כיצד אנחנו יכולים להחיות מתים?

כיצד הצליח הרב להציל בחור בישיבה מעזיבת דרך התורה? על ערכה של מילה טובה

01/11/18 | כ"ג חשון התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

אחד הבחורים בישיבתו של הרב יצחק הוטנר התקשה מאד בלימוד, כתוצאה מכך ביטחונו העצמי ירד, הוא התדרדר מטה מטה, עד שעמד בסכנת עזיבה את דרך התורה והמצוות.
 
באחד הימים לימד הרב הוטנר שיעור בגמרא ואותו בחור הקשה קושיה שנראתה פשוטה ביותר. הרב הוטנר הגיב כאילו נשאלה קושיה יוצאת מגדר הרגיל ולכל אורך השיעור הזכיר שוב ושוב את אותה הקושיה בהתפעלות יוצאת דופן. המחמאות הללו מאדם גדול שכזה נתנה לאותו הבחור דחיפה עצומה, ושיפרה את ביטחונו העצמי. נבלמה הדרדרותו של הבחור, וחלה תפנית מדהימה בביטחונו העצמי, ברמת הלימודים ושמירת המצוות.
 
משפחתו של אותו בחור הגדירה את הצלחתו של הרב הוטנר עם בנם כלא פחות מ"תחיית המתים". בכוח מחמאותיו נתן הרב לבחור ביטחון וידיעה שהוא מסוגל ללמוד, והעניק לו את הדחיפה שהצילה את חייו הרוחניים...
 
להחיות מתים זוהי יכולת של בורא עולם, הוא מחייה את הגוף המת. אנו כבני אדם יכולים להחיות את הנפש המתה בתוך הגוף, לתת כוחות ותקווה למרי נפש.
 
אם חלילה אדם נכשל, נפל, או הפסיד ומרגיש בעקבות זאת חסר ערך והתלהבות, אתה הקטן יכול במילים שלך, בחיוך, בהכלה להרים אותו מאשפתות, לתת לו תקווה ולהכניס בו רוח חדשה.
 
מספר מילים טובות ומפרגנות, עידוד ואכפתיות יכולות להביא אותך לדרגתו של הבורא - להחיות מתים, להדליק נפש כבויה, לתת כוחות לנפש מיואשת ונטולת תקווה.
 
יש בך את היכולת לתת לאחר את הדחיפה לשינוי, אל תמעיט בה, השתמש ביכולת הדיבור שלך להרים אדם מבור עמוק אל הר גבוה, אל תתקמצן במילים, מילה טובה שווה לפעמים חיים שלמים...
 
מתוך הספר "החיזוק היומי" 
 

צפו בדבריו המעשירים והמחזקים של הרב יובל הכהן אשרוב שליט"א על כוחה של מילה: 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה

סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |