מעלת הכנסת אורחים

כיצד אוכל לפגוע בהם ולא לטעום ממה שהגישו לשולחן?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

סיפור ליום פטירת הרב יוסף חיים זוננפלד
 
בשנת תרע"ד ערכו רבני ארץ ישראל בראשות ראש הרבנים רבי יוסף חיים זוננפלד, "מסע תשובה", בכל המושבות החדשות שנוסדו אז בארץ, בכל מקום אליו הגיעו, עשו להם כבוד גדול. נשאו הרבנים דרשות חיזוק והתעוררות לעורר את לב העם.
 
באחד הערבים הגיעו הרבנים לעיר יפו, שם סיימו את "מסע התשובה". הם התכנסו בביתו של הרב אברהם יצחק קוק, לטקס סיום המסע. הרבנית טרחה עבור האורחים החשובים, והגישה בפניהם תה ועוגות להשיב נפשם.
 
בנו של הרב זוננפלד, ניגש לאביו ולחש באוזנו: "אבא, היום אתה בתענית יורצייט, שים לב שלא תשכח!" שמע זאת הרב זוננפלד, ומיהר ללגום מן התה הרותח מספר לגימות קטנות. לאחר מכן הניח את הכוס מידו. בנו המופתע, חשב שאביו לא שמע טוב, אולם אביו רמז לו שזה בסדר, ותמיהתו של הבן גדלה עד מאד!
 
בסיום הטקס, יצא הרב זוננפלד מהבית עם בנו ואמר לו: "בוא ואסביר לך את אשר עשיתי. זכרתי כי שרוי אני בתענית, אבל גדולה הכנסת אורחים יותר מהקבלת פני השכינה. הרב קוק והרבנית טרחו מאד במצווה בשביל האורחים, כיצד אוכל לפגוע בהם ולא לטעום ממה שהגישו לשולחן? מכיון שחששתי שייפגעו מכך – התרתי לעצמי ללגום מן התה בעיצומה של התענית, ומיהרתי לעשות זאת בעוד התה רותח, כדי שלא תהיה לי הנאת החך מהשתייה. כמו כן שתיתי פחות משיעור רביעית".
 
רבים הנוהגים לצום ביום פטירת הוריהם, תענית מקובלת ומבורכת, אך רגשות הזולת חשובות יותר.
 
יש פעמים בהן אנו מתעקשים לזכות בעלייה לתורה ביום פטירת יקירנו, מעלה חשובה עד מאד, אולם לוותר לטובת האחר שאף לו יש יום פטירה תגרום ליקירנו נחת רבה יותר.
 
עלינו לחשב את דרכינו בצורה מדוקדקת, לבחון אם מעשינו ייגרמו צער לאחר, פגיעה או נזק. את הדברים הללו יש לבחון בעיקר בבתינו, האם מעשינו יגרמו צער לאישה, לבעל או לילדים.
 
כשאתה מחשב את דרכך ולא דורך אפילו על נמלה החוצה בדרך, אתה לאט לאט משפר את מידת הרחמים שבך, ויחד עם זאת את רגשותיך כלפי האחר.
 
כל המרחם על הבריות – מרחמים עליו מן השמים, וכל שאינו מרחם על הבריות – אין מרחמים עליו מן השמים" (שבת קנו'.)
ביאר ה"חפץ חיים" (אהבת חסד ח"ב, ג): "כידוע באופן בו האדם מתנהג בעולם הזה הוא מעורר כנגדו תגובה מלמעלה, בשורשים העליונים, של ההנהגה האלוקית, וממילא כל המרחם על הבריות מרחמים עליו מן השמים..."
 
כשתרחם ותתחשב באחרים ירחמו גם עליך מהשמים ויעניקו לך רווח והצלחה בכל דרכך..

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (88 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

צידוק הדין סגולה לבטל הגזרה

קִבְּלָה עָלֶיהָ דִּין שָׁמַיִם בְּאַהֲבָה, וְאָמְרָה: הָנִיחוּ לְגַבַּאי הַצְּדָקָה - הָקָּבָּ"ה שֶׁגּוֹבֵה בְּצֶדֶק - שֶׁיִּגְבֶּה חוֹבוֹ מִמֶּנִּי

סגולה גדולה להצלחה בכל

נמצא בכתבי הרב הקדוש ר' לוי יצחק מברדיטשוב זצ"ל : שיאמרו אנשים, נשים וטף, בקשה זו בכל מוצאי שבת קודם ההבדלה שלוש פעמים ובטוח אני שיצליחו בוודאי אי"ה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |