ידע שור קונהו וחמור אבוס בעליו?

מעשה באיכר עני אשר איבד את בהמתו ואחר גילה אותה בחצר שכנו

30/05/19 | כ"ה אייר התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

טיפות זיעה נטפו על פניו היגעות של הכפרי כשעבד בשדהו בחריש, כשבהמתו עוזרת לו בעבודתו הקשה בחרישת הקרקע. כך זכה לראות ברכה בעמלו ולכלכל את ביתו. באחד הימים אבדה בהמתו וכל החיפושים אחריה עלו בתוהו. הכפרי הסתובב עטוף ביגון קודר כי נשבר מטה לחמו ומי יעזור לו עכשיו בעבודתו בשדה, להביא טרף לביתו. כעבור זמן מה גילה הכפרי שבהמתו נמצאת בחצר הבית הסמוך, מיד הלך לשם בכדי לקחתה ולהביאה לתוך שדהו. כראות השכן את מעשהו צעק עליו:

"גנב, כיצד מעז אתה להיכנס לתוך חצר חברך ללא רשות ולגנוב משם את בהמתו?"

השיב לו הכפרי: "בהמה זו שלי היא, לפני ימים מספר היא אבדה לי וכעת גיליתי שהיא נמצאת אצלך".

צחק השכן והשיב: "בהמה זו שלי היא מימים ימימה".

הכפרי שהיה בטוח בצידקתו, הציע לשכנו לערוך ניסוי על מנת לגלות מי הצודק ואמר: "נפתח את שער החצר, אם הבהמה אכן שלך, הרי בוודאי שהיא תישאר במקומה, אך אם היא תמהר לצאת ותלך לחצרי שאליו היא הורגלה זה זמן רב, אזי סימן שהצדק עמדי".

בלית ברירה הסכים השכן להצעה, ואמנם עד מהרה התברר שמקומה של הבהמה בחצר הקודמת והיא מיהרה אל מקומה הראשון שאליו הייתה רגילה.

עם ישראל קדושים, אוהבים ומחוברים לתורה ולמצוותיה, אולם עסוקים הם בעמל הפרנסה הרובצת עליהם בכל ימות השבוע, ואין זמן בידם לעסוק בלימוד התורה, אולם מקומם האמיתי אינו בחומריות, נפשם עורגת ומבקשת להגיע אל הבורא ולטעום מתורתו. אז, כשבאה השבת, נפתחת הדלת בפניהם והם ממהרים לבתי כנסיות ולבתי מדרשות כדי ללמוד תורה ולמלא את נפשם בסם החיים, בזה מוכח שרצונם האמיתי הוא להתקדש, ללמוד, לשמור, לעשות ולקיים.

בשבת, כשאין לך דאגת פרנסה, כשנפשך וגופך נחים משבוע עמוס, שם אתה נמדד, שם תוכל להפוך את כל השבוע שלך לקדוש, אם תקדיש יותר למשפחתיות, ללימוד, לתפילה בכוונה. כשתעשה זאת, תוכל להפוך את כל השבוע שלך לקדוש יותר, תוכל לקדש את עצמך, ובכך אתה מקדש את בוראך.

כשם שאמר רבי יחיאל מיכל מזלוטשוב זי"ע: "אמר הקב"ה: 'כל הקדושה שלי למעלה נובעת מקדושתכם כאן למטה'.ככל שאדם מרבה לשמור כאן למטה, כך שמו של הקב"ה מתגדל ומתקדש למעלה!" יש ביכולתך להגדיל את שמך ושמו של מלכך, הדבר תלוי בעיקר בשבת שלך, כיצד אתה מתייחס אליה, האם אתה עושה אותה כיום חול, או כיום שיכול לגדל אותך ומלכך מעלה מעלה.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (59 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לשמחה

לקרוא תהילים פרק קד פסוק לד ולכוון ל"שמע ישראל"

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

סגולה לגדול ילדים קטנים בנחת

לְאִמָּהוֹת הַמִּתְקַשּׁוֹת בְּנֶטֶל גִּדּוּל יַלְדֵיהֶם וְהוּא עֲלֵיהֶם לְמַשָּׂא וּבִפְרָט כַּאֲשֶׁר הַגִּדּוּל הוֹלֵךְ קָשֶׁה וּמְיַגֵּעַ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |