איך יזכה אדם לאריכות ימים?

ה"חתם סופר": מה יכול אדם שסיים תיקונו לעשות על מנת לזכות לאריכות ימים?

12/06/19 | ט' סיון התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באיגרת ששלח הרמב"ם לבנו כתב: "אשרי מי שכילה את ימיו במהרה" ביאר ה"חתם סופר" בספרו "תורת משה" שכל אדם בא לעולם הזה כדי להשלים את נשמתו, אם כן, אשרי מי שסיים לתקן את המוטל עליו במהרה, ואינו נזקק לחיות שבעים שנה."

דבריו של הרמב"ם מובנים לאדם שהוזמן לבצע עבודה גדולה, וטוב שיסיים את עבודתו במהרה. אולם כל אחד מאיתנו רוצה לחיות כמה שיותר שנים, הוא אוכל בריא, ניגש לבצע בדיקות ועושה ספורט כדי להאריך את ימיו בטוב ובבריאות איתנה. אך הרמב"ם אומר לנו ההיפך, מאושר האדם שממלא את חייו במהרה, מסיים את תיקונו מהר, וחוזר אל מקור חוצבתו. ההבנה הזו רחוקה משכלנו, כולנו משוועים להישאר כאן כמה שיותר, כיצד אם כן ניתן להישאר בעולם הזה גם לאחר שהשלמנו את ייעודנו?

יש אנשים מגדולי הדורות שחיו שנים רבות גם לאחר שהשלימו את ייעודם, כמשה רבינו וגדולים אחרים, כיצד עשו זאת?

מבאר ה"חתם סופר": "ישנם אנשים שבורא עולם משאיר אותם כאן, בעולם הזה למען ילדיהם או תלמידיהם, כדי שילמדו אותם דרך ארץ ותורת אלוקים". הרבה דברים אדם עושה כדי להישאר בעולם הזה שנים נוספות, אומר לנו ה"חתם סופר" שאם נקדיש יותר לילדים שלנו, נלמד אותם, נכיר להם את דרך המלך והערכים, נזכה אנשים אחרים, ניצור לעצמנו "גלגל הצלה", נהיה חשובים ונצרכים לעולם הזה וממילא "נכריח" את בורא עולם להשאיר אותנו עוד קצת בעולם הזה.

אם אתה כאן, סימן שאתה נצרך לעולם, אם אתה כאן, תנצל את זמן שהותך, תמלא אותו, אל תעביר אותו בחוסר חשק ומעש, אל תעשה אותו לא חשוב, תייקר את החיים והם יעשו אותך יקר ערך יותר מכפי שאתה.

"אשרי אדם שכילה את ימיו במהרה" - מאושר האדם שיצא מהעולם הזה מתוקן, ומאושר האדם שעוזב את העולם כשבידיו שקים מלאים במצוות ובמעשים טובים אשר יובילו אותו אל מקומות נשגבים

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (13 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם

סגולה לפרנסה טובה - שירת האזינו

הַאֲזִינוּ הַשָּׁמַיִם וַאֲדַבֵּרָה וְתִשְׁמַע הָאָרֶץ אִמְרֵי פִי: יַעֲרֹף כַּמָּטָר לִקְחִי תִּזַּל כַּטַּל אִמְרָתִי כִּשְׂעִירִם עֲלֵי דֶשֶׁא וְכִרְבִיבִים עֲלֵי עֵשֶׂב: כִּי שֵׁם יְיָ אֶקְרָא הָבוּ גֹדֶל לֵאלוֹהֵינוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |