סטירות או הצלה? מאמר מחזק

במהלך חייו של האדם לעיתים הוא מקבל "סטירות" מהבורא, לא תמיד הוא מקבלם באהבה, לעיתים בועט בהן, מטיח דברים כלפי מעלה, שואל שאלות ונכנס לעצב ולדכדוך

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

סטירות או הצלה? מאמר מחזק
 
המצביא הצרפתי נפולאון וחייליו נלחמו במדינה שכנה. הקרבות היו קשים, המדינה השכנה הייתה חזקה ולא נשברה מעוצמת צבא נפולאון.
 
לאחר התייעצות עם בכירי הצבא החליט נפולאון להתחפש הוא והגנרל שלו לאנשים פשוטים, ולערוק למדינה השכנה. שם יוכלו ללמוד טוב יותר את נקודות התורפה של האויב ולנצח במלחמה.
 
למחרת בלילה התחפשו השניים, ערקו למחנה האויב ונכנסו לבית המרזח בו שהו בכירי צבא האויב. שם הקשיבו לרחשי ליבם של החיילים, למצב רוחם ולמידת הייאוש או לכוחות הנפש שבהם.
 
כשהחליטו השניים לצאת מבית המרזח, אחד המפקדים הפנה את תשומת לב חבריו, הצביע על נפולאון ואמר: "חברים! הבחור שיושב מולנו הוא המצביא נפולאון!"
 
כששמעו זאת נפולאון והגנרל האדימו פניהם, מיד התעשת הגנרל, נתן סטירה חזקה בפניו של נפולאון ואמר: "צא מכאן שיכור שכמותך".
 
כל האנשים בבית המרזח צחקו וביניהם המפקדים שאמרו לחברם: "זה נפולאון? מי יכול להעיז לתת לנפולאון סטירה...? אתה כנראה כבר שיכור לגמריי".
 
מיד יצאו נפולאון והגנרל מבית המרזח וחזרו לארצם. לאחר ימים מספר כבשו את המדינה השכנה.
 
לאחר המלחמה ישבו יחד נפולאון והגרנל, נפל הגנרל לרגליי נפולאון, בכה והתחנן: "אנא, מחול לי על מה שעשיתי לך בבית המרזח, אתה יודע שזו הייתה ההצלה שלנו".
השיב לו נפולאון: "אם היה לי דבר יקר ערך לתת לך בתמורה לסטירה שנתת לי הייתי נותן לך, הסטירה הזו היא סטירה ששווה חיים, אין לי מה לתת לך ששווה חיים, חיים האלוקים נותן לא אני..."
 
"וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם יוֹסֵף אַל תִּירָאוּ כִּי הֲתַחַת אֱלֹקים אָנִי" (בראשית נ', יט') - יוסף משיב לאחים לאחר חששם שמא ינקום בהם על שמכרו אותו לעבד.
 
אמר להם יוסף: "שמא אני במקומו של הקב"ה? אם הייתי רוצה להרע לכם האם אני יכול? והלא אתם כולכם חשבתם עליי רעה והקב"ה חשבה לטובה והיאך אני לבדי יכול להרע לכם? אם ירצה הבורא הוא יעניש אתכם כרצונו, אני לא יכול להיות במקומו..." (רש"י)
 
במהלך חייו של האדם לעיתים הוא מקבל "סטירות" מהבורא, לא תמיד הוא מקבלם באהבה, לעיתים בועט בהן, מטיח דברים כלפי מעלה, שואל שאלות ונכנס לעצב ולדכדוך.
 
על האדם לדעת שה"סטירות" הללו שוות לפעמים חיים!
 
לא תמיד יראה זאת מיד, לעיתים ייקח ימים, שנים ואולי רק לאחר פטירתו, אך לבטח שה"סטירות" שקיבל במהלך חייו היו ההצלה שלו...
 
אנו חושבים שהן לרעה אך בורא עולם חשב לטובה כדי להצילנו ולהחיות אותנו...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

מאמר מחזק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"

תפילה סגולית למציאת זיווג בקרוב

תפילה למציאת זיווג לקריאה מהירה ונוחה. שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל.

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי

תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |