הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב לזרים. דווקא במקום הזה עליו להתעלות

02/07/19 | כ"ט סיון התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

באחד הימים עבר "הזהב" בשוק של הנפחים ושמע שם קולות עזים הבוקעים מהכאות הנפח בקורנס ובפטיש על הברזל החם. התפלא הזהב ושאל את הברזל: "מדוע זה תצעק צעקות רמות, ולא תלמד ממני הזהב שאני יקר וחביב, ובכל זאת אינני משמיע קולות צעקה כמוך בשעה שהצורף מכה בי?"

השיבו הברזל: "אדוני הזהב! פטיש הברזל שמכה בך עשוי מחומר שונה ממך, הוא נחשב לזר כלפיך. מה שאין כן אצלי, הברזל המכה והחובט בי הוא 'אחי' הברזל, שנחשב לעצמי ולבשרי, ועל כן הכאב הוא גדול ונורא!"

הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו, אלה שהם מאותו חומר שלו, מאותו הדם שלו. כשאדם נפגע מאדם קרוב פגיעתו גדולה יותר מאשר נפגע מאדם זר, הוא מרגיש "שהפטיש" מכה בו בחוזקה.

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בניכור, בריחוק ובחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב כלפי זרים. התופעה הזו לא פוסחת על איש, שהרי בחוץ אתה רוצה להציג את עצמך בצורה טובה, ובסביבתך הקרובה אין לך מה לחדש, כבר מכירים את אופייך, מי ומה אתה, כבר לא מתלהבים ממך והכל שגרתי ואפור. אולם דווקא שם, דווקא במקום השגרתי הזה, עליך להתעלות מעל ליכולותיך, דווקא שם עליך להפריח את השממה, לתת ולעזור יותר מאשר אתה עושה בחוץ.

ברזל המכה בזהב עושה בו סימן, אך ברזל המכה בברזל עושה בו חור. היזהר בלשונך, במילים שאתה מוציא כלפי אחרים, חשוב לפני שאתה "מכה" את האחר, כי פגיעתו יכולה להסב לך נזק גדול יותר מאשר החור שעשית בליבו.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (40 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

סגולה להצלחה

יקרא בכל יום פרשת וישלח, עד "שם המקום סוכות". חומש בראשית פרק לב' פסוק ד.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |