אל תגדעו חלומות של אחרים

אם חברך משתף אותך בחלום שלו, ברצונות שלו, אל תפיל את רוחו

13/11/19 | ט"ו חשון התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

כשהיה רבי מאיר שפירא ילד קטן הוא התגורר בעיירה שוץ, ולמד אצל סבו, רבי שלום מושקוביץ זצ"ל, שזכה ברבות הימים לכינוי "זקן אדמו"רי לונדון". הסבא קיבל את מאיר הקטן לאחר שאביו אמר: "המלמדים בעיירה לא יכולים ללמד אותו. הוא עילוי מופלג, גם לשלוח לישיבה זה לא ממש בא בחשבון. אני באמת לא יודע מה לעשות". הציע לו רבי שלום לצרף את בנו לילדים הלומדים אצלו, "הם גדולים יותר ולומדים ברמה גבוהה, גם אם לא יבין את הכל, הוא יוכל להבין באופן חלקי" אמר, כך נכנס רבי מאיר שפירא לכיתת הלימוד של הרבי משוץ.

בתו של הרבי הייתה אז כבת שמונה, תפקידה היה להביא לילדים את האוכל. רבי מאיר שפירא, הקטן שבחבורה, היה נוהג לומר לה: "בעזרת ה', רק אגדל ואדליק את כל הגולה למדורת אש גדולה - אעשה דף יומי. כל פעם שיהודים ייפגשו - מאירופה, מאמריקה, יהיה להם נושא משתף. כל לילה כל היהודים בכל העולם ייפגשו עם אותו דף גמרא!" הילדה הייתה לועגת לחלומותיו: "מאיר, חבל שהכישרונות הגדולים שלך יאבדו על חלומות… מה שאף אחד עדיין לא עשה, אתה בגיל שמונה חולם לעשות?! תפסיק לחלום ותפסיק לדבר שטויות. שב תלמד!" כך חזרו הדברים על עצמם מידי יום. הוא חולם, והיא לועגת ומנסה למתן.

שנים ארוכות חלפו ורבי מאיר הגשים את חלומו. באחת מנסיעותיו הרבות, התעכב רבי מאיר בתחנת רכבת הסמוכה למקום מגוריה של בת הרב. רבי מאיר ביקש לקרוא לה, היא נענתה ובאה עם בעלה אל קרון הרכבת. רבי מאיר לא נשא את עיניו, רק שפתיו נעו והוא אמר לה: "את זוכרת את החלומות שהיו לי על הדף היומי ואת הלעג שלעגת לי? תדעי שאיני מקפיד על זה ולא לשם כך קראתי לך לכאן. קראתי לך לעניין אחר - כיום את מגדלת דורות ומחנכת אותם, ברצוני לבקש ממך - לעולם אל תלעגי לחלום של ילד יהודי! כשילד יהודי חולם, הוא חולם ביחד עם הקב"ה, תני לו לחלום, תני לו להגיע. תארי לעצמך מה היה קורה לו הייתי נשבר מלעגך, ככל ילד שנשבר מלעג, המשערת את איזו טובה היית מונעת מכלל ישראל?! ראי מה יצא מכך שלא שמעתי לך, איזה אור! איזה אושר יש לכלל ישראל!" (רבי חזקיהו משקובסקי)

 

לכל אדם יש חלומות, יש שאיפות, ישנן פסגות הרים להגיע אליהן. לא תמיד יכול האדם להגשים אותם בעצמו, ביכולתיו ובכוחותיו הנפשיים, אך אם יש לידו אדם ש"דוחף" אותו מעט, מעודד, נותן לו רוח גבית, ביחד עם בורא עולם, סיכויי הצלחתו הופכים גבוהים יותר. אם חברך משתף אותך בחלום שלו, ברצונות שלו, אל תפיל את רוחו, גם כשנראה לך שסיכויו נמוכים, תאחל לו בהצלחה, תעודד אותו, יתכן והחלום שלו יהפוך למציאות בזכות המילים שלך.

חלומות יש לכולם, חלקם צולחים וחלקם פחות, אל לנו להתייאש מהחלומות שלנו, ואל לנו לייאש אחרים, לא סתם אומרים "לפעמים חלומות מתגשמים", לעיתים הגשמתם תלויה במילים.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 7 (3 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנחנו אחראים על עצמנו

אב מגלה כי בנו נפל לבור עמוק שאינו מצליח להיחלץ ממנו, מה עליו לעשות? לרדת עמו לבור? להושיט לו יד? לקרוא לעזרה?

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

תפילה סגולית חזקה נגד עין הרע

תפילה נגד עין הרע. מַשְׁבִּיעַ אֲנִי עֲלֵיכֶם כָּל מִין עֵינָא בִישָׁא, עֵינָא אוּכְמָא, עֵינָא צָרוֹבָא, עֵינָא תִכְלְתָא, עֵינָא יָרוֹקָא, עֵינָא אֲרוּכָה, עֵינָא קְצָרָה, עֵינָא רְחָבָה, עֵינָא צָרָה, עֵינָא יְשָׁרָה, עֵינָא עֲקוּמָה

תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |