עלינו להודות לכל מי שמיטיב עמנו

רבים מקפידים להודות לכל אדם העושה להם טובה, גם הקדוש ברוך הוא ישמח לקבל את תודתנו

24/10/19 | כ"ה תשרי התש"פ

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

באחד הימים הגיע אדם אחד לבקר את הרב חויתא הכהן. במהלך השיחה הממושכת הגישה בת הרב כוס מים לאורח. הודה האיש לנערה ולגם מהמים מבלי שבירך לפני "שהכל נהיה בדברו".

שאל אותו הרב חויתא: "על מה הודית לבתי?"

השיב לו האורח: "על שנתנה לי מים והרוותה את צימאוני".

אמר לו הרב: "על פעולה קטנה של העברת מים ממקום למקום הודית לבתי, בהחלט זהו מעשה טוב וחשוב, אך למי שברא את המים לא תאמר תודה?!" ('חכמה מקדם')

 

ראוי ונכון להודות לכל אדם שעשה לך טובה, שעזר וסייע לך, הכרת הטוב היא מידה הכרחית. בכל רגע אתה נושם, אתה אוכל ומרגיש טוב, בכל יום אתה מקבל עשרות טובות מבורא עולם, מה שנותר לך הוא פשוט להודות. ההודיה לבורא עולם מגיעה בדברים הקטנים, עם כל הטוב שאנו מקבלים, בורא עולם מחפש את ההודיה הקטנה, את הברכה לפני האוכל, את התודה על הצלחה, את הכרת הטוב הקטנה.

כל אדם שמח לקבל הודיה על מעשיו, כל שכן בורא עולם, בנוסף ההודיה הקטנה שלך, הברכה שאתה מברך, יעניקו לך גם שכר, יתנו לך עוד שנים רבות להודות ולברך למי שנותן לך לקרוא כעת את המילים הללו.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.

סגולת פרשת המן לפרנסה

זקוקים לפרנסה? לפניכם סגולה מיוחדת - פרשת המן לפרנסה. ישנה סגולה מיוחדת לומר את פרשת המן (שניים מקרא ואחד תרגום) ביום שלישי בשבוע שקוראים בו את פרשת בשלח

סגולה להינצל מכל צרה

ארבעים ימי תפילה בבית הכנסת - סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב משה שטרנבוך להינצל מכל צרה

תפילת נשמת כל חי נוסח ספרד

נִשְמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ, וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל. וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶך גוֹאֵל וּמוֹשִיעַ. נשמת כל חיי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |