כיצד יכול חסד אחד להציל את חייך

מה למד הגאון רבי חיים קרייזורט כשעמד מול כיתת היורים של הנצאים

04/08/19 | ג' אב התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בעת שלמד הגאון רבי חיים קרייזוירט בישיבה, למד איתו בחור עיוור. מחוסר מקום ועומס רב בישיבה נאלץ הבחור העיוור לישון על הרצפה. רבי חיים ריחם עליו ונתן לו את מיטתו, והוא בעצמו ישן על הרצפה.לאחר שנים מספר הגיעו הנאצים לעירו, תפסו את כל הבחורים, העמידו אותם בשורה והוציאו אחד אחד להורג.

בעומדו מול כיתת היורים ביקש רבי חיים מהקב''ה שיזכור לו את החסד שעשה עם העיוור. לפתע פנה אליו השוטר הנאצי ואמר: "חבל עליך, אתה בחור יפה, תברח, אני אעשה את עצמי יורה עליך ומחטיא". כך עשה ורבי חיים ברח וניצל. אט אט גדל בתורה והפך לרבה הראשי של אנטוורפן שבבלגיה.

סיפר רבי חיים: "התורה שלמדתי בחיי, כולה בזכות אותו חסד שעשיתי".

חסד אחד שאדם עושה יכול לשנות את חייו ברגע, בורא עולם כתב בלוחות הברית חמש מצוות בין אדם לחברו, בדיוק כמו מצוות בינינו לבינו. כשאתה מחשב את דרכך, אתה אט אט משפר את מידת הרחמים שבך, ויחד עם זאת את רגשותיך כלפי האחר.

כל המרחם על הבריות – מרחמים עליו מן השמים, וכל שאינו מרחם על הבריות – אין מרחמים עליו מן השמים" (שבת קנו'.) ביאר ה"חפץ חיים" (אהבת חסד ח"ב, ג): "כידוע באופן בו האדם מתנהג בעולם הזה הוא מעורר כנגדו תגובה מלמעלה, בשורשים העליונים, של ההנהגה האלוקית, וממילא כל המרחם על הבריות מרחמים עליו מן השמים."

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |