כל יהודי הוא אדמו"ר

בכל יהודי טמונים הכוחות להפוך לאדמו"ר

17/10/19 | י"ח תשרי התש"פ

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

אחד מתלמידי הרמב"ן, אבנר שמו, עזב את דרך התורה, המיר את דתו, נטמע בין הגויים ואט אט הפך לשר חשוב. רצה הוא להראות לרמב"ן את השנאה שלו ליהודים, ושלח שליחים לאלץ את הרמב"ן לבוא לפניו ביום הכיפורים.

כשהגיע הרמב"ן לפניו, הרג השר חזיר, בישל אותו ואכלו ביום כיפור - הכל לעיניו של מורו ורבו. הצטער הרמב"ן ושאל את תלמידו: "מה הביא אותך להמיר את דתך?"

השיבו תלמידו: "אתה הבאת אותי לכך! דרשה ששמעתי ממך גרמה לי לעזוב את דרכי. באחת מדרשותיך בפרשת 'האזינו' אמרת שכל הדברים שבעולם וכל המצוות כלולים בפרשת 'האזינו', אני לא האמנתי שפרשה כה קטנה יכולה להכיל את כל הדברים שבעולם, והגעתי למסקנה, שאם כך, כל דבריך הם שקר, ונטשתי את הדרך."

הקשיב הרמב"ן לדבריו והשיב: "אני עדיין אומר זאת, בפרשת 'האזינו' כלולים כל הדברים שבעולם".

"אם כך", הקשה אבנר, "היכן אני מופיע בפרשה?"

"בשמחה אראה לך" השיב הרמב"ן, ופרש לקרן זווית להתפלל שהקב"ה יאיר את עיניו. בחלוף דקות מספר הוא ניגש לאבנר והראה לו את הפסוק בפרשה: "אָמַרְתִּי אַפְאֵיהֶם אַשְׁבִּיתָה מֵאֱנוֹשׁ זִכְרָם" (דברים לב', כו'). אמר לו הרמב"ן: "אם תיקח את האות השלישית בכל מילה, תמצא את שמך - רבי אבנר".

לרגע נבהל אבנר, לקח את הדברים ברצינות רבה, ושאל את הרמב"ן: "מורי ורבי, האם יש תקנה למצבי? האם אוכל לחזור אל המקום הנכון בעבורי?"

השיבו הרמב"ן: "אם תעשה את הכתוב בפסוק שלך - 'אַשְׁבִּיתָה מֵאֱנוֹשׁ זִכְרָם' - תעלים את עצמך מבני אנוש.

שמע אבנר לעצת רבו, עלה על ספינה, נסע לאן שהוליכה אותו הרוח ומאז לא שמעו עליו יותר.

 

אבנר ,יהודי מומר, יהודי שחיפש לעשות הכל כנגד רצון הבורא, הפך לא פחות מאשר לרבי אבנר. זה כוחה של תשובה. לא משנה היכן אתה, כמה רחוק אתה, כמה הרשעת, תמיד תישאר יהודי, תמיד תוכל לזכות לתואר - רבי. לעיתים האדם הולך רחוק, ואף עושה דווקא, מתייאש ומחליט להרוס את יהודותו, למשוך אחרים בדרכו, אך דווקא המעשים הללו יכולים להביא אותו אל מקום אחר, טוב יותר. 

 

אמר שלמה המלך: "רַבּוֹת מַחֲשָׁבוֹת בְּלֶב אִישׁ וַעֲצַת ה' הִיא תָקוּם" (משלי יט', כא')

אמר על כך רבי בונים מפשיסחא, שמחשבות האדם מתקיימות, אך בכל זאת עצת ה' היא תקום. כיצד היא תקום? על ידי מעשה האדם!  האדם מנסה להתריס, לפגוע, לרמוס אך דווקא על ידי כך מתגלגלים הדברים ההיפך מרצונו, ומתקיימים רצונותיו של הבורא.

כל אחד יכול להפוך לרבי אבנר, כל אחד הוא אדמו"ר, בכולנו יש את היכולות הללו, לעיתים צריך פשוט להסתובב, לשנות כיוון, ולחזור אל דרך האמת, אל הדרך שמלכתחילה היית בה.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה להריון

סגולה לעקרה שתלד - ראיה מן התורה, הנביאים ומן הכתובים

סגולה להינצל מכל צרה

ארבעים ימי תפילה בבית הכנסת - סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב משה שטרנבוך להינצל מכל צרה

תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |