ייסורים באהבה

התעורר הרופא משנתו כשהוא מזועזע מהחלום. לעתיד, חרדת הדין הפכה אותו לבעל תשובה

14/03/18 | כ"ז אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 
איש זקן וחלוש שכב על ערש דוי והתייסר בייסורים קשים כשהוא מחובר למכשירים שונים שבאמצעותם הוא נשאר בחיים. כשראה הרופא המטפל בו את גודל ייסוריו, חשב לעצמו: "אין סיכויים לרפא אותו, למה לו חיים? מדוע צריך הוא לסבול כל-כך?" הוריד מהחולה את כל המכשירים שהיו מחוברים אליו ולאחר זמן קצר נפטר החולה לבית עולמו.
 
כעבור ימים מספר, בא החולה המת אל הרופא בחלום ואמר לו: "נותרו לי בעולם שלמטה עוד ארבעה ימים לחיות בעזרת המכשירים, ולהמשיך לסבול עוד ייסורים קשים. אם זה היה קורה הייתי נכנס ישר לגן עדן זך ונקי בעקבות כך שהתמרקתי בייסורים. כעת שהורדת ממני את המכשירים, גרמת בכך שאמות ארבעה ימים קודם, והרי עכשיו חסרים לי הייסורים הללו. איני יודע כמה זמן ייקח עד שאתמרק משארית עוונותיי".
 
התעורר הרופא משנתו כשהוא מזועזע מהחלום. לעתיד, חרדת הדין הפכה אותו לבעל תשובה... ('לשכנו תדרשו')
 
ייסורים רבים עובר כל אדם בחייו, הייסורים לא צריכים להיות ייסורי איוב כדי שהם ייחשבו ייסורים. מספיק שנפל לך מטבע מהכיס ואתה צריך להתכופף להרימו, מספיק שהתבלבלת במפתח הכניסה לביתך... כל אלה ורבים אחרים הם ייסורים.
 
דע! ייסורים בעולם הזה ממרקים ייסורים קשים יותר בעולם הבא.
כשנבין את משמעות הייסורים ואת מעלתם, נוכל לעיתים לשמוח עליהם, פחות לבוא בטענות, ולהאמין יותר, שכל קושי, כל נפילה, כל חולי או הפסד מירקו את נשמתנו וצחצחו את נפשנו.
 
אין אדם השמח בייסורים, יהי רצון שבורא עולם ימרק אותנו על-ידי רחמיו המרובים, ולא על-ידי ייסורים, אך אם הייסורים הגיעו למפתן "ביתך" אל תבעט בהם, קבל אותם מתוך ידיעה שבורא עולם שלח אותם אליך כדי לטהר אותך עוד קצת כדי שתבוא זך ונקי, טהור ושלם לעולם שכולו אמת, טוהר, ארוך וטוב...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (140 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה מיוחדת לזרע של קיימא

בהקדמתו של "זרע שמשון" לפירוש לחומש, הוא כותב בצורה מפורשת שכל מי שילמד מספריו לעילוי נשמתו - הצדיק יתפלל לישועתו, במיוחד זרע קודש של קיימא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |