החיזוק היומי

לא תאמינו מה עשה הרב הזה, דקות ספורות לפני פטירת אישתו

את הסיפור המרטיט הבא סיפר אחד מתלמידיו של הגאון הגדול רבי שמואל קמינצקי שליט"א, לקרוא ולהתפעם


13/01/22 | י"א שבט התשפ"ב

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

 

הסיפור שלפניכם מעורר השתאות רבה, ונותן לנו הצצה קטנה להנהגותיו המופלאות של הגאון הגדול רבי שמואל קמינצקי שליט"א, זקן ראשי הישיבות בארצות הברית. את הסיפור הביא אחד מתלמידיו.


בקהילה גדולה בארצות הברית היה זוג אחד שנהג באופן קבוע להתייעץ עם רב הקהילה בעניינים הנוגעים בשלום בית. לאחר תקופה מסויימת הציע להם אותו רב קהילה לקבוע פגישה עם ראש ישיבת פילדלפיה, הגאון הגדול רבי שמואל קמינצקי שליט"א, בכדי להעלות על שולחנו את הסוגיה שעימה התמודדו בני הזוג. הפגישה אכן נקבעה ליום ראשון בשבוע שלאחר מכן, בשעה 17:00 אחר הצהריים בביתו של הרב.

הרב שמואל קמינצקי שליט"א

 

 

 


הגיע יום הפגישה, ובשעה היעודה התייצבו בני הזוג בביתו של הרב. לאחר מספר דקות הרב יצא אליהם ובמאור פנים שאל את הבעל, האם יסכים לקחת אותו ברכבו אל בית החולים האיזורי, מאחר שהוא זקוק בדחיפות לפגוש מישהו. בני הזוג שמחו מאוד על הזכות שנפלה בחלקם- לעשות חסד עם אחד מגדולי הדור!! 


לאחר שעה קלה הגיעו אל בית החולים. הרב שמואל קמינצקי הודה בחום ליהודי על החסד שעשה עימו, ביקש ממנו בעדינות להמתין מספר דקות עד שיסיים את הפגישה, ולאחר מכן- אם יוכל, להחזירו למעונו. כמובן שהבעל הסכים בשמחה, וראש הישיבה יצא מהרכב ופנה לעבר הכניסה לבית החולים. לא עברה שעה ודמותו נראתה שוב בפתח בית החולים. הוא ביקש את סליחת בני הזוג באומרו: "חשבתי שהדבר ייארך זמן רב יותר, אבל פשוט הייתי צריך להיפרד מאישתי הרבנית..."


באותו רגע הבינו בני הזוג מהי אותה "פגישה" עליה דיבר ראש הישיבה- רעייתו הרבנית הייתה חולה מאוד, הרופאים הזעיקו אותו בבהילות להיפרד ממנה, שכן אלו רגעיה האחרונים... הבעל, שהיה המום לחלוטין, שאל את הרב, כיצד זה בעת שכזו, בה רעייתו השיבה את נשמתה ליוצרה, הוא פנוי בכלל לשוחח עם אדם שהוא אינו מכיר, ולנסות לפתור את בעיותיו? ראש הישיבה ענה לו בכאב: "אני סיימתי את עבודת שלום הבית שלי, כעת פנוי אני לעזור לך בעבודת שלום הבית שלך..."


הסיפור התפרסם על ידי בעלי המעשה והפך לשיחת היום בקרב תלמידיו של רבי שמואל. 

 

רוצים שלום בבית? הרב יוסף חיים גבאי- קטע זוגיות מדהים! צפו:

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא החיזוק היומי
X
  • © כל הזכויות שמורות