איך זוכים בשנה טובה?

בורא עולם מעניק לך מידה כנגד מידה, אם תקפיד להיטיב עם הזולת השם יקפיד להיטיב עמך

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

הרב זוננפלד מגדולי חכמי ירושלים היה רב בית כנסת בעיר העתיקה. באותו בית כנסת היה שליח ציבור מיוחד לימים הנוראים, הוא היה מרומם את כל הציבור ומוביל אותו בתפילה. באחד מחודשי אלול אירע אסון ושליח הציבור נפטר במפתיע. לאחר שבעת ימי האבל באו פרנסי הציבור לרב ושאלו:

"מה נעשה? הימים הנוראים בפתח ואין לנו שליח ציבור?"

השיב להם הרב: "אל דאגה, אני אטפל בזה".

ערב ראש השנה הגיע ואיש אינו יודע מי יהיה שליח הציבור. תפילת שחרית עוברת, ועם תחילת פסוקי ההכנה לתקיעת שופר, ניגש הרב לבנו של שליח הציבור שנפטר, התכופף אליו ולחש לו: "מבקשים שתיגש להיות שליח ציבור".

הבן רעד מפחד: "מעולם לא עברתי לפני התיבה..."

השיב לו הרב: "אני מכיר אותך, נהגת לשיר עם אביך כשהיה שליח ציבור... אני והציבור מבקשים". הבן לא יכול היה לסרב לרב ועמד לפני התיבה.

לאחר החג ניגשו מנהיגי הקהילה לרב שאלו על הוראתו: "הרי הילד אבל על אביו, אבלות בתוך שלושים... איך יכול הבן האבל על אביו לגשת לפני התיבה?"

השיב להם הרב במתק שפתיו: "זה נכון... אבל כשאין מישהו אחר, מותר לאבל להיות שליח ציבור".

"והרי יש הרבה אחרים" השיבו בפליאה.

"חישבו על האלמנה" אמר להם הרב, "רגילה היא הייתה לשבת ולשמוע את בעלה, שליח הציבור מדי שנה בשנה. כיצד היא מרגישה שבועיים אחרי שהוא נפטר? מי יכול להבין את הצער שלה? איך הייתה מרגישה אם מישהו אחר היה נכנס לנעליו ועומד במקומו? היחיד שיכול להקל על צערה הוא בנה. לכן אין מישהו אחר..." (רבי דוד פוקס 'לנטע שמים")

 

שנה חלפה, שנה חדשה בפתח, כל מי שיסתכל לאחור יכול להבחין בנקודות אור שהאירו את השנה שחלפה, את נקודות השפל, את הימים הטובים, ואת אלו שפחות.  כיצד נוכל לקבל השנה יותר נקודות של אור? כיצד נוכל בימים הללו להכניס לשק המצוות שלנו עשרות מצוות?

אם נקל מעט מצער האחר, נגרום לו, ואפילו מעט לחייך, להשיל מעליו דאגה קטנה, יכולים אנו לפתוח את השנה, ולהמשיך אותה עם נקודות רבות של אור. לא אור לנו, אלא אור לאחר, וכשהוא יאיר מעט, בורא עולם יאיר לך את השנה כולה. כשאתה מסתכל כיצד להקל על האחר, מתחשב בצערו, מנסה לתת לו הרגשה טובה, נותן לו יותר ממה שאתה מסוגל, בורא מתחשב בך, מקל על צערך, ונותן לך הרבה יותר מהמגיע לך.

כדי לקבל שנה טובה, תעשה טוב לאחרים, כדי לקבל שנה מאושרת, תעשה מישהו מאושר, כדי לזכות לחיים, תאמר מילה שתחייה את נשמתו. מידה כנגד מידה.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה אדירה לישועה

הרב יגאל כהן בסיפור מרגש על ישועה בזכות צדיק שכל חייו הקפיד על הכנסת אורחים

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |