שמעתם על חנות שבה משלמים לכם על מה שאתם קונים?

כולנו רצים מדי יום לכלכל את חיינו בעולם הזה, מוטרדים, עייפים ועסוקים מאד. מדי פעם ניכנס ל"חנויות" הקטנות, לא נשלם ונקבל שכר ששווה את כל חיי העולם הזה

03/03/19 | כ"ו אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

כפרי אחד הגיע לעיר הגדולה לבקר את ידידו. הוליכו ידידו והראה לו את נפלאות העיר. בתחילה הובילו לחנויות של תבואה. היו אלה חנויות עם מחסני ענק מלאים בשקי תבואה, אורז, סוכר וחביות שמן. לאחר מכן הראה לכפרי את חנויות הבדים והאריגים שבעיר. חנויות אלה לא היו גדולות כל כך ועל מדפיהן הייתה מונחת מעט סחורה.

 

לאחר מכן ראה הכפרי את חנויות המשי שהיו קטנות יותר מחנויות הבדים, בחנות לכלי כסף היו בסך הכול שני ארונות, בחנות הזהב ארון אחד ובחנות לאבנים טובות ומרגליות ישב המוכר ותיקו בידו.

 

כשחזר הכפרי לכפרו סיפר לכולם את אשר ראה בעיר ואמר: "תמהתי לעצמי – במרכז העיר מצויה חנות לאבנים טובות והלוא אין בה כמעט סחורה. מוטב היה לבני העיר להעמיד במרכז העיר את חנות התבואה".

 

בין השומעים היה בן עיר אחד. כששמע את הדברים צחק ואמר: "כפרי שכמותך! האינך מבין? ככל שהסחורה יקרה יותר כך אינה מצויה בשפע. לעיתים מחירה של אבן טובה אחת שווה פי כמה מאלפי שקי תבואה!" (רבי ישראל מאיר מראדין)

 

העולם הזה הוא כעין העיר הגדולה, יש בו "חנויות" רבות – הנאות, טיולים, מאכלים טובים, בתים ומכוניות פאר. בין כולן יש "חנויות קטנות", עם מעט סחורה אך שוויים לא יסולא בפז. ב"חנויות" הללו מוכרים תורה, מצוות ומעשים טובים. אומנם יכולה להיות "חנות" המכילה רק פרקי תהילים, אך כל פרק שווה פי כמה אלפים מכל "חנות" גדולה אחרת.

 

היתרון הגדול שבחנויות הקטנות הוא שלא צריך לשלם כדי לקנות בהן, הכניסה חינם ותלוי בהן שלט: "היום תיקח ומחר תקבל שכר".

 

כולנו רצים מדי יום לכלכל את חיינו בעולם הזה, מוטרדים, עייפים ועסוקים מאד. מדי פעם ניכנס ל"חנויות" הקטנות, ניקח משם מעט תורה, מעט מצוות, מעט חסד ודרך ארץ, לא נשלם ונקבל שכר ששווה את כל חיי העולם הזה.

 

עסקה כזו, גם "הדוד מאמריקה" לא יוכל להציע לנו...

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (177 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


8 סגולות ללידה קלה

מחפשת סגולה ללידה קלה, שתסתיים בהצלחה ובלידה תקינה בע"ה? קראי את 8 הסגולות שאספנו עבורך

סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן

סגולה נגד פחד

יאמר תפילת 'עלינו לשבח' ואחריה יקרא פסוק כ"ה בפרק ג' בספר משלי

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |