הרב יוסף משאש: אהבת ישראל

כדי ליצור בנפש שלנו רוגע ושמחה אנו צריכים לקרב את האחר ולא להודפו בשתי ידיים, לקרב אין משמעותו רק במובן המעשי של עשיית מצוות והימנעות מעבירות, אלא אף, ובעיקר באמצעות יחס ראוי והארת פנים

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו


ב' שבט - פטירת הרב יוסף משאש: אהבת ישראל
 
 
באחד הימים ראה הרב יוסף משאש יהודי שומר תורה ומצוות מזלזל ביהודי רחוק מיהדות ומכל הקשור אליה. נחמץ ליבו בקירבו בראותו את המקרה.
 
עם הרב נכחו תלמידים מספר ששאלו: "איך באמת צריך לנהוג עם יהודי רחוק מאבינו שבשמים?"
 
השיב להם הרב: "ראשית עליכם לנהוג עם כל אדם, לא משנה אם חוטא הוא או לא מנהג דרך ארץ, להקדים לו שלום ולקבל את כולם בסבר פנים יפות, יהיה מי שיהיה - דתי או חילוני. ואם ראיתם אדם מישראל מקיים מצווה - תשמחו בו מאד מאד, כי זה אלפי שנים שאנו נתונים בגלות מרה ואכזרית, ומעורבים תערובת גדולה בתוך תוכם של אומות העולם... והרי הוא כתינוק שנשבה לבין הגויים, שאין עליו שום אשמה על כל עוון וחטא שחלילה יעשה.
 
אם בכל זאת אנחנו רואים אותו שעשה מצווה, אזי חידוש גדול הוא, וראוי לשמוח בו שמחה גדולה.
 
מחוייבים אנו ללמד זכות על ישראל בכל דבר ודבר, ומי שאינו מלמד זכות עונשו חמור מאד מאד...
 
ולא רק בחוץ אלא אף בתוך בתיכם היזהרו שלא תרבו דקדוקים והקפדות, כי בזה יהרס שלום בתיכם ויתמרמרו חייכם, שעיקר חיי האדם הוא השמחה..." (מתוך כתבי הרב)
 
כדי ליצור בנפש שלנו רוגע ושמחה אנו צריכים לקרב את האחר ולא להודפו בשתי ידיים, לקרב אין משמעותו רק במובן המעשי של עשיית מצוות והימנעות מעבירות, אלא אף, ובעיקר באמצעות יחס ראוי והארת פנים.
 
אין זה סוד שאדם מקורב יותר לאדם המתאים לו בצורת החשיבה והמעשה.
הגדולה שלך היא להתקרב גם אל מי שלא בדיוק כמוך, להאיר פנים גם לאדם שממש חושב הפוך ממך, שרחוק מרחק רב מדעותיך, ולהקפיד לפחות לא לבזות אותו...
 
כפי מאמרו של הרב יוסף משאש: "לנהוג בדרך ארץ עם כל אדם..."
 
"אדרבה, תן בלבנו שנראה כל אחד מעלות חברינו ולא חסרונם. ושנדבר כל אחד את חברו בדרך הישר והרצוי לפניך, ואל יעלה בליבנו שום שנאה מאחד על חברו חלילה. ותחזק אותנו באהבה אליך כאשר גלוי וידוע לפניך שיהא הכל נחת רוח אליך... אמן כן יהי רצון... (רבי אלימלך מלז'נסק 'התפילה שלפני התפילה')
 
כשנזכה לראות במעלת חברנו, ולא תעלה בנו שום שנאה וקנאה, נוכל להיות בשמחה אמיתית ושלווה נצחית...
 
 
לרכישת הספר - "חיזוק יומי" יש ליצור קשר בטלפון – 0525581133
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (88 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה גדולה מבעל המתוק מדבש

סגולה לזיווג הגון, לפרנסה, לזרע של קיימא, לרפואה ולכל הישועות - לומר 13 פעם מזמור יג בתהילים במשך 13 יום ותקובל בקשתו והיינו 13x13x13
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |