שכרן של המצוות בימינו

כגודל הקושי כך גודל שכר קיום המצווה ובימינו אנו שקול קיום המצוות כמעשי גדול הדור הקודם

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

בכל ראש השנה, קודם תקיעת השופר "הסבא משפולי" היה מסתגר בחדרו הפרטי למשך זמן מה. איש לא ידע מה מעשיו באותם רגעים. הדברים נותרו בגדר תעלומה שאיש לא ידע את פשרה שנים רבות. 

באחת השנים הגיע אחד החסידים מארץ רחוקה אל עירו של הסבא משפולי. כששמע החסיד על הנהגתו של הרבי, הרהיב עוז בנפשו לפענח את התעלומה. קודם שנכנס הרבי לחדרו, התגנב חרש אל החדר, ומבעד למחבואו הציץ על הרב. כשהגיעה שעת תקיעת השופר נכנס הסבא אל החדר. לתדהמתו הרבה הבחין החסיד בסבא שוכב בפישוט ידים ורגלים על הארץ בוכה ומתחנן:

"ריבונו של עולם! מה רצונך מעמך ישראל? לולי ראיתי בעיניי מצוות ומעשים טובים שבני ישראל עושים, לא הייתי מאמין שבגלות המרה והנמהרת הזאת, כשהשטן מרקד ביניהם והתאוות כולן לנגד עיניהם – יוכלו לקיים ולו מצווה אחת. את הגיהנום ציירת בספר "ראשית חכמה", אך את התאוות והניסיונות הנחת לנגד עיניהם. מבטיח אני לך, אילו היית עושה להיפך - את התאוות היית מתאר בספר, ואילו את הגיהנום היית שם לנגד עיניהם, לא היה אף יהודי עובר חס ושלום ולו גם עבירה קלה".

מיד לאחר מכן קם הסבא ממשכבו, העביר על ידיו על עיניו, יצא בהתלהבות מחדרו, והחל את סדר עבודתו לקראת תקיעת השופר.

 

היצר הגדול, הסביבה, התאוות שרק מתעצמות, הניסיונות שרק מתרבים, מביאים את האדם להמעיט בקיום המצוות, להתרחק, לפתוח אפיקים חדשים ומפוקפקים, ולעיתים להתנער מתפקידו בעולם. 

על זה אמר הסבא משפולי: "לולי ראיתי בעיניי מצוות ומעשים טובים שבני ישראל עושים, לא הייתי מאמין" וזה היה לפני מאתיים שנה, כשהיצר היה קטן יותר, התאוות היו פשוטות יותר, הניסיונות היו קלים יותר. אם כך, בימים הללו, כשאתה מקיים מצווה, שכרך רב, כגודל הקושי כך גודל השכר, מעשיך הקטנים היום חשובים כמעשיהם של גדולי עולם בעבר, העבירה שלך היום אולי "מוצדקת" יותר.

אל לך להתייאש או חלילה להרים ידיים, עם כל הקושי שיש לך, עם כל הרצון לסטות מדרך המלך, תמשיך לקיים עוד מצוות וחסדים, כל מצווה, כל חסד, כל מטבע לצדקה יתנו לך עוגן רחב לצלוח את הימים הללו, יתנו לך משקל גדול להעלות את כף המאזניים כלפי מעלה, ויעניקו לך עוד שנה, עוד חיים, עוד נחת ושלווה..

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |