מה הקשר בין איסוף גרגירי תבואה לעשיית מצוות?

מדוע הנמלה אוספת כמות אדירה של מזון, הרבה מעבר למה שצריכה לו באמת? שלמה המלך שולח אותנו להחכים בדרכיה של הנמלה

09/08/18 | כ"ח אב התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 שלמה המלך, החכם מכל אדם, אומר בספרי משלי: "לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם".

הנמלה לא חיה יותר ממוצע של ששה חודשים. בתקופה קצרה זו, אין היא מסוגלת לאכול יותר מגרגר או גרגר וחצי של תבואה. ובכל זאת, היא אוספת מזון רב שיכול היה להספיק לה למשך שנים רבות, לו זכתה וחיה היו ארוכים יותר.

מדוע טורחת הנמלה ואוספת מזון רב, כשאין לה צורך בו?

הסיבה היא פשוטה – הנמלה חושבת: אולי השם יתברך יאריך את ימי? אאסוף אפוא מאכל לרוב, שיהיה לי מה לאכול במקרה ואקבל ארכה מן השמיים. תקווה תמימה זאת מדרבנת את הנמלה לעבודה מתמדת. אין היא יושבת בחיבוק ידיים, ואין היא נלאית מלעבוד ולאסוף מזון לימים הבאים. ולזה התכוון שלמה המלך כאשר ייעץ ללמוד ממעשיה. לך אל נמלה עצל – לך ואסוף מצוות ומעשים טובים כל זמן שאתה יכול, כל זמן שאתה חי ויש לך כוח.

ואכן, יהודי תמיד צריך לחפש אחר מצוות ומעשים טובים. לעולם אין זה מספיק, ולעולם אין לומר די! כמו הנמלה האוספת גרגיר לגרגיר, צריך היהודי לעשות מצוה ועוד מצוה כל ימי חייו.
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (128 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |