החיזוק היומי - כוחה של מצווה

דיוויד הנסער פנה לדיילת וביקש: "אנא בקשי מהטייס להמתין לי דקה. שכחתי את התפילין שלי בכניסה למנהרה המובילה למטוס". הדיילת השיבה לו בנימוס: "סליחה אדוני, יש לוח זמנים קפדני. הדלת כבר סגורה"

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

דיוויד מילר, איש עסקים חרדי צעיר היה טס מעת לעת ברחבי ארצות הברית לפגישות עסקים. מלבד מזוודת המסמכים שלו, הוא החזיק צמוד אליו את תיק התפילין שלו.

באחד הבקרים אמור היה דיוויד לטוס במטוסה של חברת "יונייטד" טיסה 175, לפגישה עסקית ממנה היה עתיד להרוויח סכום נכבד. הוא המתין בטרמינל לאיתות לעלות למטוס.

האיתות הגיע, ודיוויד רץ בזריזות לכיוון המנהרה המובילה לכבש המטוס. לפתע צלצל הפלאפון שהיה בכיס חולצתו. דיוויד נעצר, על הצג הופיע שמה של אשתו. "כן, רבקה" השיב, הניח את תיק התפילין על כיסא שניצב סמוך לכניסה למנהרה והמשיך לצעוד.

השיחה הסתיימה, דיוויד עלה בזריזות לכבש ונכנס למעבה המטוס.
"להדק חגורות" ביקש הקברניט. לפתע הבחין דיוויד שתיק התפילין איננו מונח על ברכיו. ואז נזכר, התיק מונח לא רחוק מכאן. המטוס התחיל לנוע.

דיוויד הנסער פנה לדיילת וביקש: "אנא בקשי מהטייס להמתין לי דקה. שכחתי את התפילין שלי בכניסה למנהרה המובילה למטוס". הדיילת השיבה לו בנימוס: "סליחה אדוני, יש לוח זמנים קפדני. הדלת כבר סגורה".

דיוויד לא ויתר והרים את קולו: "אני מבקש לשוחח עם הטייס".

הטייס התעקש: "סליחה אדוני, אתה לא ממונה פה על לוח הזמנים, ועם כל הכבוד לתפילין שלך, יש כללים וחוקים... אנחנו תלויים בלוחות הזמנים של נמלי התעופה בעולם ובנתיבי טיסה..."

דקות ארוכות התחנן דיוויד וקיבל סירוב. בשלב מסוים נכנע הטייס והודיע לדיוויד: "ידידי אני פותח לך את הדלת, רוץ לתפילין שלך,
אבל לא תוכל לחזור. אני נועל את הדלת וטס".

דיוויד יצא מן המטוס ושעט לעבר המנהרה, בכניסה היה מונח תיק התפילין על אותו כיסא. הוא פנה בריצה חזרה לעבר המטוס... אך מאוחר מדי. מנועי הסילון הרעישו ובתאוצה קלה החל המטוס להמריא. הבעת אכזבה ניכרה על פניו, העיסקה בסכנה.

אותה הטיסה, 175 של "יונייטד" מעולם לא הגיעה ליעדה המקורי. מחבלים השתלטו על צוות המטוס באמצע הטיסה, וניווטו אותו לעבר בנייני התאומים.

על פי התוכניות המדוקדקות היו אמורים שני המטוסים להתנגש בעת ובעונה אחת במגדלי הענק, ולגרום לנזק עצום.

18 דקות נמשך הויכוח בין דיוויד מילר העקשן, לבין צוות המטוס. באותן 18 דקות, מן הבהלה עקב פגיעת המטוס הראשון בבניין הראשון, הספיקו רבבת אנשים להימלט מן הבניין השני כאשר אף אחד עדיין לא העלה בדעתו שמטוס שני עומד להתרסק. הפאניקה עשתה את שלה... רבבת בני אדם שנמלטו משם ניצלו מן התופת...

"וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה וּלְטוֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ כִּי בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ ה' מִמִּצְרָיִם" (שמות יג', טז')

מצוות התפילין היא אחת המצוות המייחדת את היהודי וקושרת אותו אל בוראו, מצוות התפילין היא אות ביננו לבין בוראנו, מעלת מצוות התפילין עצומה ביותר עד כדי שאמרו חז"ל שהיא יכולה להטות את כף המאזניים לזכותו של האדם.

אך לא רק מצוות התפילין, כל מצווה שאדם עושה יוצרת סביבו חומת מגן, שומרת עליו ובעתיד תבוא ותעיד עליו, כפי שאמר רבי יהושוע בן לוי: "כל המצוות שישראל עושים בעולם הזה באות ומעידות להם לעולם הבא" (עבודה זרה ב'.)

דיוויד, יהודי צעיר שמסר נפשו על מצוות תפילין, גם אם על פניו הוא עמד להפסיד סכום כסף גדול זכה להציל את עצמו ועוד רבבת אנשים...

כל אדם המוסר נפשו על מצוות הבורא, מקיים אותם בשמחה, לא מניח אותן בקרן זווית יזכה ודאי להציל את נפשו... מצווה אחת יכולה לשנות לעיתים גורל של עולם שלם...

יום טוב, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 

הרב יוסף מוגרבי על כוחה של מצווה:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

מצווה תפילין

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לתקן האדם עצמו מכל גלגוליו

אָמְרוּ לִפְנֵי הַקָבָּ"ה רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם עַד מָתַי קֵץ הַפְּלָאוֹת, וּמַה יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר, וּלְוַאי יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר וּבִלְבַד שֶׁיִּתַּקְּנוּ

סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

סגולה לישועה

סגולה לישועה גדולה ח"י צדקה בסכום גדול, עבור נשמת רבי מאיר בעל הנס ויקרא תהלים כ', ל"ג וקכ"א

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |