החסד התמים הציל אנשים רבים

יש לי אמא חורגת, בכל בוקר היא שולחת אותי אל השוק למכור לחמניות, אם אני מצליח למכור את הלחמניות אני מקבל ארוחת ערב, ואם לא אני הולך לישון רעב. היום מכרתי את הכל אבל הכסף אבד לי

15/04/18 | ל' ניסן התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 
רבי יחזקאל לנדא ראה ילד גוי הולך ובוכה. שאלו הרב לפשר בכיו והילד השיב: "יש לי אמא חורגת, בכל בוקר היא שולחת אותי אל השוק למכור לחמניות, אם אני מצליח למכור את הלחמניות אני מקבל ארוחת ערב, ואם לא אני הולך לישון רעב. היום מכרתי את הכל אבל הכסף אבד לי".
שאלו הרב: "כמה כסף היה לך?"
השיבו הילד: "מאתיים שקלים". נתן הרב לילד את כל הכסף ושלחו לדרכו.
 
חלפו השנים, באחד מלילי הסדר ישב הרב לאחר קריאת ההגדה והמשיך לספר בסיפור יציאת מצרים.
בשעת לילה מאוחרת נשמעו נקישות על דלת ביתו, פתח הרב את הדלת ומולו ניצב גוי בעל שיעור קומה.
הזמינו הרב לביתו וזה אמר: "כבודו, אני עובד במאפיה רציתי לעדכן את הרב שהגויים מתכננים להרעיל את הלחם במוצאי חג הפסח". סיים את דברו והתכוון לצאת.
 
שאלו הרב: "מי אתה? ומדוע באת להזהיר אותי?"
השיבו האיש: "אני זוכר אותך ואת החסד שעשית עימי לפני עשרים שנה, נתת לי את סכום הכסף שאבד לי, עכשיו יש לי הזדמנות להשיב לך טובה, לך ולכל עמך".
 
הודה לו הרב וכבר למחרת ניצב על דוכן בית הכנסת ואמר לציבור: "השנה טעינו בחשבון, צריך להוסיף עוד יום אחד לחג הפסח, לכן אל לכם לקנות שום חמץ".
 
במוצאי הפסח כל המאפיות פתחו את דלתם ואפו לחם ליהודים, אבל אף יהודי לא הגיע והם נאלצו להשליך את הכל אל הפח, עם הרעל שהיה טמון בהם...
 
מעלת החסד עצומה מאד, כשאתה עושה חסד עם האחר את נותן משלך, מהדם שלך, אתה מוותר, אתה "רומס" את האנוכיות שלך לטובת האחר.
 
דוד המלך אמר: "עִם חָסִיד תִּתְחַסָּד עִם גְּבַר תָּמִים תִּתַּמָּם" (תהלים יח', כו')
חסיד הוא אדם העושה מעבר למה שהוא נדרש לעשות.
 
כשאתה עושה חסד, מוותר לאחר משלך, מהזמן שלך, מהיכולות שלך אתה יוצר מציאות כזו שגם בורא עולם ייתן לך מעבר למה שמגיע לך, מידה כנגד מידה.
 
ולא עוד, אלא אדם העושה חסד עם האחר, לא משנה מאיזה זרם הוא, מאיזו קהילה ואפילו עם גוי, אינו יודע מתי הזכות הזו תעמוד ותסייע לו...
 
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (153 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.

תפילה סגולית על הבעל

תפילה על הבעל עבור כל הנשים הדואגות והאוהבות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ אֱלֹהֵי אַבְרָהָם, אֱלֹהֵי יִצְחָק וֵאלֹהֵי יַעֲקֹב, שֶׁתִּשְׁמוֹר וְתִנְצוֹר וְתִטֹּר אֶת בַּעֲלִי מִכָּל נֶזֶק וּמִכָּל רַע וּמִכָּל חֹלִי. וְתִתֵּן לוֹ חַיִּים טוֹבִים, חַיִּים אֲרוּכִים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |