איך משיבים אבידה לבורא עולם

מצוות השבת אבידה, אמר "אור החיים", היא גם להשיב את אחיך אל בורא עולם

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

הרב עובדיה יוסף שקע בלימודיו ימים ולילות, "... נַעַר לא יָמִיש מִתּוֹך הָאֹהֶל" (שמות לג', יא')  לעת זקנתו קשה היה לו ללכת למסור שיעורים, מצד אחד היה חשוב לו להמשיך ללמוד ולבאר את ההלכה, ומצד שני הציבור צריך ללמוד. באחד הלילות, בזמן שנתו חלם הרב עובדיה, ובחלומו בא אליו רבי יוסף חיים - ה"בן איש חי", הוא עמד בחדר הלימוד ופתח את הספר שכתב הרב - "יביע אומר". הוא עיין בו בריכוז ופנה אל הרב עובדיה ואמר: "דע לך! בשמים מחשיבים מאד את הספר שלך, הוא עושה שם רעש גדול".

כששמע זאת הרב עובדיה השיב: "אבל יש לי צער, במקום להמשיך לכתוב ספרים ותשובות לשאלות אני מידי פעם יוצא לשיעורים".

אמר לו ה"בן איש חי": "גם בזה הקב"ה שמח מאד, משבחים אותך למעלה על זה, אחוז בזה וגם מזה אל תנח ידך".

כשהתעורר הרב, המשיך ללכת במסירות למסור שיעורים ברבים. (הרב שלמה עמאר)

 

"לֹא תִרְאֶה אֶת שׁוֹר אָחִיךָ אוֹ אֶת שֵׂיוֹ נִדָּחִים וְהִתְעַלַּמְתָּ מֵהֶם הָשֵׁב תְּשִׁיבֵם לְאָחִיךָ" (דברים כב', א')

מצווה אותנו בורא עולם על השבת אבידה, לא להתעלם מאבידת החבר, אלא להשיב לו את אבידתו. בעל ה"אור החיים" הקדוש פירש את הפסוק בצורה נפלאה - "כי תראה את שור" אלו הם בני אדם שנמשלו כבהמות, והם צאן קדשים ולזה קראם שור ושה. "אחיך" הוא הקב''ה. "נדחים" אלו העוברים על רצון הבורא. אל תתעלם מהם, אלא "השב תשיבם אל אחיך", אל בורא עולם, תקרב אותם לדרך הטוב.

כל אחד מאיתנו עובד את הקב"ה מהמקום בו הוא נמצא, יש אדם שעושה חסדים, אחר לומד והשלישי מלמד... בורא עולם שם כל אחד מאיתנו במקום בו הוא יכול לגדול ולהתעצם, אך הקב"ה לא מעוניין שאתה תהיה גדול ואחיך שנמצא לידך ימשיך להשאר קטן. בכל מקום בו אתה נמצא תשפיע ממה שיש לך לאחרים, הראה להם את הדרך הנכונה, אל תסתגר בארבע אמותך, צא החוצא, פזר את ידיעותך וכישוריך.

יש בך את הכוח לזכות אחרים במילה מעודדת, סיפור או התקרבות אחרת. כל אחד לפי כוחו והשכלתו יקרב וינתב עוד יהודי לדרך הנכונה - דרך המלך - דרכו של מלך מלכי המלכים. אם אנו לא נתעלם מאנשים נידחים, אלא נקיים בהם "השבת אבידה", נחזיר אותם, ואפילו במעט אל בוראם, בורא עולם יעשה מידה כנגד מידה, לא יתעלם מבקשותינו, ויזכה אותנו לשנה טובה יותר, מאושרת יותר, עם קבלת תפילותינו ובקשותינו..

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.2 (74 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לחתונה

הרב יגאל כהן בסרטון קצר על סגולה גדולה לחתונה: מעלת הענוה

מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |