בזכות זה זכה עם ישראל לחזור אל הכותל

כוחו של הרצון לזכות את האם בבן שיהיה נביא ואת עם ישראל בירושלים השלמה

02/06/19 | כ"ח אייר התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

ארבעים שנה לפני שנולד שמואל הנביא, יצאה בת-קול מהשמים והכריזה: "עתיד לעמוד צדיק אחד ושמו שמואל". הודעה זו התפרסמה בעם ישראל וכל הנשים אשר ילדו בנים קראו להם "שמואל" בתקווה שבנן יהיה הצדיק. בת קול המשיכה לתת את קולה, וכך היו הנשים יודעות שעדיין לא נולד שמואל והמשיכו לתת את השם שמואל לבניהן. בחלוף ארבעים שנה, כשנולד שמואל בן חנה, פסקה בת הקול וידעו כל ישראל כי נאמן שמואל לנביא.

אמרו חז"ל: "כל אותן הבנים שאימותיהם קראו לילדיהם 'שמואל' זכו לנבואה" ועל זה נאמר: "מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן בְּכֹהֲנָיו וּשְׁמוּאֵל בְּקֹרְאֵי שְׁמוֹ קֹרִאים אֶל ה' וְהוּא יַעֲנֵם" (תהילים צט', ו') - מפני שנקרא שמם שמואל הם קיבלו נבואה.

המדרש סיפר לנו על בת הקול שיצאה מהשמים, ועל שמואל הנביא שיצא מרחם אימו עם ייעוד להיות נביא בישראל. מדוע לספר לנו מה קרה לפני הולדת שמואל, אם נשמת שמואל כבר נבחרה להיות נביא, מדוע להשלות את נשות ישראל?

חז"ל רצו ללמד אותנו מהו כוחו של רצון - כל אישה חפצה שבנה יהיה הנביא הבא, כל אישה התפללה לזה, קיוותה וחלמה, אף שבאמת הסיכוי לכך קטן מאד. בזכות רצונן של הנשים ללדת את הצדיק שמואל, זכו שבניהן יהיו גם הם נביאים.

היום יום ירושלים, יום בו אוחדה העיר, היום הזה מסמל את כוח הרצון, התקווה והנבואה. כל אחד מישראל קיווה ורצה לחזור אל הכותל המערבי, לשהות במחיצתו ולנשק את אבניו. מה יצר את הכוח הזה, את הנבואה שהתגשמה? הרצון! כשיש כוח רצון מקבלים סיוע, כשאין כוח רצון אין כוח בכלל.

כולנו בעלי תקווה להצליח, להיבנות, לפרוח, להגשים את חלומותינו, אנו חייבים להטמין בקרבנו רצון. כשיש לך רצון יש לך גם דרך, אתה סולל לך את הדרך להצלחה שלך.

בכל דבר בחיים צריך ברכת שמים, כשיש לך רצון, בורא עולם מושיט לך את היד להצלחה, לכן גם אם לא הצלחת, נפלת, אל תתייאש, יש לך משענת גדולה, קום והמשך הלאה, אל תבכה על העבר. נסה למנף את הכוחות לעתיד, במקום להשקיע בעבר.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |