מהו החסד האמיתי שבורא עולם יכול לתת לך?

איזה מוסר מלמד אותנו רבי יצחק אייזיק? איך אפשר לראות את החסד במצבים קשים?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

רבי יצחק אייזק היה עני מרוד, אף על פי כן התמיד בתורה ועמל בה. בכל חצות לילה היה קם ממיטתו ולומד.

באחד הפעמים שאלו בנו: "אבא, אמרו רבותינו (חגיגה יב':) שכל העוסק בתורה בלילה חוט של חסד משוך עליו ביום, והנה אנו עומדים בחצות לילה ועוסקים בתורה, ולאחר התפילה אין לנו מה לאכול, היכן חוט החסד?"

השיבו אביו: "חוט החסד הוא זה שאף על פי שאנו עניים אנו מקבלים הכל באהבה, ועוד, שלמחרת נתעורר שוב בחצות לילה ונעמיק בתורה... זהו החסד האמיתי!"

מהו החסד האמיתי שבורא עולם יכול לתת לך? שקמת היום בבוקר והבנת שכול מאורעותיך הם לטובה, זהו החסד האמיתי.

רבות הסיבות שיש לנו עליהן להתלונן, לא תמיד הכל הולך כפי שרצינו וציפינו, לא תמיד הדרך בה בחרנו היא דרך של "שושנים", לעיתים מלאה היא ב"קוצים".

ואנו מורידים ראש, מבכים על הקושי, נמשכים לכאב ויורדים מטה מטה.

רבי יצחק אייזק מלמד אותנו מוסר חשוב, קמת בבוקר לעוד יום, אשריך, זכית, תנצל אותו, תשמח בו, אתה קמת, אתה בריא! תפנים שכול הפוקד אותך הוא לטובתך - הפיטורים, הכאב ביד, הנזק שברכב, הכול לטובתך.

קמת לבוקר חדש? אתה בידיעה שהכול לטובה? על זה אומר רבי נחמן מברסלב: "כְּשֶׁאָדָם יוֹדֵעַ שֶׁכָּל מְארְעוֹתָיו הֵם לְטוֹבָתוֹ זאת הַבְּחִינָה הִיא מֵעֵין עוֹלָם הַבָּא".

באמצעות ראייה נכונה אתה יכול לזכות לעולם הבא... כבר בעולם הזה...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (204 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לכל הישועות: פתח אליהו הנביא. לפניך הנוסח המלא

סגולה נפלאה לכל נושא ועניין, פתיחת אליהו הנביא קודם התפילה - פָּתַח אֵלִיָּהוּ (הנביא זכור לטוב) וְאָמַר, רִבּוֹן עָלְמִין דְּאַנְתְּ הוּא חָד וְלָא בְחֻשְׁבָּן, אַנְתְּ הוּא עִלָּאָה עַל כָּל עִלָּאִין, סְתִימָא עַל כָּל סְתִימִין, לֵית מַחֲשָׁבָה תְּפִיסָא בָךְ כְּלָל...

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |