ידע שור קונהו וחמור אבוס בעליו?

מעשה באיכר עני אשר איבד את בהמתו ואחר גילה אותה בחצר שכנו

30/05/19 | כ"ה אייר התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

טיפות זיעה נטפו על פניו היגעות של הכפרי כשעבד בשדהו בחריש, כשבהמתו עוזרת לו בעבודתו הקשה בחרישת הקרקע. כך זכה לראות ברכה בעמלו ולכלכל את ביתו. באחד הימים אבדה בהמתו וכל החיפושים אחריה עלו בתוהו. הכפרי הסתובב עטוף ביגון קודר כי נשבר מטה לחמו ומי יעזור לו עכשיו בעבודתו בשדה, להביא טרף לביתו. כעבור זמן מה גילה הכפרי שבהמתו נמצאת בחצר הבית הסמוך, מיד הלך לשם בכדי לקחתה ולהביאה לתוך שדהו. כראות השכן את מעשהו צעק עליו:

"גנב, כיצד מעז אתה להיכנס לתוך חצר חברך ללא רשות ולגנוב משם את בהמתו?"

השיב לו הכפרי: "בהמה זו שלי היא, לפני ימים מספר היא אבדה לי וכעת גיליתי שהיא נמצאת אצלך".

צחק השכן והשיב: "בהמה זו שלי היא מימים ימימה".

הכפרי שהיה בטוח בצידקתו, הציע לשכנו לערוך ניסוי על מנת לגלות מי הצודק ואמר: "נפתח את שער החצר, אם הבהמה אכן שלך, הרי בוודאי שהיא תישאר במקומה, אך אם היא תמהר לצאת ותלך לחצרי שאליו היא הורגלה זה זמן רב, אזי סימן שהצדק עמדי".

בלית ברירה הסכים השכן להצעה, ואמנם עד מהרה התברר שמקומה של הבהמה בחצר הקודמת והיא מיהרה אל מקומה הראשון שאליו הייתה רגילה.

עם ישראל קדושים, אוהבים ומחוברים לתורה ולמצוותיה, אולם עסוקים הם בעמל הפרנסה הרובצת עליהם בכל ימות השבוע, ואין זמן בידם לעסוק בלימוד התורה, אולם מקומם האמיתי אינו בחומריות, נפשם עורגת ומבקשת להגיע אל הבורא ולטעום מתורתו. אז, כשבאה השבת, נפתחת הדלת בפניהם והם ממהרים לבתי כנסיות ולבתי מדרשות כדי ללמוד תורה ולמלא את נפשם בסם החיים, בזה מוכח שרצונם האמיתי הוא להתקדש, ללמוד, לשמור, לעשות ולקיים.

בשבת, כשאין לך דאגת פרנסה, כשנפשך וגופך נחים משבוע עמוס, שם אתה נמדד, שם תוכל להפוך את כל השבוע שלך לקדוש, אם תקדיש יותר למשפחתיות, ללימוד, לתפילה בכוונה. כשתעשה זאת, תוכל להפוך את כל השבוע שלך לקדוש יותר, תוכל לקדש את עצמך, ובכך אתה מקדש את בוראך.

כשם שאמר רבי יחיאל מיכל מזלוטשוב זי"ע: "אמר הקב"ה: 'כל הקדושה שלי למעלה נובעת מקדושתכם כאן למטה'.ככל שאדם מרבה לשמור כאן למטה, כך שמו של הקב"ה מתגדל ומתקדש למעלה!" יש ביכולתך להגדיל את שמך ושמו של מלכך, הדבר תלוי בעיקר בשבת שלך, כיצד אתה מתייחס אליה, האם אתה עושה אותה כיום חול, או כיום שיכול לגדל אותך ומלכך מעלה מעלה.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |