החיזוק היומי

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר


23/12/19 | כ"ה כסלו התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

אדם אחד הלך לבדו בלילה ונפל לתוך בור. צעק האיש בכל כוחו לעזרה. העזרה לא איחרה לבוא - למקום הגיע רופא, כשראה הרופא את עומק הבור זרק לאדם תרופות ואמר לו:

"אם תישאר בבור ותהיה חולה תעזר בתרופות הללו", אמר והלך לו לדרכו.

אחריו הגיע למקום סנדלר, שמע את זעקות האיש, ראה את עומק הבור, נבהל וזרק לו זוג נעליים למקרה הצורך והלך לו לדרכו. אחריו הגיע אופה, ראה את עומק הבור, זרק לאיש לחם למקרה שיהיה רעב והלך לדרכו. האיש שבבור התייאש, וכבר חשב על מותו. לפתע שמע את קולו של חברו הטוב. החבר, שלא היה בעל מקצוע, הסתכל לתוך הבור וקפץ פנימה.

צעק האיש על חברו: "מדוע קפצת לבור? עכשיו שנינו נמצאים בסכנת מוות!"

הסתכל עליו חברו ואמר: "אתה חברי הטוב נפלת לבור הזה לראשונה, אני כבר הייתי בבור הזה ואני יודע את הדרך החוצה, עכשיו בוא אחרי." ושניהם עשו את דרכם אל מחוץ לבור.

לעיתים נמצאים אנו ב"בור", במצבים לא נעימים, לפעמים אפילו קשים וכואבים. ואז ברגע, משום מקום העזרה מגיעה, לעיתים ממקומות שהכי לא ציפינו לה. אדם שהיה חלילה בצרה יכול למנף אותה כדי לעזור לאחרים הנמצאים באותה הצרה, באותו הקושי, "הידע" שלך יכול לתת לאחרים תקווה ומרפא. 

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר. חברים טובים נמדדים דווקא בשעת משבר, תהיה חבר טוב ונאמן לא רק כשהשני מצליח, אלא דווקא, ובעיקר בזמנים הפחות טובים שלו. לעיתים העזרה לא מגיעה מאנשי מקצוע, אלא דווקא מהחבר הכי טוב שלך, יש פעמים שהעזרה תגיע... ממך.

(ספר החיזוק היומי)

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא החיזוק היומי
X
  • © כל הזכויות שמורות