כָּל יִשְׂרָאֵל עֲרֵבִים זֶה בָּזֶה - אל תכשלו זה בעבירתו של זה

כוחו של עם ישראל באחדותו, כולנו ערבים זה לזה והזכויות שלנו משפיעות על הכלל

26/05/19 | כ"א אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

רב אחד עשה את דרכו בעגלה מהעיר הגדולה לכפר הסמוך כדי להשתתף בחתונה. לפתע, נבהלו הסוסים מכלב שעבר בסמוך והחלו לדהור. העגלון, יהודי כפרי ומגושם, לא הצליח לשלוט בסוסים והמרכבה התהפכה. נפל הרב לתעלה ונפצע בפניו וברגליו. פנה העגלון הכפרי אל הרב בנימת תוכחה: "קרוב לוודאי, שכבוד הרב לא אמר תפילת הדרך בכוונה גדולה כמו שהיה צריך ולכן קרה לנו את שקרה".

השיב לו הרב: "ומה אתה חושב, שכל התפילות מתקבלות? הלא אתה מתפלל בכל יום תפילת 'אתה חונן לאדם דעת' בכוונה גדולה כמו שהיה צריך להיות, ובכל זאת תפילתך אינה התקבלה."

"וְכָשְׁלוּ אִישׁ בְּאָחִיו כְּמִפְּנֵי חֶרֶב וְרֹדֵף אָיִן וְלֹא תִהְיֶה לָכֶם תְּקוּמָה לִפְנֵי אֹיְבֵיכֶם" (ויקרא כו', לז')

אחת הקללות היא "וכשלו איש באחיו" - כשאחד נכשל במעשה חברו, בעבירות של חברו, ומכאן לא תהיה להם תקומה, האחדות תיפגם, כל אחד יזיק לחברו בעבירות שהוא עצמו עושה, ובחוסר העשייה שכל אחד מהשניים לא עושה. 

עם ישראל הוא יחידה אחת, כולנו ערבים זה לזה, הזכויות שלנו משפיעות על הכלל, כשאתה עושה מעשה טוב אתה גורם לשפע וברכות על ראשם של כולם. עשיית החסד והעזרה תועיל גם לך, תשפיע גם עליך, בזכותם תוכל להפוך את הקללה לברכה, את ה"וכשלו איש באחיו" תוכל להפוך ל"ותמכו איש באחיו".

כולנו אחים, במקום להכשיל את האחר תנסה לזכות אותו, במקום לקטול אותו על מעשיו נסה לעזור לו לשפר אותם.כך נזכה לטוב וחסד כל ימי חיינו.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


עצה ליראת השם

חָשׁוּב מְאֹד לְהִתְבּוֹנֵן בְּהַנְהָגָתָם שֶׁל הַתַּנָּאִים וְהָאָמוֹרָאִים הַמּוּבָאִים בַּגְּמָרָא, וְכֵן לִקְרֹא מִתּוֹלְדוֹתֵיהֶם וְדֶרֶךְ עֲבוֹדָתָם שֶׁל גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁהָיוּ בְּכָל דוֹר וָדוֹר

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |