מאמר חיזוק בנושא פרנסה: יעקב, עשו, הסוס והשליח

החפץ חיים: "אך אם אתה שומע לי, תאמין שכל פרנסתך היא מידי הקב"ה בכבודו ובעצמו. אז תבין, כי מה לך אם הסוס חי או מת, הלא אינו כי אם אמצעי ואין לו כל השפעה על מצב פרנסתך"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

בתורה כתוב "ויגדלו הנערים, ויהי עשו איש יודע ציד איש שדה ויעקב איש תם יושב אהלים".
אם היינו שואלים את דעת הבריות מה יהא בסופם של 'נערים' אלו, אזי היו עונים כולם ואומרים כי עשו שיצא ל'עבודת השדה' יצליח במלאכתו ויתעשר, אולם יעקב יהא דל ועני, שהרי 'בטלן' הוא – יושב אהלים ואינו שולח ידיו במסחר. ומהיכן יחיה?...
 
בסופו של דבר זכה יעקב בברכות אביו ל'טל השמים ומשמני הארץ', בגשמיות וברוחניות, וישראל עושה חיל. ללמדנו שאין הפרנסה והעשירות תלויה בהשתדלות כלל. אלא יעקב, ששם מבטחו באלוקיו, זכה לרוב סייעתא דשמיא ברוחניות ובגשמיות, והיה השם מבטחו.
 
פעם בכה בעל עגלה לפני הגה"ק ה'חפץ חיים' זי"ע, שהסוס שעמו היה מנהיג את עגלתו נפל ומת, ובזה איבד את מקור פרנסתו ופרנסת אנשי ביתו.
 
נענה לו החפץ חיים ואמר: אכן, לך נאה לבכות, לך יאה למרר בבכי, כי אם הינך חושב שהסוס הוא זה שפרנס אותך עד היום - ובמות המפרנס אכן ראוי לבכות. אך אם אתה שומע לי, תאמין שכל פרנסתך היא מידי הקב"ה בכבודו ובעצמו. אז תבין, כי מה לך אם הסוס חי או מת, הלא אינו כי אם אמצעי ואין לו כל השפעה על מצב פרנסתך.
 
ולאו דווקא בסוס הדברים אמורים, אלא כל איש בפרנסתו שלו, זה במקצוע וזה במשלח ידו, זה בכשרונותיו וזה בעסק - יכיר היטב כי לא כל אלו מפרנסים אותו, אלא הקב"ה בכבודו ובעצמו. ואם מת 'שליח' אחד, מיד ישלח הקב"ה, המשלח, שליח חדש.


מוקד תהילים ארצי בתפילה מיוחדת לפרנסה עבורך! אלפי אומרי תהילים יקראו פרקים כהצלחה לפרנסתך והצלחת ביתך בשפע גשמי ורוחני. לפרטים הקליק/י כאן >>


 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

פרנסה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |