כיצד אנחנו יכולים להחיות מתים?

כיצד הצליח הרב להציל בחור בישיבה מעזיבת דרך התורה? על ערכה של מילה טובה

01/11/18 | כ"ג חשון התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אחד הבחורים בישיבתו של הרב יצחק הוטנר התקשה מאד בלימוד, כתוצאה מכך ביטחונו העצמי ירד, הוא התדרדר מטה מטה, עד שעמד בסכנת עזיבה את דרך התורה והמצוות.
 
באחד הימים לימד הרב הוטנר שיעור בגמרא ואותו בחור הקשה קושיה שנראתה פשוטה ביותר. הרב הוטנר הגיב כאילו נשאלה קושיה יוצאת מגדר הרגיל ולכל אורך השיעור הזכיר שוב ושוב את אותה הקושיה בהתפעלות יוצאת דופן. המחמאות הללו מאדם גדול שכזה נתנה לאותו הבחור דחיפה עצומה, ושיפרה את ביטחונו העצמי. נבלמה הדרדרותו של הבחור, וחלה תפנית מדהימה בביטחונו העצמי, ברמת הלימודים ושמירת המצוות.
 
משפחתו של אותו בחור הגדירה את הצלחתו של הרב הוטנר עם בנם כלא פחות מ"תחיית המתים". בכוח מחמאותיו נתן הרב לבחור ביטחון וידיעה שהוא מסוגל ללמוד, והעניק לו את הדחיפה שהצילה את חייו הרוחניים...
 
להחיות מתים זוהי יכולת של בורא עולם, הוא מחייה את הגוף המת. אנו כבני אדם יכולים להחיות את הנפש המתה בתוך הגוף, לתת כוחות ותקווה למרי נפש.
 
אם חלילה אדם נכשל, נפל, או הפסיד ומרגיש בעקבות זאת חסר ערך והתלהבות, אתה הקטן יכול במילים שלך, בחיוך, בהכלה להרים אותו מאשפתות, לתת לו תקווה ולהכניס בו רוח חדשה.
 
מספר מילים טובות ומפרגנות, עידוד ואכפתיות יכולות להביא אותך לדרגתו של הבורא - להחיות מתים, להדליק נפש כבויה, לתת כוחות לנפש מיואשת ונטולת תקווה.
 
יש בך את היכולת לתת לאחר את הדחיפה לשינוי, אל תמעיט בה, השתמש ביכולת הדיבור שלך להרים אדם מבור עמוק אל הר גבוה, אל תתקמצן במילים, מילה טובה שווה לפעמים חיים שלמים...
 
מתוך הספר "החיזוק היומי" 
 

צפו בדבריו המעשירים והמחזקים של הרב יובל הכהן אשרוב שליט"א על כוחה של מילה: 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה למי שנודע לו על חולי מסוים שתקף אותו

הַאי מַאן דְּחָלִישׁ, יוֹמָא קַמָּא לָא לְגָלֵי, כִּי הֵיכֵי דְּלָא לִתְרַע מַזָּלֵיהּ. דְּהַיְנוּ שֶׁלֹּא מִיָּד יְגַלֶּה חָלְיוֹ כְּדֵי שֶׁלֹּא יִשָּׁבֵר וְיִפֹּל מַזָּלוֹ

סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |