החיזוק היומי - כיצד ניתן לבטל ייסורים?

כיצד ניתן למעט את הייסורים? אומר לנו רבי מרדכי אליהו: "אם תשמחו במצווה שאתם עושים, זכות שמחת המצווה תבטל מעליכם את הייסורים!"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

לאחר פטירתו של הרב הגאון רבי שמואל עזראן, הגיע לאזכרתו הרב אברהם ענתבי, וישב לשמוע דברי תורה מפי הרבנים. עקב חריפותו בתורה, הקשה הרב ענתבי קושיות קשות על כל רב שעמד ודרש.

בין הנוכחים היה הרב מרדכי אליהו. אנשי המקום ביקשו גם מהרב מרדכי אליהו לדרוש. השיב להם הרב: "אני לא דורש!" כי הבין מה מחכה לו...

משראו שהרב לא קם, גזרו עליו לקום ולדרוש, ומכיוון שחמיו של הרב נכח שם עם רבנים נוספים, לא יכול הרב אליהו לסרב והוא קם ודרש... "הגמרא במסכת שבת (פח':): 'תנו רבנן, עלובין ואינן עולבין, שומעין חרפתן ואינן משיבין, עושין מאהבה ושמחין ביסורין – עליהן הכתוב אומר ואוהביו כצאת השמש בגבורתו'"
מיד קפץ הרב ענתבי ואמר: "כבר אתה מזכיר ייסורים!?"

השיב לו הרב אליהו: "הביאור הוא לא כפשוטו שאדם שמח כשבאים עליו ייסורים, אלא הביאור הוא שכשאדם עושה מצווה מאהבה ושמח באותה המצווה זה במקום ייסורים, ולכן מבטלים ממנו את הייסורים בזכות אותה השמחה ששמח במצווה ההיא" כששמע הרב ענתבי את הפירוש נאנח משמחה ונהנה מאד... (הרב מרדכי אליהו)

על כל אחד גזרו בתחילת השנה כמות של ייסורים האמורים להגיע אליו במשך השנה כדי למרק את נשמתו ולצחצח את נפשו. אין אדם השמח בייסורים, כמו שמספר תנאים ואמוראים אמרו: "לא רוצים אותם ולא את השכר המגיע בעבורם".

כיצד ניתן למעט את הייסורים? אומר לנו רבי מרדכי אליהו: "אם תשמחו במצווה שאתם עושים, זכות שמחת המצווה תבטל מעליכם את הייסורים!"

ניתן להמיר את הייסורים ולבטלם, וזאת באמצעות שמחה של מצווה.

אנו זוכים לקיים מצוות, אחד יותר ואחד פחות, אם נייקר את המצווה העומדת מולנו, נעשה אותה בשמחה, נשמח על הזכות לקיים אותה ממילא נוכל לנקות מעלינו ייסורים רבים.

יש לפניך עכשיו מצווה, עשה אותה בשמחה, תן בה מעט מהלב שלך, והיא תחזיר לך בכפלי כפליים...

יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!

הרב יצחק יוסף שליט"א - בחיזוק על קבלת ייסורים:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (136 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לפרי בטן

צפו בסיפור מרגש של הרב יגאל כהן על עקרה שזכתה בפרי בטן בזכות סגולה זו

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |