הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב לזרים. דווקא במקום הזה עליו להתעלות

02/07/19 | כ"ט סיון התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

באחד הימים עבר "הזהב" בשוק של הנפחים ושמע שם קולות עזים הבוקעים מהכאות הנפח בקורנס ובפטיש על הברזל החם. התפלא הזהב ושאל את הברזל: "מדוע זה תצעק צעקות רמות, ולא תלמד ממני הזהב שאני יקר וחביב, ובכל זאת אינני משמיע קולות צעקה כמוך בשעה שהצורף מכה בי?"

השיבו הברזל: "אדוני הזהב! פטיש הברזל שמכה בך עשוי מחומר שונה ממך, הוא נחשב לזר כלפיך. מה שאין כן אצלי, הברזל המכה והחובט בי הוא 'אחי' הברזל, שנחשב לעצמי ולבשרי, ועל כן הכאב הוא גדול ונורא!"

הכאב הגדול ביותר שאדם חווה הוא דווקא מאנשים הקרובים אליו, אלה שהם מאותו חומר שלו, מאותו הדם שלו. כשאדם נפגע מאדם קרוב פגיעתו גדולה יותר מאשר נפגע מאדם זר, הוא מרגיש "שהפטיש" מכה בו בחוזקה.

יש פעמים בהן אדם מתייחס דווקא אל סביבתו הקרובה בניכור, בריחוק ובחוסר אכפתיות, לעומת יחסו האדיב כלפי זרים. התופעה הזו לא פוסחת על איש, שהרי בחוץ אתה רוצה להציג את עצמך בצורה טובה, ובסביבתך הקרובה אין לך מה לחדש, כבר מכירים את אופייך, מי ומה אתה, כבר לא מתלהבים ממך והכל שגרתי ואפור. אולם דווקא שם, דווקא במקום השגרתי הזה, עליך להתעלות מעל ליכולותיך, דווקא שם עליך להפריח את השממה, לתת ולעזור יותר מאשר אתה עושה בחוץ.

ברזל המכה בזהב עושה בו סימן, אך ברזל המכה בברזל עושה בו חור. היזהר בלשונך, במילים שאתה מוציא כלפי אחרים, חשוב לפני שאתה "מכה" את האחר, כי פגיעתו יכולה להסב לך נזק גדול יותר מאשר החור שעשית בליבו.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 3.9 (39 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |