מה עשוי שחקני השח כשנשבר המלך?

גם כשנדמה לנו שהחלק המרכזי בחיינו חסר, אסור לנו להתייאש, הכוח להשלימו נמצא בידינו

05/05/19 | ל' ניסן התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בימי השואה נרצח רבי שלמה דוד יהושע מסלונים והחסידות נשארה ללא מנהיג. לאחר הפצרות רבות, ניאות רבי מרדכי חיים קסטלניץ, זקן החסידים שבארץ ישראל, למלא את מקומו של הרבי. כשהסכים לכך, אמר:

"פעם אחת שיחקו שני שחקנים נלהבים במשחק השחמט. שעות רבות שיחקו ברוב תחבולות, עד שלפתע נפל אחד מכלי המשחק ונשבר. ראו השניים שהמלך הוא הכלי שנשבר. המלך הוא ליבו של המשחק ובלא מלך לא ניתן להמשיך ולשחק. נטל אחד מהם קליפה של אגוז ושמו במקום המלך, והעיקר שהמשחק יימשך" ('מאמר מרדכי')

לעיתים יש לאדם נפילות, הוא נכנס לייאוש, לדיכאון קטן שמעיב על היום שלו ולעיתים על ימים רבים. יש פעמים כשהדבר קורה הוא שובר את כל המוסכמות ואומר: "לא משחקים שברו את הכלים, אם אני לא 'מלך', אז אין משחק, אם אני לא במיטבי אז אין טעם למשחק".

הרב מרדכי חיים לימד אותנו, גם כשאין מלך, כשאין מנהיג, כשיש נפילות, תמיד אפשר למצוא תחליף, גם אם הוא "אגוז שבור".

גם אם אתה במצב מדוכדך, ללא חשק לקום, ללא רצון לעלות אלא רק לשקוע בייאוש, תזכור תמיד שיש תחליף למלך, שאתה יכול לחזור למעלה באמצעות כוחות אחרים, עם מטרות שונות, עם חשיבה שונה, עם חזון אחר, עם ראייה טובה ואחרת ממה שהייתה לך.

אתה מלך, גם כשנפלת אתה עדיין מלך, תתעודד, קח אוויר, תעלה חזרה ותנשום אוויר פסגות, תסתכל על הטוב שיש לך, על העולם הנפלא, על הרצון לחיות באושר, תתחזק ותהיה מלך אמיתי.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

שואה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן

סגולה להצלחה

יקרא בכל יום פרשת וישלח, עד "שם המקום סוכות". חומש בראשית פרק לב' פסוק ד.

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |