שמעתם על חנות שבה משלמים לכם על מה שאתם קונים?

כולנו רצים מדי יום לכלכל את חיינו בעולם הזה, מוטרדים, עייפים ועסוקים מאד. מדי פעם ניכנס ל"חנויות" הקטנות, לא נשלם ונקבל שכר ששווה את כל חיי העולם הזה

03/03/19 | כ"ו אדר א' התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

כפרי אחד הגיע לעיר הגדולה לבקר את ידידו. הוליכו ידידו והראה לו את נפלאות העיר. בתחילה הובילו לחנויות של תבואה. היו אלה חנויות עם מחסני ענק מלאים בשקי תבואה, אורז, סוכר וחביות שמן. לאחר מכן הראה לכפרי את חנויות הבדים והאריגים שבעיר. חנויות אלה לא היו גדולות כל כך ועל מדפיהן הייתה מונחת מעט סחורה.

 

לאחר מכן ראה הכפרי את חנויות המשי שהיו קטנות יותר מחנויות הבדים, בחנות לכלי כסף היו בסך הכול שני ארונות, בחנות הזהב ארון אחד ובחנות לאבנים טובות ומרגליות ישב המוכר ותיקו בידו.

 

כשחזר הכפרי לכפרו סיפר לכולם את אשר ראה בעיר ואמר: "תמהתי לעצמי – במרכז העיר מצויה חנות לאבנים טובות והלוא אין בה כמעט סחורה. מוטב היה לבני העיר להעמיד במרכז העיר את חנות התבואה".

 

בין השומעים היה בן עיר אחד. כששמע את הדברים צחק ואמר: "כפרי שכמותך! האינך מבין? ככל שהסחורה יקרה יותר כך אינה מצויה בשפע. לעיתים מחירה של אבן טובה אחת שווה פי כמה מאלפי שקי תבואה!" (רבי ישראל מאיר מראדין)

 

העולם הזה הוא כעין העיר הגדולה, יש בו "חנויות" רבות – הנאות, טיולים, מאכלים טובים, בתים ומכוניות פאר. בין כולן יש "חנויות קטנות", עם מעט סחורה אך שוויים לא יסולא בפז. ב"חנויות" הללו מוכרים תורה, מצוות ומעשים טובים. אומנם יכולה להיות "חנות" המכילה רק פרקי תהילים, אך כל פרק שווה פי כמה אלפים מכל "חנות" גדולה אחרת.

 

היתרון הגדול שבחנויות הקטנות הוא שלא צריך לשלם כדי לקנות בהן, הכניסה חינם ותלוי בהן שלט: "היום תיקח ומחר תקבל שכר".

 

כולנו רצים מדי יום לכלכל את חיינו בעולם הזה, מוטרדים, עייפים ועסוקים מאד. מדי פעם ניכנס ל"חנויות" הקטנות, ניקח משם מעט תורה, מעט מצוות, מעט חסד ודרך ארץ, לא נשלם ונקבל שכר ששווה את כל חיי העולם הזה.

 

עסקה כזו, גם "הדוד מאמריקה" לא יוכל להציע לנו...

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (177 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |