הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב לזרים. דווקא במקום הזה עליו להתעלות

02/07/19 | כ"ט סיון התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באחד הימים עבר "הזהב" בשוק של הנפחים ושמע שם קולות עזים הבוקעים מהכאות הנפח בקורנס ובפטיש על הברזל החם. התפלא הזהב ושאל את הברזל: "מדוע זה תצעק צעקות רמות, ולא תלמד ממני הזהב שאני יקר וחביב, ובכל זאת אינני משמיע קולות צעקה כמוך בשעה שהצורף מכה בי?"

השיבו הברזל: "אדוני הזהב! פטיש הברזל שמכה בך עשוי מחומר שונה ממך, הוא נחשב לזר כלפיך. מה שאין כן אצלי, הברזל המכה והחובט בי הוא 'אחי' הברזל, שנחשב לעצמי ולבשרי, ועל כן הכאב הוא גדול ונורא!"

הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו, אלה שהם מאותו חומר שלו, מאותו הדם שלו. כשאדם נפגע מאדם קרוב פגיעתו גדולה יותר מאשר נפגע מאדם זר, הוא מרגיש "שהפטיש" מכה בו בחוזקה.

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בניכור, בריחוק ובחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב כלפי זרים. התופעה הזו לא פוסחת על איש, שהרי בחוץ אתה רוצה להציג את עצמך בצורה טובה, ובסביבתך הקרובה אין לך מה לחדש, כבר מכירים את אופייך, מי ומה אתה, כבר לא מתלהבים ממך והכל שגרתי ואפור. אולם דווקא שם, דווקא במקום השגרתי הזה, עליך להתעלות מעל ליכולותיך, דווקא שם עליך להפריח את השממה, לתת ולעזור יותר מאשר אתה עושה בחוץ.

ברזל המכה בזהב עושה בו סימן, אך ברזל המכה בברזל עושה בו חור. היזהר בלשונך, במילים שאתה מוציא כלפי אחרים, חשוב לפני שאתה "מכה" את האחר, כי פגיעתו יכולה להסב לך נזק גדול יותר מאשר החור שעשית בליבו.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (40 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'

תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ

תפילה סגולית למעוברת

נמצאת בהריון? קראי את התפילה למעוברת. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלוהֵינוּ וֵאלוהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁתְּרַחֵם עַל כָּל מְעֻבְּרוֹת בְעַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל, וְתָקֵל מֵעֲלֵיהֶן את צַעַר עִבּוּרָן, וְתַצִּילֵן שֶׁלֹּא תַפֵּלְנָה וְלָדוֹתֵיהֶן

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |