מהו ביטחון אמתי בבורא העולם?

מה ראה הבעל שם טוב כשהתבונן על התנהלותו של בעל האכסניה בכפר?

10/06/19 | ז' סיון התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

באחד הימים יצאה בת קול מהשמים ואמרה לבעל שם טוב: "סע לכפר מסויים, שם תוכל לראות מהו ביטחון אמיתי בבורא העולם".

קרא הבעל שם טוב לתלמידיו ויחד נסעו אל הכפר. כשהגיעו אל הכפר התארחו אצל בעל אכסניה מקומית שקיבל אותם בסבר פנים יפות והגיש להם ארוחה דשנה. למחרת בבוקר, באמצע תפילת שחרית, נכנס שוטר אל האכסניה כשבידו מקל. הוא דפק במקלו על השולחן שלוש פעמים ויצא מן הבית. תלמידי הבעל שם טוב לא הבינו מה קרה אך לא אמרו דבר. התפילה הסתיימה ובעל הבית הכין ארוחת בוקר לכבוד האורחים. בטרם הספיקו ליטול את ידיהם לסעודה, הופיע שוב השוטר, דפק במקלו שלוש פעמים על השולחן והסתלק מן הבית מבלי לומר מילה.

"מה עשה השוטר?" התעניין הבעל שם טוב.

"השוטר הוא שליחו של הפריץ ממנו אני חוכר את האכסניה" הסביר, "היום הוא היום האחרון לתשלום דמי השכירות השנתיים אותם טרם שילמתי. הנקישות על השולחן מסמלות את אזהרות הפריץ, השוטר מופיע בבית שלוש פעמים כדי להזכיר לי שאשלם את החוב. אם לא אעשה זאת לאחר האזהרה השלישית, השוטר יופיע שוב כדי להשליך אותי ואת משפחתי אל הכלא" אמר בעל הבית.

"ניכר שאתה רגוע ושליו, ויש לך את הסכום המבוקש" אמר רבי ישראל, "מדוע שלא תיגש אל הפריץ לשלם את חובך, ולאחר-מכן נסב כולנו לאכול בשלווה?"

"אודה על האמת: אין בכיסי ולו פרוטה אחת. אך אינני דואג, אני בטוח שבורא העולם יעזור לי" אמר בעל האכסניה. הם ישבו לאכול ארוחת בוקר כשבעל הבית שמח על ההזדמנות לארח אורחים חשובים כל-כך. בתום הארוחה הופיע השוטר בפעם השלישית. כשהסתלק, סיים בעל הבית לסעוד את ארוחתו בנחת, בירך ברכת המזון בכוונה, לבש בגדים נאים ועמד לצאת מן הבית.

"להיכן אתה הולך?" תמה הבעל שם טוב.

"אני ניגש אל הפריץ לשלם את חובי" השיב לו בעל האכסנייה.

"האם כבר השגת את הסכום הדרוש?" שאל הרב.

"לא, אך אני שם את מבטחי בבורא העולם" השיב בעל האכסנייה ויצא.

הבעל שם טוב ותלמידיו עקבו אחרי בעל האכסניה שעשה את דרכו במעלה הגבעה אל ביתו של הפריץ. בדרכו הופיעה עגלה בעיקול הדרך ונעצרה לידו. מן העגלה יצא אדם לבוש בהידור, החליף עם בעל האכסניה מספר מילים ובסיומן חזר לעגלתו. בחלוף דקות מספר חזר האיש אל בעל האכסניה, מנה לידיו סכום כסף והם נפרדו בלחיצת ידיים.

התלמידים היו סקרנים לדעת מה אירע. הם עצרו את האדם וביררו אצלו: "מדוע נתת לבעל האכסניה סכום כסף?"

"בעל האכסניה מפיק שיכר משובח, ביקשתי לרכוש ממנו את תוצרת השיכר בשנה הקרובה. הוא ביקש סכום מסויים אך אני ביקשתי לשלם סכום נמוך מכך ולפיכך נפרדנו לשלום. אחרי מספר רגעים הגעתי למסקנה שמוטב לי לעשות עסקים עימו שכן הוא ידוע כאדם ישר, ולפיכך סיכמנו על העיסקה והענקתי לו את הסכום שביקש" סיפר.

פנה הבעל שם טוב לתלמידיו ואמר: "רואים אתם עד כמה גדול כוח הביטחון בבורא העולם!"

אם רוצים אנו חיים רגועים, צריכים אנו להעצים את דרגת האמונה שלנו. דרגת האמונה צריכה להגיע למאה אחוז ביטחון בבורא, להשליך עליו את כל צרותינו, לא לדאוג מכלום, לא לפחד מאדם, לתלות את זרועותינו בידיו הבטוחות והחסונות. ‌כשנעשה זאת, נחיה חיים רגועים ושלווים, לא נתעצבן מאף מקרה, לא נכעס, נהיה אנשים המאושרים והשלווים ביותר עלי אדמות.

אנו בניו של מלך העולם, איזו איכות חיים אדם יכול ליצור לעצמו אם מעט ישחרר את דאגותיו, לא יחשוב על מה שיהיה אלא בעיקר על מה עכשיו, עכשיו טוב לי? אז מחר גם יהיה טוב, כי מי שנתן לי את הטוב היום לבטח יתן לי את הטוב מחר. ואם חלילה פחות טוב היום, תאמין ותבטח שמחר ודאי יהיה טוב יותר.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5.6 (9 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |