החיזוק היומי: הניסיונות הם המקפצה שלך

מבחנים שונים נשלחים לאדם על-ידי בורא עולם, גם הבורא רוצה לחשל את בניו ולעלות אותם למקום גבוה יותר

30/12/17 | י"ב טבת התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בעיירה קטנה באירופה נפטר הרב הראשי, חיפשו ראשי הקהילה רב שימלא את מקומו ומצאו אברך צעיר, חכם ובעל המלצות רבות.

בחלוף ימים מספר של כהונה כרב העיירה הגיעה אליו אישה ואמרה: "כבוד הרב, אני רוצה לתבוע את ראש הקהילה, יש לי דין ודברים איתו, אני מבקשת שתביא אותו לכאן".

שמע הרב הצעיר את טענותיה ושלח שליח לקרוא לראש הקהילה. הגיע השליח אל ראש הקהילה וזימן אותו אל בית הדין. אמר ראש הקהילה לשליח: "חזור אל הרב ואמור לו שאני אדם עסוק מאד, אין לי זמן לכל מיני שטויות ושיגעונות של אנשים, שיקבע אצלי תור ואבוא בשמחה". חזר השליח ואמר לרב הצעיר את דברי ראש הקהילה.

כששמע זאת הרב ציווה לשליח: "לך אל ראש הקהילה ואמור לו שהוא חייב להגיע עכשיו, תתרה בו שאם הוא לא יגיע צפויים לו דין ודברים איתי".

שוב חזר השליח אל ראש הקהילה ושטח לפניו את דברי הרב. "אין לי זמן לכל קישקוש, אני לא אבוא אליו" אמר ראש הקהילה בזעם.

חזר השליח ואמר לרב את דבריו הזועמים של ראש הקהילה. ציווה הרב הצעיר: "לך ואמור לו שאם הוא לא יגיע עכשיו אני אאסוף עשרה אנשים ואעשה עליו חרם, הוא לא יהיה יותר ראש הקהילה בעיירה הזו!"

בשמוע ראש הקהילה את דברי השליח צעק עליו ואמר: "מי הוא בכלל הרב הזה? רק נכנס לתפקיד וכבר 'מרים' את האף שלו? אני לא בא!"
חזר השליח הנמרץ ואמר לרב בבושה את דברי ראש הקהילה. מיד אסף הרב עשרה אנשים והתכונן לעשות חרם על ראש הקהילה.

באותו הרגע נכנס ראש הקהילה אל בית הדין מחויך ואמר לרב: "מזל טוב, התקבלת לתפקיד רב העיירה".

פניו של הרב הביעו את פליאתו מדבריו של ראש הקהילה שמיד הסביר: "לפני ימים מספר קיבלו אותך להיות רב העיירה, אך אנו חברי הקהילה לא ידענו את טיבך, לכן שלחנו לך ניסיון... האישה הזו נשלחה על-ידי כדי לבחון אותך האם אתה עומד על שלך בתקיפות או בגלל שאני ראש הקהילה אתה מטה את הדין לטובתי, עמדת בניסיון בצורה משכנעת, מעתה אתה הרב שלנו, ברוך הבא!"

כל החיים שלנו הם מבחן אחד גדול, מילדות אנו נבחנים בבית הספר, בצבא, בלימודי התואר הראשון, בחיי הנישואים, בגידול הילדים, בעבודה ועוד... המבחנים הללו נועדו כדי להקפיץ אותנו שלב, להרים אותנו למקום גבוה יותר.

מבחנים נוספים נשלחים לאדם על-ידי בורא עולם, גם הבורא רוצה לחשל את בניו ולעלות אותם למקום גבוה יותר.

לקב"ה יש מבחנים רבים ושליחים רבים ליישום המבחנים. כל דבר שלא מצליח בקלות, כל מהמורה בדרך, כל מכשול וכל קושי הוא מבחן, כל הערה מפלוני, כל בושה מאלמוני הם מבחנים לבדוק כיצד תעמוד בהם, כיצד תיראה דרכם, כיצד תצא מהם עם אמונה.

כשתבין שכל דבר הקורה בעולם נשלח מלמעלה, כל מכשול בא לחשל אותך, כל בור בא להקפיץ אותך, כל חושך בא להאיר לך, תוכל לעבור כל מבחן וכל ניסיון, תחייה חיים טובים ושלווים יותר.

זכור! הכל נשלח מלמעלה, כל טענה שיש לך תפנה אל מי ששלח אותה ולא אל האדם העומד מולך, כי הוא רק השליח של הבורא לניסיון שלך...
 

דבריו של הרב ברוך גזהיי שליט"א - "הכל מאת השם":

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (96 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב

תפילה סגולית למזל טוב

מרגישים שהמזל תקוע? קראו את פרשת העקידה 7 פעמים. זוהי תפילה סגולית למזל, שעל פי הזוהר הקדוש יש ביכולתה להגן מפגעים רעים על כל מי שקורא אותה

מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |