את חלוקו של מי אחז המלאך שפגשו הרבנים?

מעשה ברבי אליעזר ורבי יהושע שפגשו מלאך אוחז חלוק שאורו זורח ומאיר

17/05/19 | י"ב אייר התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

רבי אליעזר ורבי יהושע הלכו לבית המדרש שהיה סמוך להר הבית. בדרכם ראו מלאך ובידו חלוק רוחני שאורו זורח ומזהיר כשמש. אלא שלא היה לחלוק שפה, הוא לא היה מושלם.חשבו השניים שהחלוק הוא שלהם אולם המלאך אמר: "החלוקים שלכם טובים ונכבדים מזה, החלוק הזה שייך ליוסף הגנן מאשקלון".

יצאו השניים לאשקלון, שם קיבלו אותם כל נכבדי העיר, אך הם השאירו את כולם שם ושמו פעמיהם אל ביתו של יוסף הגנן. כשהגיעו מצאו אותו מלקט ירקות מתוך שדהו. בירכוהו לשלום וזה השיבם: "רבותיי, הנחתם את העשירים המכובדים ובאתם אליי לבייש אותי, היות ויש לי רק ירקות ושני ככרות לחם?"

השיבו לו השניים: "די לנו באלו, וטוב לנו מעשרות עופות ודגים אצל העשירים, דע לך שלא באנו לאכול, אלא להודיעך שיש לך שכר גדול בעולם הבא, אמור לנו מה מעשיך?"

השיב להם יוסף הגנן: "אתם ראיתם את העוני שלי, מתפרנס אני מעבודת הגן הזה, מה הם מעשיי?"

המשיכו השניים לחקור: "מה עשית בנערותך?"

השיב להם יוסף הגנן: "אבי היה עשיר ומגדולי העיר, איבדתי את כל העושר וגורשתי מביתי ומעיר מולדתי. באתי לאשקלון, קניתי את השדה ובו אני זורע ירקות, מחצית מהריווח אני מפריש לצדקה, וממחצית מתפרנסים בני ביתי ואני, אלו הם מעשיי".

אמרו לו החכמים: "לפני שהגענו לכאן ראינו ביד המלאך, חלוק רוחני ולא היתה לו שפה, באנו להודיעך שתוסיף במעשים הטובים שלך כדי שחלוקך יהיה שלם." ('אוצר המדרשים')

כל אדם תופר לעצמו את הלבוש שלו לעתיד לבוא, לבוש העשוי ממעשיו הטובים בעולם הזה. מטרת הלבוש היא להסתיר את הבושה. לבוש מלשון בושה. כשאדם ערום הוא מתבייש, מיד מתכסה בבגד כדי להסתיר את הבושה.כך אדם מכין לעצמו את חלוקו כדי להסתיר את בושתו, וככל שהלבוש מכובד יותר האדם מתהדר יותר.

בכל דבר בחיים האדם מחפש שלמות, לפחות הוא משתדל לכך, כשאדם קונה חולצה הוא לא קונה אותה ללא שרוול אחד, כשקונה רכב, הוא לא קונה אותו ללא חלון קידמי.יש דברים בהם ניתן להתפשר על שלמות, אך אל תתפשר על הבגד שלך לעתיד לבוא, על העולם שלך, על החיים הנצחיים שלך. אל תנוח על זרי הדפנה, אל תישאר בתחתית הסולם, תשאף ותפעל תמיד לעלות ולהתעלות, כך תוכל לתפור לך לעתיד לבוא בגדי מלכות.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |