כיצד זכו חסידי ליובאוויטש לקדש את הלבנה?

מה עשה הרבי ה"צמח צדק" כשניגשו אליו חסידיו לאחר שלא הצליחו לקדש את הלבנה?

03/06/19 | כ"ט אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

החורף בליובאוויטש היה מושלג ביותר ולא היה ניתן לקדש את הלבנה, העננים הכבדים הסתירו אותה כליל. באחד החודשים כל החסידים בעיירה לא הצליחו לקדש את הלבנה, עד שהגיע הלילה האחרון שבו ניתן היה לקדשה. כולם כאיש אחד כתבו פדיון נפש לרבי ה"צמח צדק" וביקשו מעומק ליבם שיעורר רחמים ויתפלל שהעננים יתפזר והשמים יתבהרו, כדי שיוכלו לראות את הלבנה ולקדשה.

הרבי קיבל את הפתק ויצא החוצה עם חסידיו. כולם הביטו בשמים ולא ראו את הלבנה. ואז הרבי סיפר:

 "דבר כזה קרה בימיו של רבי מאיר מפרמישלאן. כל חסידיו היו שרויים בצער גדול מכך שהשמים מעוננים, וכתבו לו שיעשה נס והעננים יתפזרו. רבי מאיר מפרמישלאן יצא החוצה עם כל חסידיו, כשהוא מחזיק מטפחת בידו, ואמר לחסידים: 'אני רוצה לספר לכם סיפור על משה רבינו. אנו יודעים שבמשך כל ארבעים השנה שבני ישראל היו במדבר, ענני הכבוד הקיפו אותם מכל עבר, גם מלמעלה, אם כן, כיצד הם קידשו את הלבנה? ובכן, מידי חודש יצא משה רבינו החוצה, ביום הכי טוב לקדש את הלבנה, לקח מטפחת וניפנף בה, וכשעשה כך, ענני הכבוד התפזרו, נוצר בהם חלון, ודרכו ראו את הלבנה וקידשו אותה'.

תוך כדי שרבי מאיר מפרמישלאן סיפר את הסיפור, הוא לקח את מטפחתו וניפנף בה, העננים התפזרו, השמים התבהרו וכולם ראו את הלבנה וקידשוה".

בסיום הסיפור ניפנף ה"צמח צדק" במטפחתו העננים התפזרו, וכך הוא וחסידיו קידשו את הלבנה (עלון 'גל עיניי')

כל צדיק קיבל כוחות לחולל ניסים על ידי שקישר עצמו לצדיק קודם שהיה באותו מצב. אם רוצים אנו לזכות לניסים, צריכים אנו לקשר עצמנו לצדיק, להתפלל אליו שיקרע שמים למענינו, כך נוכל לזכות לשליח נאמן. 

אם כך הדברים, נוכל אנו בעצמינו להיות שליחים של עצמנו, לקרוע שערי שמים בתפילה, לבקש, למצוא פתח להגיע אל המקור, אל הבורא, אל נותן השפע ומחולל הניסים, כך נוכל לחולל אפילו אנו ניסים. כולנו רוצים להיות מקושרים לאנשים רבי מעלה, לאנשים שיכולים למנף אותנו מעלה, נזכור להתחבר ולהיות קודם מקושרים אל הבורא הנותן לכולנו חיים ושפע. כשנתחבר אליו ניצור בינינו צינור רחב יותר לברכות וישועות.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (3 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


עצה ליראת השם

חָשׁוּב מְאֹד לְהִתְבּוֹנֵן בְּהַנְהָגָתָם שֶׁל הַתַּנָּאִים וְהָאָמוֹרָאִים הַמּוּבָאִים בַּגְּמָרָא, וְכֵן לִקְרֹא מִתּוֹלְדוֹתֵיהֶם וְדֶרֶךְ עֲבוֹדָתָם שֶׁל גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁהָיוּ בְּכָל דוֹר וָדוֹר

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |