
 
בורא עולם רוצה את התפילה שלנו, את התודה, את היחס שלנו, לכן הוא פורש את השפע שלנו לימים, כדי שבכל יום נפנה אליו, נבקש, נכניס אותו לשגרת חיינו.
 
החוסר שיש לך, המצוקה, הם רק סימן קטן שבורא עולם אוהב ורוצה אותך לידו, לאדם שהבורא לא רוצה לידו הוא נותן הכל כדי שלא יפנה אליו כלל, שלא ידבר איתו...
 
הקב"ה אוהב אותך, תזכור זאת היטב, הקושי והחוסר שיש לך הם "טלפון" מאבא שלך, תרים את "השפורפרת" ופתח את שפתיך ופיך יאמר תהילות לקל עליון...
 
יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 

הרב יגאל כהן שליט"א על כח האמונה:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (87 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |