רוצים שכל מה שאתם רוצים יתממש? הרי המתכון

מדוע האם ביקשה מרבי יעקב אבוחצירא זצוק"ל להתפלל שבנה ימות? ומדוע המושל הגוי נישק את ידו של הרב?

21/08/18 | י' אלול התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

באחד הימים הגיע רבי יעקב אבוחצירא אל העיר פרנדה והתקבל בכבוד גדול. קולות השירה נשמעו למרחקים. התעניין המושל למי הכבוד וסיפרו לו על האיש הקדוש הדומה למלאך אלוקים.
 
לאחר קבלת הפנים פרש רבי יעקב לחדרו לנוח מעט. אל המקום הגיעה אישה אלמנה וביקשה מראש הקהילה שרבי יעקב יתפלל שבנה ימות, "הוא בן שש עשרה ומשותק בידיו ורגליו, הרופאים אמרו נואש, טוב מותו מחייו" הוסיפה. נכנס ראש הקהילה לרבי יעקב וסיפר לו את המקרה.
אמר לו רבי יעקב: "במקום שנתפלל עליו שימות נתפלל שיתרפא!"
 
הורה הרב לאישה להלביש את בנה בבגדים נאים ולהביא אותו אליו.
 
התבונן הרב בנער דקות מספר ולאחר-מכן שאלו לשמו. לאחר שהשיבו אמר לו רבי יעקב: "קום על רגלך ובוא אליי".
קם הבחור, ניגש לרב ונישק את ידו. "כעת חזור למקומך" ציווה הרב והנער חזר למקומו.
"קום ובוא אליי שוב" ציווה הרב והנער פסע לעבר הצדיק. "עכשיו לך לאמך ותהיה בריא וחזק" אמר לנער.
 
השמועה על הנס עשתה לה כנפיים והגיעה עד המושל של העיר. כששמע זאת המושל כינס את כל רעיו, מושלי המחוזות הקרובים, חכמי דת ועוד וזימן את רבי יעקב אליו. כשהגיע רבי יעקב נשק המושל על גלימתו. כל הנוכחים תמהו על המעשה,
"לנשק רב יהודי?"
 
עמד המושל וסיפר על הנס שקרה השבוע, מילמולי השתאות ופליאה נשמעו באולם..."ידעתי שתפקפקו, לכן זימנתי שני עדים" אמר המושל. אל החדר נכנסו רופא העיר והנער.
עמד הרופא ואמר לקהל: "אני מכיר את הנער הזה מאז שנולד, הוא היה משותק מלידה, עתה הוא עומד על רגליו!"
 
פנה המושל אל רבי יעקב ושאלו: "בכוח מה ריפאת את הנער? איזה לחש לחשת? מהו סוד הקסם?"
 
השיבו רבי יעקב אבוחצירא: "צדק הרופא באומרו שלא הייתה רפואה לחוליו של הנער, אך לא אני ריפאתי את הנער... מפתח הרפואה נמצא בידיו של בורא עולם, אבל יש דבר שחז"ל הבטיחו: 'עֲשֵׂה רְצוֹנוֹ כִּרְצוֹנֶךָ, כְּדֵי שֶׁיַּעֲשֶׂה רְצוֹנְךָ כִּרְצוֹנוֹ. בַּטֵּל רְצוֹנְךָ מִפְּנֵי רְצוֹנוֹ, כְּדֵי שֶׁיְּבַטֵּל רְצוֹן אֲחֵרִים מִפְּנֵי רְצוֹנֶךָ' (אבות ב', ד') - כל ימיי אני עושה את רצון הבורא, עתה הבורא עשה את רצוני..." ('אביר יעקב')
 
אנו עומדים בתפילה לפני הבורא ומבקשים ממנו ישועות, כל אחד וצרכיו הוא. אך לא תמיד אנו נענים, לא תמיד התפילה מגיעה עד כיסא הכבוד.
 
יש הרבה תשובות לדבר, אחת מהן שאנו לא מבטלים את הרצון שלנו כלפי רצונו של הבורא...
 
בורא עולם נתן לנו תורה שלמה, תורה הכוללת שלל מצוות כדי לזכך ולזכות אותנו, לא תמיד אנו מצליחים לקיים את כולן, לא תמיד מצליחים להישמר מכולן, יש יצרים ודחפים המונעים מאיתנו לזכך את נשמתנו.
 
אם נראה לבורא עולם שאנו מבטלים את הרצון שלנו, את התאווה שלנו ועושים את רצונו, ואפילו במעט, בורא עולם יבטל את רצונו כלפי הרצון והתפילה שלנו.
 
אין מי שרוצה להטיב לנו יותר מאבינו שבשמים, כל שעלינו לעשות הוא להמליך אותו למלך עלינו, להשתדל לעשות עוד מצווה, עוד חסד, לבטל את הרצון שלנו ולעשות את רצונו, כך, בעזרת ה' נוכל לקבל ישועות רבות, שפע והצלחות...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

סגולת החיד"א לפרנסה - קצר וחזק

סגולה לפרנסה, מתוך ספר כתיבת יד: "מי שרוצה להצליח בעסקו בכל מקום שהולך, יאמר בבוקר שלושה פעמים מזמור זה קודם צאת השמש". לפניכם תהילים פרק ד'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |